Декоративний злак – костриця сиза

костриця сиза посадка і доглядБлакитні їжачки-куртини з колосками на довгих стеблах – так виглядає костриця сиза. Почвопокровноє рослина відмінно зимує у відкритому грунті, не вимагає особливих прийомів вирощування. Основний догляд зводиться до обрізку і поливу. Посадка овсяніци не дає жодного шансу сміттєвої траві. На клумбах і альпійських гірках висаджують декоративні сорти культури.

Опис овсяніци: види і сорти

Рослина відноситься до численного сімейства злакових. Всього рід «костриця» включає в себе більш ніж шістсот видів.

сиза. Найбільш затребуваний вид в ландшафтному дизайні. Вузькі листя утворюють щільний кущ кулястої форми, як на фото. Забарвлення, в залежності від сорту і освітлення, варіюється в зеленувато-блакитній гамі. Вид не розростається на велику площу, а формує акуратну розетку. сорти:

  • Azurit (віддає перевагу вологим болотисті грунту, забарвлення стебел сизо-зелений, висота до 60 см);

костриця сиза посадка і доглядсорт Azurit

  • Блауфухс (може розлучається на сухих неродючих грунтах за умови поливів, невисокі кущі з блакитно-сірою вузьким листям);
  • Meerblau (блакитні листя з смарагдово-зеленим відтінком);
  • Блакитна купина, Лазурит, блакитна (вітчизняна селекція).

борозниста. У дикому вигляді поширена в степових зонах. Відмінно переносить посуху і сильні морози (до 50ºС). Розмножується насінням, використовується в основному для газонів.

овеча. Стійка до посухи і морозу, погано переносить перезволоження грунту. Щільна посадка рослин однаково добре перенесе низьке скошування і регулярне топтання ногами. Висаджується не тільки на газон, але і на клумби і гірки, а також в декоративні вазони.

костриця сиза посадка і доглядовсянніца овеча

Валісская або типчак. Дуже декоративний вигляд з тонкими голчастими листям. Розростаючись, рослини створюють суцільний щільний «килим». Забарвлення листя зелений з матовим нальотом.

Мейер. Родина Майєр – алтайське високогір’ї. Жорсткі стебла витончено згинаються, надаючи костриця форму сфери. Поверхня листя глянсова, забарвлення зеленувато-сірий. Тонкі квіткові волоті прикрашають і без того приваблива рослина.

костриця сиза посадка і доглядМейер

Метельчатая. Низькорослий вид зі світло-зеленим листям. Зростання швидкий, на третій рік утворює пишні великі горбки.

Костриця: як розмножити і посадити декоративну рослину

Для овсяніци вибирають світле місце з добре дренованим грунтом. Допускається невелика півтінь. Чи не висаджуйте овсяницу під високими деревами і кущами, це не дасть їй розвиватися повноцінно.

Увага! Деякі види віддають перевагу більш зволожені ділянки, наприклад, береги водойм.

Переважно вибирати пухкі супесчано-гумусові грунту. На одному місці костриця може виростати до 10 років. Для збереження декоративних якостей, злакову культуру омолоджують раз в 2-3 року. Рослина розмножують вегетативно або насінням.

  1. Вегетативний спосіб. Кращим періодом вважається рання весна або пізня осінь. Дорослі кущі викопують повністю, видаляють стару ізросшуюся серцевину. Решта частини акуратно розділяють, зберігаючи листя і кореневу систему. Деленки розсаджують по окремих лунках. Деякі садівники вважають за краще зберігати кущ-донор до весни в парнику, а процедуру розмноження проводити навесні. Діток розсаджують в контейнери, переносячи у відкритий грунт тільки на початку літа.
  2. Насіннєвий спосіб. Насіння вівсяниці володіють високою схожістю та здатні до самосіву. Свідчення тому молода поросль біля старих кущів. Рослини легко приживаються на новому місці. Можна зібрати матеріал самостійно. Для цього вибирають великі дозрілі колоски, які просушують до повного висипання насіння. У відкритий грунт висаджують навесні після завершення заморозків, або восени до настання мінусових температур. Лунки викопують неглибокі 3-4 см. У кожну опускають 5-7 насіння для отримання пишного куща. Відстань між лунками довільне, залежно від того, що ви бажаєте отримати.

Порада. Перед посівом обов’язково протравите насіння в розчині марганцю або спец. препарату.

Догляд за овсяницей: підкірці добривами і полив

У відкритому грунті рослина не потребує особливої ​​уваги. В особливо посушливі дні овсяницу поливають. У прополюванні та розпушуванні необхідності практично не виникає. До внесення добрив ставляться обережно, так як костриця не терпить надлишку поживних речовин. За сезон можна зовсім не вносити ніяких додаткових підгодівлі.

костриця сиза посадка і доглядОсобливого догляду овсянница не вимагає

Для збереження привабливої ​​форми, позбавляються від відмерлих торішнього листя. Роблять це з приходом весни, обрізаючи зайві стебла і листя. Якщо від рослини не потрібно отримання насіння, то виламують і цветонос.

Порада. Купуйте тільки адаптовані до вашої місцевості сорти.

Особливу небезпеку для костриці представляють безсніжні морозні зими і весняний паводок. Щоб рослини не загинули, їх вкривають соломою або сухим листом. Розташування костриця на більш високих ділянках і схилах, допоможе запобігти загнивання коренів злаку.

Якщо костриця присутній в складі газонної суміші, то доглядають відповідно до інструкції на упаковці.

Шкідники і хвороби овсяніци, поєднання з іншими рослинами

Культура відрізняється стійкістю до захворювань, рідко уражається шкідниками. У випадках перезволоження у відкритому грунті розвивається офеобелез (грибкова гниль стебла). Міцелій швидко розноситься по ділянці і заражає нові рослини. Виявити хворобу на ранній стадії візуально – складно. Виявляється гниль найчастіше, коли чорніє листя і стебла. В якості профілактики на ділянку корисно вносити аміачно-калійні комплекси і окисліться грунт. Заражені рослини спалюють.

Грибок викликає і зараження насіння. На колосках з’являється бурий повстяний наліт. Такий матеріал не придатний до посадки і вимагає знищення.

костриця сиза посадка і доглядОвсянніца в ландшафтному дизайні

Дикоросла костриця поширена практично у всіх кліматичних зонах. Зустрічається рослина повсюдно в лісах середньої смуги, в субтропіках і тропічних гірських районах. Відмінно приживається на бідних кам’янистих грунтах і в посушливій місцевості. Овсяницу використовують як пастбищную кормову культуру. Ще одне практичне застосування – дернина стримує обсипаються насипу. Декоративні сорти прикрашають клумби, рокарії, незвичайні «сади каменів».

Костриця поєднується з багатьма рослинами. Класикою є партнерство з хвойними: ялівцем, кипарисовик, туями. Такі ансамблі створять враження незайманого куточка дикої природи.

Високорослі види часто грають провідну роль в композиціях. Висаджені в центр пишні кущі, доповнюють яскравими квітучими травами. Низькорослі – зазвичай служать прикрасою бордюрів, країв садових доріжок. Суцільний «килим» з костриці може бути використаний в якості газону біля котеджу. Відчуйте себе ландшафтним дизайнером ділянки, проявіть фантазію. Використовуйте неймовірно податливий природний матеріал – овсяницу.

Злаки в ландшафтному дизайні: відео