Етапи будівництва будинку з такого матеріалу як газобетон: заливка фундаменту, кладка стін

газобетонні блокиБудинок з блоків газобетону при бажанні може побудувати самостійно навіть той, хто раніше з цим не стикався. Прийоми його кладки досить легко освоїти. Однак, як і у інших будівельних матеріалів, у газобетону є свої особливості, які обов’язково потрібно врахувати при будівництві. Зі статті можна дізнатися всі нюанси будівництва будинку, починаючи від фундаменту і закінчуючи дахом.

Що являє собою газобетон

Газобетон – це різновид пористого бетону. Близько 85% матеріалу складають бульбашки газу. Він наділений відмінними теплоізоляційними властивостями, має невелику вагу і його легко обробляти. Але, головним його достоїнством є те, що будинок з газобетону цілком можливо побудувати самому, без сторонньої допомоги.

Для виробництва блоків йдуть в хід природні матеріали:

  • цемент;
  • кварцевий пісок;
  • вапно;
  • алюмінієва паста;
  • вода.

Певні пропорції цих речовин змішують і заливають у спеціальні форми. В результаті взаємодії пасти алюмінію і вапна утворюється безліч бульбашок маленького розміру, які рівномірно розподіляються по всій площі матеріалу. Застиглу форму нарізають на блоки необхідного розміру.

стіни з газобетону своїми рукамиЗведення будинку з газобетону

Далі заготовки переміщують в автоклав, де вони під тиском обробляються гарячим паром. Це робить газобетон міцним і зменшує його подальшу усадку. Будинок з газобетону відрізняється високими показниками теплоізоляції і разом з тим він «дихає». Такі властивості обумовлені пористою структурою будівельного матеріалу. Все це сприяє створенню ідеального мікроклімату всередині приміщення.

Газобетон відмінно переносить як високі температури так і мороз. Він не горить, не плавиться і не виділяє шкідливих речовин, що говорить про екологічність матеріалу.

Як спорудити фундамент

Будинок з газобетону повинен мати надійне підгрунтя. Його спорудження починають з підготовчих робіт.

  • Грунтовно розчищають майданчик.
  • За допомогою схилу і кутника проводять розмітку.
  • По периметру майбутнього будинку риють траншеї.

Порада. Глибину ями краще розраховувати виходячи з найнижчій точці на ділянці. Якщо будинок планується невеликий, то досить 40 см.

  • Дно ями вистилають піском і ретельно його утрамбовують. Необхідний шар – близько 15 см.
  • Пісок засипають щебенем і вкривають руберойдом.
  • З дощок, фанери і подібних матеріалів збирають опалубку. Вона повинна бути вище рівня грунту мінімум на 30 см.
  • Усередині опалубки натягують нитку або волосінь для позначення верхньої межі фундаменту.

фундамент для будинку

  • У потрібних місцях, там де будуть проходити водопровід і каналізація, вставляють труби.
  • З арматури за допомогою сталевого дроту пов’язують сітку. Самий відповідний розмір осередків для легкого будинку з газобетону 20х20.

Увага! Між арматурою і опалубкою потрібно залишити зазори в 5 см. Таким чином всі металеві деталі будуть гарантовано забетоновані.

  • Рівномірними шарами заливають бетон (приблизно по 20 см заввишки). При цьому постійно утрамбовують його дерев’яним інструментом.
  • Заключний шар добре розгладжують кельмою.
  • Опалубку можна буде зняти мінімум через 10 днів. Ще краще залишити дерев’яний каркас на більш тривалий час.

Фундамент набирає міцності не менше місяця. Для захисту від опадів його накривають водонепроникним матеріалом, а в спеку обприскують водою.

Як побудувати стіни будинку з газобетону

Через невелику вагу блоків під час будівництва немає необхідності спорудження спеціальних підйомних механізмів. Вирізати потрібну форму і розмір заготовки можна будь-яким підходящим інструментом, наприклад ножівкою. Всі ці нюанси значно полегшують процес побудови будинку.

Стіни з газобетону викладають так:

  • Поверхня готового фундаменту грунтовно чистять від пилу і інших забруднень, і покривають руберойдом.
  • З блоків газобетону викладають перший ряд по всьому периметру будинку і там, де заплановані внутрішні стіни. Починають роботу з кутів, періодично контролюючи процес рівнем. Прорізи для дверей пропускають.

Увага! Для кладки стін з газобетону допускається використовувати тільки спеціальні клейові суміші. Виняток становить перший ряд, де в хід йде цемент з піском (1: 3). Причому товщина шва між фундаментом і будівельним блоком повинна бути не менше 2-3 см. Це дозволяє добре вирівняти поверхню початкового ряду.

  • Виконують поздовжнє армування першого ряду. Для цього використовують прути арматури 6-10 мм в діаметрі. Укладають їх в дві поздовжні паралельні канавки, виконані за допомогою штроборізи на поверхні газобетону. Арматурні прути повинні повністю в них розміститися.

властивості газобетону

  • Точно так же, починаючи від кута, кладуть наступні ряди використовуючи для скріплення клейову суміш. Ряди перев’язують, зрушуючи верхній блок наполовину – ідентично як і при виконанні кладки з цегли.

Увага! Клейова суміш для газобетону дуже швидко сохне, тому працювати потрібно чітко і швидко.

  • Через кожні 4-5 рядів обов’язково проводять армування стін. Виконують його точно так само як і в першому ряду.

Як облаштовують віконні прорізи, перемички над ними і дах

Віконні отвори знизу в обов’язковому порядку армують. Для цього шторборезом на місці майбутнього вікна в газобетоні проробляють дві паралельні лінії, що виходять за кордон отвору на 30 см. У них укладають металеві прути і закріплюють сумішшю цементу і піску. Перемички над вікнами і дверними отворами роблять декількох видів:

  • Встановлюють готові з армованого газобетону. Такий матеріал відрізняється підвищеною щільністю.
  • З спеціально виготовлених у вигляді букви U блоків газобетону. Для подібного варіанту спочатку на місці перемички облаштовують дерев’яну опалубку, в середину якої встановлюють U-образні блоки. Всередину поглиблення влаштовують каркас з арматурних прутів, після чого заливають бетоном.
  • Перемички з армованого бетону. Тут опалубку встановлюють у вигляді канавки на всю товщину стіни. Всередину поміщають пов’язані гратами арматурні прути і покривають бетоном.
  • Як перемички також використовують металеві куточки, але щоб уникнути корозії їх слід обов’язково пофарбувати. В газобетоні під їх установку попередньо роблять лунку такої глибини, щоб куточки не виступали за краї стіни.

плюси і мінуси матеріалу газобетону

По закінченню викладання стін будинку з газобетону споруджують монолітний залізобетонний армопояс під перекриття. Як і перемички над отворами його роблять з U-образних блоків або за допомогою установки дерев’яної опалубки. Для того щоб армопояс знайшов міцність його залишають на термін близько місяця. Тільки після цього приступають до будівництва перекриття та даху.

Перегляд фото та відеоматеріалів допоможе краще розібратися в деяких нюансах будівництва.

Побудувати будинок з блоків газобетону самому – завдання не з легких. Однак, якщо добре вивчити інструкцію і слідувати їй під час роботи, можна не сумніватися в успіху задуманого.

Будинок з газобетону: відео