Чорнобривці на клумбі. Опис квітки, вирощування розсади з насіння

чорнобривці вирощування з насінняЧорнобривці – один із символів осені. З цих квітів виходять красиві вогняні клумби з неординарним ароматом. Садити і доглядати за ними ними не складно, до грунту рослина невибаглива. Головне – дотримуватися строків висаджування насіння під розсаду, подальшої пікіровки і нехитрих особливостей вирощування на грядці.

Чорнобривці: опис і корисні властивості

Чорнобривці, чорнобривці, вогники або тагетес – красиві червоно-жовті квіти здатні прикрасити будь-яку ділянку або клумбу, тому їх часто використовують для озеленення. Рослина належить до сімейства айстрових і може бути одно- або багаторічним. Його батьківщиною є Центральна і Південна Америка. Пікантним і сильним запахом чорнобривці зобов’язані своєму тропічному походженням.

Увага! Аромат пояснює наявність в тагетеси великої кількості фітонцидів. А значить, квітка відлякує шкідників і вбиває грибкові інфекції, які загрожують йому самому або зростаючим по сусідству культурам.

Ефективно чорнобривці надають допомогу:

  • суниці – проти довгоносика;
  • капусті – проти білявки;
  • астра – проти фузаріозу;
  • клематисам і флокси – проти нематоди.

чорнобривці вирощування з насінняЗапах чорнобривців відлякує багатьох шкідників саду

Існує близько 40 видів чорнобривців: різних за висотою, розміром і кольором квіток, текстурі і ступеня «оксамитової» пелюсток. У Росії практикується висадка чорнобривців для маскування оголених місць на клумбі, де відцвіли цибулинні квіти. Тагетес прекрасно росте і в контейнерах. У Мексиці культуру активно використовують в якості народного ліки від закрепів, хвороб, пов’язаних з ослабленням імунітету організму, а також як сечогінний, блювотний і потогінний засіб. Квітка є основою для імеретинського шафрану.

Основи висадки насіння чорнобривців

На практиці тагетес висаджують двома способами:

  1. Посів насіння в грунт відразу після закінчення заморозків. Проріджування або пересадка молодих рослин відбувається в умовах відкритого грунту.
  2. Висадка у відкритий грунт квітучої розсади, також відразу після заморозків.

Порада. Зазвичай посадка чорнобривців відбувається в першій половині квітня. Зацвітає рослина приблизно через 1,5 – 2 місяці, в залежності від сорту, і продовжує радувати око до вересня.

Тагетес любить пухку і родючу землю. Наприклад, можна використовувати суміш торфу з перегноєм (у співвідношенні 2: 1), яка розбавлена ​​невеликою кількістю промитого піску. Грунт повинна бути просіяного. Щоб уникнути ураження чорної ніжкою, обробіть грунт розчином будь-якого фунгіциду або насиченою марганцівкою.

Під час висадки в контейнер можете пропарити землю – наприклад, в пароварці (1 ч). Крім знезараження ця процедура нейтралізує грибок і насіння бур’янів. Після пропарювання ущільните грунт і зробіть у вологому грунті неглибокі борозни. Рівномірно насипте насіння в канавки за допомогою чистого аркуша паперу або пінцета.

чорнобривці вирощування з насіннянасіння чорнобривців

Борозни слід засипати тим же грунтом. Товщина шару – 1 см. Завершальний етап посіву – зволоження грунту. Це слід зробити акуратно, щоб не вимити насіння на поверхню.

Увага! Шар грунту зверху борозни обов’язковий. В іншому випадку оболонка насіння зачепиться на сім’ядольних листочках, і це загальмує розвиток рослини.

Як доглядати за молодими сходами

  1. Грунт повинна постійно бути зволоженою. Для цього накрийте контейнер плівкою або використовуйте кришку. Зберігайте ємність в світлому місці.
  2. Оптимальна температура для сходів становить + 15 … + 20 ° С. В цьому випадку можна очікувати паростки через тиждень. Більш низька температура ще допустима, а ось висока згубна для насіння.
  3. Після появи перших росточков починайте провітрювати контейнер. Найкраще це робити раз на день протягом 10-15 хв. Це допоможе боротися з чорною ніжкою, яка дуже часто вражає розсаду.
  4. Якщо ви виявили ознаки чорної ніжки, паростки слід вилучити з контейнера разом з грудкою землі. Цей грунт замініть новим, а всі посіви ще раз обробіть фунгіцидом.
  5. Після масової появи сходів плівковий покрив слід зняти. У цей час більш уважно проводите полив: грунті як і раніше не слід пересихати, проте і вода в піддоні збиратися не повинна.
  6. Раз в пару тижнів підгодовуйте паростки спеціальними розсадними добривами.

чорнобривці вирощування з насіннясходи чорнобривців

Після того як на рослинах з’явиться пара-трійка справжніх листочків, молоді чорнобривці можна пікірувати:

  • підготуйте роздільні ящики або квіткові касети;
  • склад грунту – той же, що і на першому етапі, тільки без просіювання;
  • грунт можна додатково удобрити: на 5 л суміші – 1 ст. л. добрива з вмістом калію, фосфору й азоту і половиною склянки деревної золи;
  • насипте грунт в ємності, злегка ущільните і зробіть всередині ямки, в які вільно поміститься корінь сеянца;
  • занадто довгий корінець допустимо вкоротити;
  • заглибити сіянець в грунт майже до нижніх листочків;
  • акуратно полийте;
  • додавайте грунт за потребою, при осіданні.

чорнобривці вирощування з насінняКлумба з чорнобривцями

Поливати пікірувати розсаду слід справно, але важливо не перестаратися. За пару тижнів до висадки у відкритий грунт почніть загартовування квітки. Вимоги до грунту у тагетеса ті ж, що і на етапі розсади. Як правило, на клумбі рослини розташовуються один від одного на відстані 15-30 см. Уважний догляд забезпечить вже до середини літа велика кількість приємних оку квітів.

Посів чорнобривців: відео