Як невибагливого кімнатної рослини багато хто воліє фікус Бенджаміна. І не дивно, адже квітка не вимагає особливого догляду, радує насиченою зеленню листя і густою кроною. До того ж, фікус – прекрасна компанія для фіалки і пеларгонії зональної, для монстери і інших кімнатних рослин. Улюбленець серед фікусів – різновид Наташа. Простий догляд в домашніх умовах привертає увагу до рослини, а ось причини того, чому жовтіє листя у фікуса, залишають чимало запитань у квітникарів. Тут – повноцінні відповіді і фото, за якими можна судити про стан квітки. Дотримуйтесь рекомендацій – і фікус Наташа завжди буде здоровим!
Фікус Наташа: опис і особливості
Карликова Наташа, висота якої сягає 40-60 см – відмінний варіант для тих, хто не любить величезні кімнатні рослини в діжках. Його перевага – в можливості створення бонсая. Отже, фікус буде мати гарний вигляд у приміщенні строгих сучасних стилів, класичних і національних. У будь-якому з них кімнатна квітка стане справжньою окрасою!
Родина фікуса – острова Борнео, Ява, Цейлон. Тут зустрічаються екземпляри, що досягають 10-метрової висоти, діаметр стовбура яких – 1-1,2 м. Але «одомашнений» варіант обожнюємо квітникарями за насичений колір листя, простоту догляду і позитивну енергетику.
Фікус Наташа не любить зміни місця
Фікус Бенджаміна Наташа відрізняється від інших:
- висотою куща;
- можливістю скручування гнучких стовбурів кількох рослин в один при створенні бонсая;
- дрібним листям, розмір яких – 1,5х3 см;
- відтінком листя. Він може бути не тільки однорідно-зеленим, а й мати вкраплення у вигляді білих точок, прожилок жовтуватого кольору;
- легким формуванням, що дозволяє отримати або розлогий міні-кущ, або компактне деревце.
Простота догляду і привабливий зовнішній вигляд – фактори, що забезпечують величезну популярність Наташі. Залишається тільки створити оптимальні умови для проростання – і в квітка закохається вся сім’я.
Увага! При створенні бонсая можна перекручувати, зав’язувати на вузол молоді стебла. Однак варто пам’ятати, що найбільше для цього підходять ті, які досягли висоти 10-15 см.
Догляд за Наташею в домашніх умовах: ТОП-5 важливих правил
Незважаючи на те що фікус Наташа не можна назвати примхливим в догляді, він вимагає до себе уваги як і будь-який кімнатну квітку. Вивчивши ази догляду, ви зможете уникнути багатьох проблем, виростите здоровий квітка і будете радіти його тривалого життя на вашому підвіконні.
Правила догляду за фікусом наступні:
- Освітлення. Квітка не переносить попадання прямих сонячних променів влітку, вони можуть викликати опік листя. Оптимальний варіант – розсіяне світло максимально тривалий час, відсутність поблизу опалювальних приладів (в зимовий час), щоб уникнути сухості повітря.
- Температура. У літні місяці Наташа відмінно себе почуває при температурі в + 20-25 ° C, в зимові температура повинна бути знижена, так як рослина вступає в період спокою. У цей час для ряболисті форм температура не повинна опускатися нижче +15 ° C, для монохромних – нижче +10 ° C.
Дуже важливо не перезволожувати і не пересушувати грунт
- Полив (харчування). Фікус Наташа не любить сухий або перезволоження грунту. Тому його полив – поетапне захід для рівномірного протоки субстрату. Увага: воду потрібно використовувати тільки кімнатної температури, залишки злити через 30 хвилин після закінчення водних процедур. Наташа обожнює підгодівлю, однак її варто проводити тільки в період активного росту, в літні місяці. Підгодовувати квітка можна спеціальними препаратами і робити це 1 раз в 14 днів.
- Пересадка. Перший раз пересаджувати квітка коштує через 1-1,5 місяці після покупки. При цьому наступний горщик повинен бути не більше, ніж на 2 см в діаметрі більше, ніж попередній. Дорослі екземпляри можна пересаджувати 1 раз в 2-3 року або просто додавати шар грунту.
- Формування. Фікусу Наташа легко надати будь-яку форму. Починати формувати рослину потрібно з того моменту, як рослина активно піде в зростання. Допоможе в цьому секатор або спеціальні садові ножиці і джут.
Увага! Дотримуючись правил вирощування, не забувайте про те, що фікус не можна переставляти з місця на місце. Навіть якщо ви зайнялися обрізанням, пізніше поставте квітку так, як він і стояв.
Ось такі ази-правила дозволять отримати здорове і красиве рослина в будинку, що радує око. І хто знає, чи не вирішите ви створити з карликових фікусів цілу оранжерею ?!
Пожовтіння листя у фікуса: проблеми та шляхи їх вирішення
Жовтизна листя часто має кілька причин. Шляхом виключення потрібно визначити ту, по якій жовтіють листя саме у вашому випадку. У цьому вам допоможуть фото і заходи щодо усунення жовтизни. Варто пам’ятати, що ненадання рослині допомоги в такий момент призводить до повної втрати листя.
Жовте листя у фікуса Наташа. Чому?
Здорове рослина має міцні листя, щільно тримаються на черешках. Якщо листя стало жовтіти (повністю або частково), опадати – варто визначити причину цього. Це може бути:
- низька температура повітря, якщо це – зимові місяці, а також сухість в разі, якщо це – літо;
- неправильна підгодівля, тобто надлишок або нестача поживних речовин, мікро-, макро-елементів;
- надлишок або нестачу вологи.
При неправильному догляді листочки фікуса жовтіють
Також варто звернути увагу на шкідників (павутинний кліщ, щитівка) і грибкові хвороби, які можуть бути причиною пошкодження листя. Однак їх зовнішній прояв інші, тому потрібно боротися саме з жовтизною і всиханням листя.
Боротьба з пожовтінням листя, або правильний догляд
Отже, причини пожовтіння листя фікуса визначені. Допомогти квітки стати здоровим допоможуть наступні заходи:
- підтримання оптимальної температури в певний сезон;
- використання спеціальних добрив. Продавець квіткового магазину допоможе і проконсультує, підбере той препарат для підгодівлі, який буде містити потрібну кількість азоту, калію і магнію, інших важливих компонентів;
- грамотний полив в кілька етапів.
Дотримання простих правил допоможе зробити фікус Наташа улюбленцем в будинку. Їм запросто можна буде прикрасити робочий кабінет чоловіка, ванну кімнату з вікном або дитячу кімнату. І прекрасний живий друг завжди буде поруч!