Дизайн кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Найцікавіший дизайнерський напрямок в оформленні столового приміщення – це, мабуть, кухня в східному стилі. Вона досить екзотична і самобутнья. Різноманітна колірна гамма і декоративне наповнення кухні дозволяє створювати оригінальні, неповторні інтер’єри. Поряд з душевним спокоєм і гармонією, східний стиль може бути наповнений яскравими етнічними елементами.

Азіатський напрямок східного стилю відрізняє спокій і якийсь мінімалізм в інтер’єрі.

Основні напрямки стилю

Дизайн поєднує європейське прагнення до комфорту і екзотику Сходу. Його поділяють на такі напрямки:

  • японський;
  • китайський.
  • арабський.

Перші два відносяться до азіатського стилю, а останні виділено в самостійний тип і в поєднанні з африканською групою утворює марокканський мотив, а деякі його елементи зустрічаються і в індійському напрямку.

Загадкова культура Сходу завжди приваблювала європейців. Перші будинки на заході стали оформляти в цій манері в дев’ятнадцятому столітті. Дозволити собі це могли тільки заможні громадяни через дорожнечу етнічних предметів. Сьогодні виконати всю квартиру або одне приміщення, наприклад, кухню в східному стилі доступно кожному.

Характерні і загальні особливості

Азіатський напрямок відрізняє спокій і якийсь мінімалізм в інтер’єрі. Японському, більш аскетичному, стилю властиві природні кольори, тоді як китайський стиль, що відображає просторову гармонію, не цурається, більш яскравої палітри.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Стриманим азіатським типам на противагу виступає арабська, що не терпить прямих ліній і монотонності.

Розкіш і строкатість – його характерні риси. Особливу атмосферу томної млості і лінощів створюють низькі диванчики з великою кількістю подушок, яскраві драпірування і освітлення. Обов’язковим атрибутом є різьблення або її імітація і високі склепіння стель.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Незважаючи на характерні особливості кожного напрямку, дизайн кухні в східному стилі містить і загальні моменти:

  • Натуральні матеріали (дерево, метал, шовк, кераміка та ін.);
  • Спокійні форми;
  • Хитромудрі орнаменти і складні техніки в обробці (інкрустація, чеканка, різьба та ін.);
  • Наявність автентичних предметів.

У східному інтер’єрі не повинні бути присутніми випадкові елементи, які не належать стилю. Чи не прийнятні також і фігури, і зображення людей.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Планування кухні під східний дизайн

Функціональність і зручність – головні риси столового приміщення і кухня в східному стилі – не виняток. Якщо дозволяють розміри, то бажано розмежувати робочу зону і місце для прийняття їжі.

Особливо це стосується арабського стилю, оскільки трапеза повинна проходити на низьких диванах в оточенні великої кількості текстилю, а робочий простір цього не сприймає.

Плануючи простір невеликих приміщень, потрібно подбати про економію простору. Тому допускається розміщення обідньої групи поблизу робочої зони.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Вона включає раковину, обробні столи, холодильник, плиту, посудомийну машину та ін. Вся побутова техніка повинна бути вбудованою або обробленою деревом (під дерево), щоб не порушувати гармонію і єдність стилю. Раковину краще підбирати з натурального (штучного) каменю. Робочу зону не треба розтягувати по периметру приміщення. Для НЕ розмежування простору: вона не повинна здаватися громіздкою в азіатських стилях і бути не настирливої ​​- в арабському напрямку.

Якщо кухня в східному стилі поділена на зони, то робоча зона повністю займає свою половину і спланована максимально функціонально, щоб робити менше зайвих рухів при готуванні.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

У великому приміщенні кухню в східному стилі можна розділити на три зони:

  • робочу.
  • столову.
  • зону відпочинку.

Це досягається за допомогою внесення архітектурних елементів, дизайнерських рішень і розстановкою меблів. Наприклад, підняти зону для відпочинку на подіум. В арабському стилі там будуть розміщені дивани з подушками і низькі столики, в азіатському – гарнітур для чайної церемонії.

Найпростішим способом зонування є використання різних за кольором і фактурою оздоблювальних матеріалів і покриттів для підлоги. Відокремити одну частину китайської кухні від іншого можна за допомогою різьбленого полотна, японської – дерев’яної рами з напівпрозорим наповненням, арабської – арки.

