Фітомодулі для вертикального озеленення – сучасне рішення в оформленні інтер’єру

фітомодульМодне і популярний напрям в фітодизайн – фітомодулі для вертикального озеленення інтер’єру. Такі конструкції дозволяють створити картини з живих рослин, оформити «зелену» стіну або створити перегородку з рослин при зонуванні простору. Для декорування квартири можна придбати фітомодуль в магазині, а можна виготовити своїми руками.

Фітомодулі для озеленення. огляд

Вертикальне озеленення квартири, заміського будинку, дачі люблять багато квітникарі. Простий приклад – прикраса простору різними видами ліан: плющем, монстерою, бугенвіллій і ін. Сьогодні з’явилися нові рішення вертикального декорування, що зводять зусилля по догляду за рослинами до мінімуму.

Порівняно недавно у продажу з’явилися спеціальні конструкції – фітомодулі для озеленення. Це установки, що дозволяють оформляти приміщення квітами в вертикальному напрямку.

Як правило, фітомодулі продають з автоматичною системою поливу, що дозволяє не турбуватися про своєчасне зволоженні грунту. Більш того, останнім часом набирають популярність фітостени і фітокартіни, складені з стабілізованих рослин, які взагалі не мають потреби в поливі.

вертикальне озелененняСтіна з рослин в інтер’єрі

Можна виділити наступні різновиди фітомодулей для озеленення:

  1. За розміром конструкції. Це можуть бути невеликі фітокартіни (середній розмір 60-50 см). Фітостени – оформляється значна площа стіни.
  2. За формою: куб, піраміда, стела.
  3. За способом монтажу. Фітомодулі, які кріпляться до стіни. Фітомобілі – пересувні конструкції, що дозволяють створювати рухомі перегородки для зонування простору.
  4. З автоматичною системою поливу і без неї.

Основні переваги фітомодулей для озеленення, це:

  • економія простору, в фітомодулі входить більша кількість рослин на 1 кв. м, чим в вазони та горщики;
  • вирощування квітів відбувається без землі, а значить, немає пилу і бруду;
  • автономна система поливу;
  • легка система кріплення.

З недоліків можна відзначити порівняно високу ціну фітомодулей.

Фітомодулі своїми руками

Володіючи деякими навичками, можна виготовити фітомодуль самостійно. Для цього необхідно розуміти принцип пристрою і роботи цієї конструкції.

Порада. Завжди можна «підглянути» конструкцію задуманої моделі в магазині і докладно розпитати менеджера-консультанта про принцип роботи.

Перш за все необхідно визначитися з розміром свого фітомодуля. Чи буде це картина; а може бути потрібно закрити непривабливу нішу в стіні; а може це буде фітомобіль, що виконує функції перегородки. Бажано також заздалегідь визначитися з кількістю і видами рослин, що плануються до посадки в фітомодуль для озеленення.

Порада. Оформити фітокартіну можна з одного виду рослини. А можна скласти цілу картину. Прекрасно буде виглядати підсвічування, наприклад, світлодіодна стрічка, протягнута зверху або по периметру картини.

Наявні в продажу фітомодулі, виконані з пластика. Самостійно можна виготовити аналогічну конструкцію, використовуючи підручні матеріали. Каркас можна виготовити з дерева, металевих профілів, пластмасових труб. Всі дерев’яні деталі треба обробити антисептиком, щоб запобігти гниттю деревини. Задня панель може бути виконана, наприклад, з товстої фанери. Для «кишеньок» під квіти можна використовувати пластикові навісні горщики або лотки. Можливо також зробити панель і «кишеньки» з щільного матеріалу, типу повсті.

фітокартіна

Полив може бути і ручний. Якщо ж хочеться автоматичну систему, то найкраще – купити готовий набір в магазині. Він являє собою невеликий насос і таймер для установки періодичності поливу. Знадобиться також герметичний резервуар для води. Готову модель можна прикрасити різними декоративними елементами: черепашками, гілочками і т.д.

Висаджування рослин в фітомодулі

Рослини для висадження в фітомодулі вибираються невеликого або середнього розміру. Це можуть бути: традесканція, плющ, карликова орхідея, різні сукуленти (молодило, мучниця та ін.).

Висаджуються квіти не в землю, а в мох. Він відмінно вбирає, утримує вологу. Також, завдяки моху, волога випаровується найбільш оптимальним чином. У підсумку, відпадає необхідність обприскування квітів.

Для того щоб посадити кімнатна рослина в фітомодуль, треба:

  1. Витягти квітка з горщика, обтрусити землю з коренів.
  2. Обрізати 2-3 см корінців. А якщо коріння дуже довгі – на 1/3.
  3. Промити коріння у воді для видалення залишку землі.
  4. Загорнути коріння у вологий мох і вставити в клітинку або лоток фітомодуля.

Догляд за квітами в фітомодуле, якщо він з автоматичною системою поливу, зводиться до наповнення резервуара водою 1 раз в 1-2 тижні. А також в періодичній обрізку зайвих відростків, видаленні сухих квітів і листя.

Стабілізовані рослини в фітомодулях

Стабілізовані рослини – це не штучні квіти, не сухоцвіти. Це рослини, які були живими, але у них за допомогою спеціальних технологій видалили природний сік і замінили спеціальним складом на основі гліцерину. В результаті, вони зберігають свій первозданний вигляд, але вже не вимагають такого догляду, як живі.

що таке стабілізовані рослини

Найчастіше у продажу можна зустріти стабілізований мох. Але також можливо піддати стабілізації практично будь-який кімнатна квітка, який бере участь у вертикальному озелененні. Картини і фітостени з таких рослинних композицій виглядають ефектно. Але з недоліків можна відзначити, що, все ж, ці рослини неживі, хоч і виглядають вельми натурально. А значить, вони вже не здатні брати участь в кисневому обміні в повітрі квартири.

Увага! Плюси стабілізуючих рослин – це, перш за все, відсутність необхідності догляду за ними. Крім того, вони досить міцні. Ними обробляють стіни, використовують для декору ванних кімнат, і навіть оббивають меблі.

Які рослини вибрати, живі чи ні, – вибір робить кожен сам. Найчастіше важливо не просто декоративне озеленення кімнати, а сам процес спілкування з «зеленими» друзями.

Фітомодулі для озеленення – відмінне сучасне рішення декорування житлового приміщення. Картина, стіна або рухома конструкція – кожен може знайти свій варіант, виходячи їх стилістичних переваг і особливостей оформлення квартири, заміського будинку або дачі.

Картина з живих рослин: відео