Диасция – ніжний садовий квітка, красивий і невибагливий в догляді

діасція посадка і доглядСеред безлічі садових квітів заслуговує на увагу і діасція. Протягом всього теплого сезону вона буде радувати садівника своїм ніжним цвітінням. Це нескладне в догляді рослина прекрасно підходить для посадки у відкритому грунті. А з його вирощуванням зможе впоратися навіть початківець квітникар. Але щоб правильно підібрати для своєї ділянки сорт і забарвлення діасція, краще перед покупкою спочатку подивитися на фото, яка вона буває.

Опис діасція: сорти та різновиди

Диасция – це південне теплолюбна рослина. У природному середовищі зростання ця квітка є багаторічним. Але мінусової температури він не переносить. В умовах холодних зим його вирощують як однорічна рослина.

Це низькорослий квітка з сланкими стеблами. У природі довжина стебел може досягати до 1 м, але при вирощуванні в саду розмір квітки менше. Залежно від виду і сорту садового рослини довжина їх стебел може бути від 25 до 50-60 см, але частіше – близько 30-35 см. Диасция буває ампельної і почвопокровной. Цвітіння тривале, хвилями з самого початку літа. Квітки дрібні, утворюють шапку, практично закриває листя. Гамма забарвлення діасція різноманітна. Цвіте білим, рожевим, оранжевим, фіолетовим та іншими відтінками.

У природі налічується близько 50 різновидів цієї рослини. Але в квітникарстві використовується всього лише кілька його видів та сортів. Найбільш часто в садах зустрічається діасція бородчатий. На фото можна подивитися, наскільки вона прекрасна. Серед досить популярних можна назвати два таких її сорти, як:

  • Рожева королева – відрізняється ніжними квітками блідо-рожевого забарвлення;

діасція посадка і доглядрожева королева

  • Рубі Філд – квітки теж рожеві, але з темним всередині. Це сорт використовується як для вирощування в умовах відкритого грунту на клумбах і в квітниках, так і в підвісних ємностях.

Не менш затребувані для посадки у відкритому грунті і інші різновиди діасція, а саме:

  • повстяна – компактна і невисока. У неї дуже барвисті не тільки квітки, але листя;
  • пильна – довжина стебел до 30 см, частіше використовують як ампельні рослини;

діасція посадка і доглядДиасция пильна

  • елегантна – стебла до 30 см бувають як прямостоящими, так і вилягаючими;
  • жестковатая – ця діасція є найбільш холодостійкою серед її різновидів і сортів. Довжина стебел буває до 50 см.

Посадка рослини

Для посадки діасція підбирається добре освітлений, сонячний ділянку. Грунт на ньому повинна бути легкою, пухкої, слабокислой, досить поживною. При виборі місця під посадку цієї рослини варто уникати ділянок з дуже родючою землею, так як при надлишку добрив діасція буде значно гірше цвісти, ніж в більш бідному ґрунті.

Вирощування цих квітів частіше проводиться розсадним способом. На розсаду діасція висівають зазвичай в лютому. У відкритий грунт молоді саджанці переміщують вже в кінці весни, коли настає стійка тепла погода. Розсаду поступово гартують на повітрі, а тільки потім висаджують в квітник, дотримуючись відстань між сіянцями в 15-20 см.

Увага! Посадку цих квітів у відкритий грунт здійснюють тільки тоді, коли загроза заморозків, які бувають і в кінці весни, вже мине.

Особливості догляду за діасція

Після посадки особливого догляду діасція не зажадає. Але повністю залишати рослини без уваги теж, звичайно ж, не варто. При догляді за цими квітами необхідно:

  • здійснювати регулярний полив;
  • зрідка робити підживлення;

діасція посадка і доглядЗрідка поливайте і підгодовуйте діасція

  • проводити обрізання рослин після закінчення хвилі цвітіння.

Порада. Полив рослин проводиться помірно, без сильного перезволоження ґрунту. При надлишку води і застою її в коренях рослини квіти будуть частіше хворіти і можуть навіть загинути.