Освітлення є хорошим помічником при плануванні кухні в східному стилі. Над обідньою групою воно повинно бути яскравим, для відпочинку – приглушеним, працювати зручніше при місцевих джерелах світла, до того ж зона готування не буде сильно виділятися. Але верхнє освітлення повинно бути присутнім скрізь як альтернативний варіант.

Для кожного напряму характерна своя палітра фарб.

Кольорові рішення кухні в східному стилі

Дизайн а-ля Японія передбачає такі відтінки:

  • білий.
  • молочний.
  • перловий.
  • пісочний.
  • коричневий.

В японській кухні бажано наявність зелених рослин (бонсай), ікебани, гравюр, фарфорових статуеток, паперового абажура, але їх кількість повинна бути мінімальною.
Китайський є одним з етнічних стилів, який побудований на використанні характерних елементів мистецтва і культури. За бежево-коричневій гамі в інтер’єрі він близький до японського типу, але «колір удачі» червоний, «імператорський» жовтий і вкраплення «кольору знаті» блакитного обов’язкові по фен-шую. Традиційною вважається світло-бежева, золотиста, червона і чорна палітра.

Арабська стиль асоціюється з багатством, розкішшю, пишнотою і яскравими фарбами. Для кухні хорошим рішенням може стати поєднання блакитного і жовтого (бірюза в золотому обрамленні), для зони відпочинку підійдуть червоні, малинові, помаранчеві відтінки. Контрастні кольори використовуються в килимах, накидках, подушках, красиво грають у вітражах або світильниках.

Оздоблювальні матеріали

Підлоги для кухні в східному стилі можуть бути:

  • Дерев’яними – з широких дощок, товстих стебел бамбука.
  • Кам’яними – плити з мармуру, онікса, пісковика. Припустимо з орнаментом, в’яззю.

Поверхня стін однотонна (пробка, дерев’яні панелі, штукатурка або шпалери). Можуть бути присутніми вітражі. Стелі зазвичай білі (білені, натяжні матові і ін.).

Для кухні в східному стилі використовують натуральні матеріали, але враховуючи їх вартість можна використовувати їх імітацію (плитка, ламінат, лінолеум та ін.).

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Меблі та побутова техніка

Меблі для китайського інтер’єру історично повинна бути виконана з червоного дерева, стільниця – з каменю, на підлозі – дерево і камінь, фіранки – з льону. Сьогодні ця традиція не так актуальна, і гарнітур для кухні може бути жовтим, і зроблений з МДФ з характерним орнаментом. Його поверхня повинна бути гладкою, без всякого рельєфу. Обідня група включає круглий або прямокутний стіл, можна зі скляною стільницею. Поруч з традиційними меблями добре уживається сучасна побутова техніка. Вона може бути біла, такого ж, як гарнітур або контрастного кольору.

У традиційному японському інтер’єрі кухні передбачається наявність низьких столиків і подушок на підлозі. Це непоганий спосіб економії простору, але не всі готові на такий експеримент, тому використовують ненав’язливу компактні меблі. Пластик в інтер’єрі не застосовується, а незабарвлене дерево створить потрібний відчуття.

Як не дивно, але в арабських кухнях меблі має лаконічні форми і її небагато. Подібна невибагливість дизайну врівноважена кількістю посуду, начиння з міді, латуні, срібла, кольорового скла. Бажано наявність позолоти, гравіювання і візерунків.

Кухня в японському стилі

Кухня повинна бути з простими фасадами кольору натурального дерева, без відкритих полиць, з вбудованою побутовою технікою. На столах – нічого зайвого.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Звичайні столи в Японії замінені легкими бамбуковими, які можна легко переносити і розміщувати перед гостями, влаштували на підлозі. Сидінням може служити татамі, платформа, подушка, м’який подіум (якщо дозволяє розмір кухні).

Японський стиль несумісний з капітальними стінами. Для поділу різних зон користуються рамними бамбуковими перегородками з натягнутою тканиною або папером. Вони або прозорі бамбукові завіси замінюють міжкімнатні двері. Крім того, на кухні обов’язкове японська акварель (ландшафт, квіти, птахи, дерева та ін.). Картини цінуються за примітивізм – інше має домальовувати свідомість.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Традиційний стиль немислимий без ієрогліфів різного формату – вони буквально всюди (на картинах, стінах і меблів) і циновок. Аскетичний інтер’єр допоможуть розфарбувати яскраві акценти червоного кольору і злегка розбавити досить монотонну природну гаму.

