Біденс: особливості вирощування у відкритому грунті

біденс догляд і вирощуванняБіденс або декоративна низка – оригінальне компактне рослина, що прийшло до нас з Південної Америки. Відповідно, воно дуже любить сонечко і тепло. Проте відмінно приживеться низка декоративна в кліматичних умовах, близьких до помірних. Завдяки невибагливості, яскравому зовнішньому вигляду і неземному ніжному аромату, біденс дуже люблять садівники всього світу. Сьогодні ви дізнаєтеся про особливості його вирощування у відкритому грунті: посадка, догляд, основні сорти (додаються фото і інструкція).

Біденс: опис рослини, характеристика основних сортів і різновидів

Біденс представлений у вигляді однорічної досить гіллястого рослини, яке виростає в кулястий кущ, який досягає 1,5 м у висоту і практично стільки ж (близько 1-1,2 м) в діаметрі. Пагони стеляться по землі, не особливо відрізняються міцністю.

Листя у рослини зеленого або темно-зеленого відтінку, злегка загострені або голчасті по краях, іноді з цієї причини злегка нагадують фенхель. Зростають листя дуже густо, уздовж всієї поверхні пагонів, тому біденс створює враження дуже пишного і ефектного рослини.

біденс догляд і вирощуванняКущ декоративної низки

Але не одні лише листя прикрашають рослину: дрібненькі акуратні дуже густорастущей на верхівках і бічних пагонах квіточки відразу ж кидаються в очі при першому погляді на біденс. Квітки представлені в різноманітних відтінках жовтого, іноді зустрічаються белолепестковие. У діаметрі квіти рідко перевищують 2-3 см. Активно цвісти рослина починає зазвичай з середини літа і радує пишним яскравим килимом з квітів аж до глибокої осені.

Увага! Біденс відрізняється не тільки яскравим зовнішнім виглядом, але і розкішним ароматом, смородом його квітками. Тому в період цвітіння рослина дуже приваблює комах, особливо, метеликів.

На жаль, поки що на вітчизняних теренах рослина не особливо поширене, тому знайти в продажу великої різноманітності сортів не вийде. Але, все ж, кілька різновидів придбати цілком можна. У їх числі (фото для ознайомлення нижче):

  • Вайт. Значних розмірів кулястий кущ з розкішними білосніжними квітками.
  • Ауреа. Сорт представлений у вигляді скромного розміру кущиків, що досягають у висоту не більше 0,6 м і покритих густим килимом невеликих кошиків-суцвіть жовтого кольору.

біденс догляд і вирощуваннясорт Ауреа

  • Золота куля. Невеликі (близько 0,5 м), але дуже об’ємні кущики, покриті маленькими жовтими квітками (в діаметрі досягають близько 3-4 см).
  • Золота богиня. Середньорослі кущі, густо вкриті трохи укороченими листочками.
  • Голді. Сорт не відрізняється високорослі, але квітки у рослини вважаються одними з найбільших серед своїх «одноплемінників».

Посадка у відкритий грунт

Не можна сказати, що біденс – невибагливі рослина, тому якщо ви хочете якісно прикрасити свій садову ділянку або навіть відкритий балкон, обов’язково подбайте про те, що місце для вирощування біденса було виключно сонячним, а грунт – досить легкою (бажано, супесчанік, піщаник).
В принципі, при відсутності пісковика, може підійти навіть суглинку. Головне, щоб грунт був добре аерованих і водопроникним, а також родючим.

Порада. При відсутності на вашій ділянці достатньої кількості сонця зважаючи на особливості клімату або наявності тіні, слід врахувати той факт, що в таких умовах домогтися пишного й гарного цвітіння, на якого рослина здатна в повну силу, буде практично неможливо.

Навесні (безпосередньо перед посадкою) необхідно підготувати грунт, перекопавши його і ретельно очистивши від бур’янів. Якщо грунт не дуже живильна, краще додати в неї трохи органіки (підійде звичайний компост). Щоб рослина могла повноцінно розвиватися у відкритому грунті, обов’язково додайте в якості нижнього шару в посадкову ямку дренаж. У цій іпостасі підійде дрібний керамзит, цегляна крихта або навіть крупнодісперсной пісок.

