Брахікома відноситься до тих декоративним культурам, за якими після посадки практично не потрібно стежити. На відкритому повітрі рослина цвіте до 3-х місяців, радуючи яскравим кольором і неповторним ароматом. Невибагливість брахікоми проявляється в особливостях догляду, стійкості до хвороб, способи розмноження. Досвідчені квітникарі дають фото- і відео-рекомендації, як краще садити і вирощувати рослину на ділянці в вуличному грунті.
Опис і характеристики брахікоми
Кращі декоративні властивості брахікоми можна спостерігати у іберісолістной різновиди. Її, як правило, і використовують для прикраси саду. Це трав’яниста однорічна рослина, яка на ділянці виросте рясним цвітом з дрібних, приємно пахнуть суцвіть. Одночасно на окремо зростаючому кущику може розпуститися до сотні бутонів. Вони бувають всіх відтінків пурпурного і синього, іноді рожевими і білими. Цвіте брахікома з перших до останніх днів літа.
Увага! У південних регіонах квітникарям вдається культивувати квітка як багаторічний. У місцях з м’яким кліматом брахікома буде радувати власників 2 або навіть 3 роки поспіль.
Характерна особливість культури – цвітіння відбувається не менш інтенсивно навіть в похмуру погоду. Брахікому активно застосовують в декорі клумб, квітників, бордюрів. Іноді вона росте в контейнерах на лоджії або відкритій веранді. Компанію їй складають ампельні рослини.
Брахікома – однорічна рослина
Характеристики брахікоми іберісолістной:
- Листочки густі, ніжні, тонкі, з глибоким розтином. Забарвлення – насичено-зелений.
- Висота рослини невелика, до 40 см.
- Селекціонери вивели безліч сортосерія цього різновиду брахікоми з різними забарвленнями квітів. Наприклад, Браво або Магента Делайт.
Порада. На кам’янистих ділянках флористи іноді вирощують брахікому многораздельних або гірську ромашку. Її квіточки ще дрібніші, за кольором – рожевого, лілового або білого забарвлення, а листочки ще більш вузькі.
Посадка брахікоми під розсаду: технологія
Найбільш поширений розсадний спосіб висадки брахікоми. Рослина дає відмінні сходи, тому його зазвичай висаджують насінням прямо в саду. Посів роблять у березні, в невеликі горщики:
- Підберіть плоскі і широкі контейнери. Заповніть їх грунтом для квітучих рослин або приготовленої самостійно суміші з дернової землі і річкового піску.
- Зволожите грунт і розмістіть на ній насіння. Вони дуже дрібні. Поглиблювати їх не потрібно. Просто присипте просіяним грунтом або пісочком і закрийте контейнер плівкою.
- Підтримуйте тепло в парничку в межах + 18 … 20 ° C. Це ідеальні умови для отримання сходів вже через тиждень.
- Перші 2 тижні не знімайте плівку надовго.
насіння брахікоми
- Після появи 2-3 листочків парник можна демонтувати, а сіянці – пікірувати. Остання процедура – найскладніша в догляді за сходами. Паростки дуже ніжні й тендітні. У новому, більш глибокому горщику, вони повинні розташовуватися на відстані 5 см один від одного
Порада. Через труднощі пересадки розсади деякі квітникарі відразу сіють брахікому в окремі горщики або торф’яні ємності.
Після пікіровки починається планомірна підготовка брахікоми до життя у відкритому грунті. Почніть з загартовування: на кілька годин в день виносити розсаду на вулицю. Важливо, щоб було сонячно і тепло. У приміщенні горщики повинні розташовуватися на добре освітленому підвіконні.
Поливати розсаду потрібно акуратно. Обприскуйте зелень або занурюйте в воду піддон. Коли сходи досягнуть 4-6 см, прищипните їх верхівки. Це дозволить отримати пишні і акуратні рослини.
Пересадка розсади брахікоми у відкритий грунт
У відкритий грунт паростки пересаджують в кінці травня. Виберіть на ділянці добре прогрівається сонцем місце. Світло – ключовий фактор, який потрібен брахікоме для пишного і рясного цвітіння. Допускається лише нетривале перебування в півтіні протягом доби. Можна вибирати відкриту площадку з південного боку ділянки, але вона повинна бути захищена від сильних вітрів.
Увага! Пересадку рослина перенесе добре, якщо з коренем залишиться земляний кому. Розташовуйте розсаду на гряді з інтервалом 20 см.
Краща грунт для брахікоми – пухка і легка. У ній не повинна застоюватися вода. Більш того, грунт може бути схильний до сухості: рясний полив дорослому рослині також не потрібно. Також бажано, щоб земля була добре аеріруемой. Якщо грунт на вашій ділянці важкий, попередньо удобрити його мінеральним комплексом, а також внесіть таку суміш:
- дернова земля – 40%;
- перегній – 30%;
Навесні можна виростити розсаду брахікоми в будинку
- крупнозернистий пісок – 15%;
- листова земля – 15%.
Порада. Для підвищення дренування грунту закопайте на місці посадки брахікоми камені середнього розміру, бита цегла або порцію щебеню.
У районах з м’яким кліматом допускається висадка насіння брахікоми відразу в грунт. Робити це можна тільки тоді, коли зникне ризик нічних заморозків. Спочатку накрийте гряду плівкою. Після появи сходів посадку слід прорідити, залишаючи ті ж 20 см між молодими кущами. Догляд за такими рослинами аналогічний тому, що підходить для розсади.
Особливості догляду за брахікомой
Різновиди брахікоми не потребують ні в рясних поливах, ні в регулярних підгодівлі. Зволожуйте рослина помірними дозами відразу ж після посадки на ділянці. Рослина простить, якщо ви забудете про зрошення, і грунт злегка підсохне. А ось надлишок вологи може призвести до гниття стебел, особливо якщо погода стоїть не спекотна. Побачивши такі ознаки, в першу чергу видаліть уражену зелень, потім перевірте дренаж і зменшіть полив.
Порада. Підгодовувати квітку потрібно не частіше 3-4 разів на сезон спеціальним мінеральним добривом для квітучих культур. Свіжий гній та іншу органіку використовувати не можна! Брахікома рідко піддається нападу шкідників
Серед шкідників мало хто тривожить брахікому. Хіба що садові равлики ласують листям рослини, вигризаючи на них отвори. Найефективніший спосіб боротися з ними – зібрати вручну. Грибкові організми брахікому не дивується, комахи теж. Щоб цвітіння було яскравим і чистим, протягом літа регулярно обрізайте зів’ялі квіти і інші пошкоджені частини рослини. Якщо ви вирощуєте квітка на відкритій ділянці в якості багатолітника, навіть м’якою зимою захищайте його, вкриваючи гіллям.
Увага! При коректному догляді брахікома зацвіте через 80 діб після сходів.
На ділянці цю рослину універсально. Воно прекрасно поєднується з однорічними красиво квітучими культурами: нигелла, бальзамін, флоксами, чорнобривцями. Брахікомой прикрашають місця навколо садових фігурок і прикривають діри в зеленому оздобленні ділянки. Для активного використання в декорі у неї є все: краса і пишність, невибагливість до відходу і складу грунту, стійкість до погодних негараздів.