Кухня в китайському стилі

З оздоблювальних матеріалів, як і в японському стилі, вітається бамбук в усіх проявах – у вигляді паркету, настінного полотна, шпалер, панелей, жалюзі та ін.

Червоний колір є в Китаї найулюбленішим. Не оминув він і кухню. У цьому тоні може бути виконана навіть меблі.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Обідня група в окремій зоні з темних порід дерева цілком доречна на кухні в китайському стилі.

Старі меблі можна пофарбувати або декорувати ієрогліфами, зображеннями квітів або бамбука. До такого гарнітуру обов’язковий китайський фарфор, циновки або ковролін з схожим малюнком.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Скляні кольорові перегородки виглядають стильно при зонуванні кухні, а зображення на них ієрогліфа, що означає гроші (щастя, благополуччя, здоров’я), є популярним елементом китайського стилю. У декорі часто присутнє зображення чорного або червоного дракона, але важливо не перестаратися з дрібними деталями. Основний принцип інтер’єру – просто, але дорого. У зв’язку з цим червоний колір можна замінити коричневим з включеннями молочно-білого, бежевого або кремового, що характерно для сучасного Китаю. Кухня не повинна бути повністю забита меблями, оскільки відповідно до традицій фен-шуй потрібно залишити простір для циркуляції різних енергій.

Арабська стиль

Інтер’єр кухні повинен в обов’язковому порядку містити арабески – мозаїку геометричного або вітіюватого рослинного орнаменту. Ними прикрашаються різні поверхні: і стіни, і підлога, і елементи декору.

Колірна гамма в арабському стилі може бути різною:

  • Золотисто-бежевою, пісочної і всі відтінки коричневого.
  • Оранжево-жовтого.
  • коралової.
  • Синьо-зеленої.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Автентичний арабський стиль має на увазі використання низьких столиків і диванів з великою кількістю подушок замість стільців, але сьогодні такий набір можна розмістити хіба що в зоні відпочинку і при наявності достатнього простору.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Меблі для кухні в арабському стилі тепер більш сучасна. Наприклад, обідня група може складатися з невисокого дерев’яного столу і таких же стільців.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Фасади гарнітура прикрашає різьблення і карбовані вставки. Стільниця може бути кам’яною або скляній.

Стіни облицьовують шовковими шпалерами, різьбленими дерев’яними панелями, штукатурять з подальшим фарбуванням або без нього. Підлоги тільки кам’яні (або керамограніт, кахель «під камінь») або мозаїчні, в гостьовій зоні допускається дерев’яна підлога (ламінат) і обов’язкова наявність яскравого килима.

Вікна в робочій і обідній зоні оформляється бамбуковими жалюзі або різьбленими розсувними панелями (орними віконницями).

Стеля наближений до півсфері за допомогою декількох ярусів або при достатній висоті декорований дерев’яними балками.

Фото дизайну кухні в східному стилі: розглядаємо різні варіанти

Декор «арабської» кухні створюється за рахунок:

  • Порцелянових тарілок, розписаних арабською в’яззю.
  • Бамбукових або очеретяних серветок.
  • Специфічною східній посуду – казанів, високих тонких ваз, розписаних чаш і піал, невеликих кувшинчиков, глиняних горщиків.
  • керамічних страв.
  • Кошиків для фруктів.
  • Етнічними плафонами з металу.
  • Кальяном, нардами і подушками в зоні відпочинку.

Аксесуарів для цього стилю багато, тому можна захопитися і переборщити, але треба знати міру.

Підсумок

Східний стиль – це ідеальне рішення для тих, кому потрібно житло під назвою «Тиха гавань», де можна розслабитися після божевільного дня і повноцінно відпочити. Але яскраво вираженого Сході не досягти напівзаходами, тому при створенні інтер’єру потрібно чітко уявляти основні концепції східного дизайну, вивчити культуру і традиції тієї чи іншої країни і неухильно їх дотримуватися.

Загадкова східна душа завжди прагнула до контрастів: якщо розкіш, то нестримна, якщо простота, то повна, що відбилося і в інтер’єрних стилях. Тому, повне наслідування може і ні до чого, важливо покладатися на власний смак і почуття міри.