біденс догляд і вирощуваннянасіння біденса

Розмноження рослини

Розмноження рослини найчастіше здійснюється 2 способами: насінням і живцюванням. У першому випадку вирощування біденса спрощується донезмоги, адже після закінчення процесу цвітіння рослина здійснює самосів: залишається лише зібрати готовий матеріал.

Отже, восени, коли період цвітіння практично підійшов до кінця, зріжте кілька вже зів’ялих квіток і висушіть їх. Потім відокремте насіння і залиште їх на зберігання. З настанням весни, коли погода нормалізується і прийдуть стабільно теплі дні (середина-кінець березня), можна приступати безпосередньо до процесу розмноження рослини. Так, насіння біденса дійсно можуть вижити навіть у відкритому грунті, правда, з одним застереженням: клімат повинен бути хоча б помірним. В іншому випадку буде потрібно попереднє вирощування розсади.

Отже, грунт слід збити і злегка зволожити водою, після чого здійснити посів насіння на глибину не більше 1 см. Зберігайте певну відстань між окремими саджанцями – близько 30 см.

У деяких випадках, коли необхідно повністю зберегти якості сорту, розмноження здійснюється живцями. Такий спосіб вирощування біденса куди більш складний, ніж попередній і вимагає певного досвіду і навичок. В цьому випадку материнське рослина необхідно з настанням осені перенести в приміщення і залишити на зимівлю, а навесні нарізати живці і прикопати їх грунтом (стандартний метод вирощування рослини з живців). При появі молодих паростків висадити їх у відкритий грунт.

біденс догляд і вирощуванняНайчастіше розмножують біденс насінням

Догляд за біденсом

Біденс при якісному догляді завжди відповість садівникові / квітникарю взаємністю, і ваш квітник, сад і будь-який інший ділянку буде просто світитися від золотої розкоші прекрасних квіток біденса. Але для того щоб цього домогтися, необхідно дотримуватися певних правил по догляду за рослиною.

Поливи, підживлення і боротьба з шкідниками

Рослина дуже любить вологу, відповідно, поливи повинні бути регулярними, але помірними, оскільки застою води в грунті рослина просто не перенесе. Якщо літо в вашому регіоні досить прохолодне або з частими дощами, поливи повинні бути мінімізовані. Але пам’ятайте також, що при нестачі вологи в грунті рослина може не зацвісти або почати цвітіння пізніше і не настільки пишно, як при нормальних умовах.

Перед настанням періоду цвітіння необхідно підживити ґрунт підгодівлею з переважанням фосфору і калію. Після підгодівлі вносяться з періодичністю 2 рази на місяць – це допоможе рослині активно і пишно цвісти.

Оскільки біденс зростає дуже швидко і пагони його можуть сильно розростися, важливо подбати про те, щоб вони прийняли потрібну вам форму. З цієї причини кожної весни здійснюйте обрізку пагонів і прищипують їх для формування кулі.

біденс догляд і вирощуванняБіденс добре піддається формуванню куща

Не можна не відзначити настільки чудове якість рослини як високу стійкість до впливу хвороб і шкідників: вам не доведеться турбуватися про те, що його може пошкодити недуга або якусь комаху.

Поєднання з іншими рослинами

Завдяки своїй оригінальній пишною і в той же час компактній формі, біденс часто використовують для ампельного вирощування в різноманітних кашпо, вазонах і ящиках. Що примітно, рослина відмінно підійде не тільки для відкритого грунту в саду, але і для відкритих балконів: рослина абсолютно не боїться вітру і тривалого впливу прямих сонячних променів.

Біденс можна також сміливо використовувати в якості солітера на невеликих домашніх газонах або садах. Дуже добре виглядає рослина також в якості прикраси для бордюрів. У будь-якому випадку, біденс підійде для створення багатоквітковою яскравою композиції. Чудове поєднання біденса спостерігається з будь-якими ампельними рослинами, які вважають за краще вирощування в кашпо і підвісних вазонах.

Ось і всі тонкощі, які слід знати про особливості вирощування біденса у відкритому грунті. Успіхів!

Вирощування біденса: відео