Полив квітів, які вирощуються в підвісних кашпо і контейнерах, проводиться частіше, ніж тих, що знаходяться у відкритому ґрунті. Дуже помірно потрібно вносити добрива в грунт, інакше це позначиться на якості цвітіння діасція. А ось обрізка рослин – досить важлива складова догляду за цими квітами. Її роблять зазвичай після закінчення хвилі цвітіння. Потрібно також своєчасно видаляти вже засохлі суцвіття. Це дозволить зробити період цвітіння ще більш тривалим.

Милуючись красою діасція протягом усього сезону, здійснюючи за нею догляд, багатьом квітникарям восени буває шкода залишати рослини, вирощувані як однорічні, просто гинути від настання холодів. Але можна продовжити життя цієї рослини, якщо в будинку є місце для його розміщення на зиму. Для цього восени діасція викопують із землі, обрізають наполовину, пересаджують в контейнер зі свіжим грунтом і поміщають в прохолодне, але добре освітлене приміщення.

Особливої ​​догляду в зимовий час ці квіти не вимагають, хіба що потрібно тільки зрідка поливати їх. На наступний рік їх можна знову висадити на ділянці. Залишені на зиму квіти можна також використовувати для розмноження і отримання нових рослин.

Добриво і підгодівля

Як уже згадувалося раніше, для діасція краще використовувати грунт, що не перенасичений поживними елементами. Не слід зловживати і внесенням добрив, а органіку для підгодівлі краще взагалі не використовувати. Досить при догляді за квітами підживити їх хоча б раз на місяць. Але обов’язково це потрібно зробити після закінчення цвітіння та обрізки рослин. І краще для діасція використовувати повне мінеральне добриво, призначене для квітучих рослин.

діасція посадка і доглядрозсада діасція

Розмноження рослини

Диасция не дуже складна в догляді і розмноженні. Квітникарі успішно використовують два наступних способу розмноження:

  • насінням;
  • живцями.

При насіннєвому способі діасція висаджують в середині зими в ящики з підготовленим грунтом. Насіння розташовують на поверхні грунту, злегка вдавлюючи їх, але зверху землею не присипають. Після посіву скриньки потрібно прикрити склом або поліетиленом і помістити в тепле місце на світлі. Протягом 1,5-3 тижнів повинні з’явитися паростки. З їх появою ємності з сіянцями ставлять туди, де прохолодніше. А коли у рослин з’являться 2-3 листочка, виробляють пікірування сіянців.

Діасція розмножують і стебловими, а також кореневими живцями, що іноді утворюються у рослин. Але стеблове живцювання використовується частіше, і цей спосіб розмноження досить простий. А якщо щось незрозуміло, завжди можна додатково подивитися покрокові фото підготовки і вкорінення живців.

У квітів, які перезимували, з стебел нарізаються живці з декількома листочками і вкорінюються в зволоженому грунті. Десь через місяць у них потрібно зробити прищіпку верхівки. А з настанням теплої погоди підросли рослини можна висадити у відкритий грунт, але з попередніми загартовуванням молодих саджанців на повітрі.

Хвороби і шкідники

До захворювань і нападів шкідників діасція досить стійка. Але при настанні несприятливих умов вона може захворіти. І найбільше ці квіти страждають від надлишку води. Від сильного перезволоження ґрунту у діасція може розвинутися коренева гниль. Буває у неї також і стеблова гниль.

Серед же шкідників особливо докучають цим квітам слимаки і равлики. Якщо вони з’явилися, краще відразу ж зібрати їх, а стебла квітки підняти від землі вище.

діасція посадка і доглядДиасция на клумбі

Поєднання діасція з іншими рослинами

Ці квіти широко застосовуються в ландшафтному дизайні. Діасція облагороджують відкриті ділянки, висаджують її в кашпо, контейнери, садові вази. Можна висадити її на оголених ділянках землі, зробивши ці місця більш привабливими.

Дуже добре виглядає вона і в поєднанні з іншими рослинами при висадці на загальних клумбах. А висаджена по краю квітника в поєднанні з більш високими рослинами діасція виглядає особливо красиво.

Диасция – це не просто гарна квітка. Вона може стати справжньою окрасою ділянки протягом всього сезону, адже навіть в суху і жарку погоду її цвітіння майже не припиняється. При цьому великої уваги до себе і якогось особливого догляду рослина абсолютно не вимагає.

Диасция: відео