Гігантські кури джерсийской породи: плюси і мінуси змісту

порода курейПорода курей Джерсійський Гігант була виведена в Америці селекційним шляхом близько ста років тому. З розвитком куроводству в промислових масштабах, в США з’явилася потреба отримання більшої кількості курячого м’яса і скорочення термінів його виробництва. Перед селекціонерами було поставлено завдання – вивести породу, що відповідає цим вимогам. Бізнесменам не довелося довго чекати, кури, виведені в штаті Нью-Джерсі, задовольнили їх за всіма показниками. Як наслідок, Гіганти потрапили в країни Європи, потім в Росію, де, на жаль, не змогли завоювати таку ж популярність як в Сполучених Штатах.

Стандартні характеристики породи Джерсійський Гігант

Особливих відмінностей від звичайних курей джерсійци не мають. Розповімо докладніше.

  • Джерсійський Гігант відноситься до порід м’ясної і яєчної спрямованості.
  • Вага півня досягає 7 кг, курки-несучки – близько 4 кг.
  • Птах відрізняється миролюбним вдачею, не агресивна і спокійна, курочки стають хорошими матерями.
  • За забарвленням пір’я розрізняють три види: чорний (початковий, Джерсійський), білий (англійської селекції) і блакитний обрамлений (виведений в Німеччині). Ці кольори визнаються загальними стандартними показниками породи.
  • Голова півня пропорційна, широка, з шістьма зубцями на високому гребінці. Міцний дзьоб правильної зігнутої форми, середнього розміру. Очі круглі на викотив, коричневі, дуже темні, майже як чорні. Червоні мочки вух і сережки досить великі, гладкі, без зморшок. Колір дзьоба Гіганта залежить від основного забарвлення оперення: при чорному або блакитному обрамленому забарвленні – він чорний з жовтизною на кінчику, у білих Гігантів – жовтий з прожилками бурого кольору. Шия, що підтримує голівку, потужна з невеликим вигином.

розведення курейПівень Джерсійський Гігант

  • Спина і груди Гігантів широкі, розташовані майже паралельно до площини землі, груди м’ясиста, видається вперед, надаючи гордовиту поставу щільно збитому корпусу птиці.
  • Невеликі крила і оперення щільно прилягають до тулуба курки, у чорних і блакитних видів пір’я з помітним блиском.
  • Хвостове оперення у Джерсійський півнів розташоване під кутом в 45 градусів до спини, у курочок цей кут складає 30 градусів. Хвіст коротше, але густіше півнячого.
  • Самки за своїми розмірами трохи менше і присадкуватий самців.
  • Ноги Гігантів м’язисті, широко розставлені, стегна і гомілки міцні і сильні. Колір стопи (плесна) залежить і забарвлення птиці: у чорних і блакитних Гігантів вона чорна з невеликою жовтизною, у білих – жовтувата знизу.

Увага! Чистопородні представники Гігантів повинні повністю відповідати вищевказаним стандартам. При наявності будь-яких відхилень, птиця підлягає вибракуванню, і до розмноження не допускається.

Безперечні переваги і недоліки Джерсійський Гігантів

Основними достоїнствами джерсійцев є швидкий набір ваги і зростання, хоча їх раціон, в порівнянні зі звичайними курми, нічим не відрізняється. До кінця першого року життя Гіганти досягають розмірів дорослої особини. Відкладати яйця несучка починає в 7-8 місяців. Шкаралупа яєць міцна, світло-коричневого кольору. Несучість майже не знижується з настанням зими, 170 штук в рік здатна відкласти доросла курка. Інстинкт насиджування у несучок високий, вони дбайливі матусі для своїх курчат.

Порада. В одному вольєрі на одного Гіганта півня повинно бути не більше 10 курочок, якщо ця пропорція дотримується, плодючість самок буде нормальної, тобто півень встигне «потоптати» весь свій гарем.

Комбінати і птахофабрики Європи і Росії рідко розводять Гігантів в промислових масштабах, адже для вигулу цих птахів потрібні просторіші території, а зміст їх в клітинах неприпустимо, від цього маса птахи не буде нарощуватися в належному обсязі. Дрібні птахоферми, метою яких є вирощування екологічно чистої птиці, – один з варіантів розведення Джерсійський Гігантів. Іншою альтернативою стало виведення таких курей в приватних присадибних господарствах. Нижче ми розмістили кілька відгуків птахівників, які на своїй практиці випробували всі плюси і мінуси змісту джерсійцев.

незвичайні породи курей

  • Віталій (44 років, Омск) – «Тримаю в курнику кілька породистих курей, з них Гіганти з Джерсі найстійкіші до холодів. Не опалюється їх приміщення до грудня, вони добре переносять такі температури, а несучість не знижується ».
  • Віталіна (31 рік, Уфа) – «Я люблю все незвичайне, а ці« курочки »і є щось дивовижне. Поруч з ними мої звичайні кури виглядають курчатками, а несучки-джерсійкі гріють їх під своїми великими крилами, всім місця вистачає, добрі вони ».
  • Петро (67 років, Брянськ) – «Вважаю, що для нас, простих курівники, занадто дорого обходиться придбання екзотичних порід, ось і 6-тимісячної курка Гіганта обійшлася мені в 3 000 рублів, та й розплідник знаходиться від нас далеко. Ось і порахуйте, вигода є чи її немає ».

Кажуть, скільки існує людей, стільки й різних думок. Але існує ще один вислів: поки не спробуєш – не впізнаєш. Пробуйте, дерзайте, випробуйте свої сили, вирощуючи незвичайну породу курей. У вашому господарстві з’являться нові вихованці, а у вас – досвід в догляді за Гігантами. Що це вам принесе, матеріальну вигоду або моральне задоволення від краси у вашому пташнику? Ви вирішуєте це тільки самі.

Кури гіганти: відео