Характеристика лимона Павловського

Вирощування лимонів в квартирі та будинку користується величезною популярністю. Цей цитрус просто так в нашому кліматичному поясі не росте, тому для багатьох господинь отримати подібний продукт у себе вдома – це успіх. Лимон Павловський – найпоширеніший сорт серед декоративних лимонів.

лимон Павловського

Лимон Павловського відмінно пристосований до умов помірного клімату

Деякі думають, що доглядати за цим видом дуже складно. Насправді це не так, потрібно знати деякі тонкощі і тоді проблем з його вирощуванням не буде.

Історія походження сорту

У Росії лимон Павлова з’явився відносно недавно. Вперше його помітили 200 років тому. Один з багатьох людей привіз даний сорт з Туреччини, а назва підвид отримав завдяки тому, що він повіз його в своє місто під назвою Павлов.

Багато, хто там жили, захотіли отримати незвичайне дерево. Цей вид мав дуже високу ціну і не кожен міг собі дозволити, але сорт Павлова поширився по всіх містах Росії.

Характеристика лимона Павловського

Перед тим як вирощувати цей сорт, необхідно детально вивчити його опис. Цей сорт відносять до підвиду чагарників. Його максимальна висота досягає 0,5 метра, тому цей сорт зручно вирощувати вдома.

Розведення кімнатного лимона можна здійснюватися різними методами. Найпопулярнішим є живцювання. При бажанні це можна робити ще за допомогою насіння або повітряних відводок.

Нещодавно з’явилися пагони мають приємний зелений відтінок. Чим старше вони стають, тим темніше їх забарвлення. У зрілому віці вони мають брудно-сірий колір. Кора чагарнику покрита невеликими тріщинами, які не шкодять рослині. Лимон Павловського варто ставити подалі від дітей, тому що воно вкрите невеликими голками, які можуть нашкодити малюкові. Листя має приємний темно-зелене забарвлення. Завдяки зовнішнім виглядом сорти він відмінно вписується в будь-який інтер’єр.

Якщо чагарник скинув листя не варто панікувати: це ще одна особливість сорту. Незабаром на їх місці з’являться нові, молоді листочки. Як і будь-яке інше рослина, лимон Павловського оновлюється.

живцювання лимона

Лимон відмінно розмножується живцями

Зовнішній вигляд плодів і цвітіння сорти

За процесом цвітіння лимона Павловського можна спостерігати вічно, в цей період чагарник особливо гарний. Квітки в діаметрі досягають 4 сантиметрів. Ще однією особливістю підвиду є те, що запилюється він самостійно. Сорт цвіте в будь-який час року все залежить від його віку і догляду за деревом. У цей період лимон покривається великими, білими квітами, поруч з якими розташовуються лимони приємного жовтого кольору.

Якщо за лимоном Павловським здійснюється правильний догляд, то вже на третій рік він дасть перші плоди.

Але ті, хто не перший рік займаються розведенням цієї унікальної рослини, рекомендують обірвати перші квіти, т. К. Це дозволить сорту зміцніти і дати на наступний рік здорові і великі плоди.

Як доглядати за лимоном Павлова

Кожна людина знає, що лимон – це рослина, яке вирощують в країнах з теплим кліматом, але це не означає, що чагарник потрібно поставити там, де багато сонця. Надмірна кількість прямих сонячних променів може тільки нашкодити рослині. Але температура повітря в квартирі повинна бути досить високою: в межах 22 ° C.

Взимку сорт висвітлюють за допомогою лампи денного світла, яку можна придбати в спеціалізованих магазинах, її потрібно включати перед сходом сонця і після заходу сонця.

Для поливу використовується тільки тепла вода в будь-який час року.

Обприскування з пульверизатора

Обприскування з пульверизатора захистить лимон від сухості

У зимовий період повітря в будинку дуже сухий, тому варто регулярно проводити вологе прибирання і обприскувати кущі за допомогою пульверизатора. Якщо такої можливості немає, то треба біля сорти поставити невелику миску з водою. У період цвітіння живці рекомендується змочувати водою. Це дозволить плодам стати більш соковитими і ароматними.

Правильний грунт для Павловського лимона

Для правильного вирощування лимона Павловського догляд в домашніх умовах починається з моменту його придбання. Спочатку потрібно підготувати грунт. Це можна зробити самостійно, для цього треба змішати:

  • пісок;
  • торф;
  • дернову грунт;
  • землю з городу.

Якщо самостійно приготувати основу не виходить, то можна придбати готовий грунт в будь-якому магазині садівництва. Це дозволяє чагарнику швидко реабілітуватися на новому місці і дати молоді пагони. Підживлення варто здійснювати через рік після його посадки, а до цього корисні речовини він черпає з грунту. Робити це треба два рази в місяць. Слід придбати в магазині спеціальні добрива, які призначені саме для цитрусів.

Полив сорти потрібно проводити з інтервалом в 2-3 дня. Варто регулярно обприскувати кущі. Якщо грунт сильно висохне, то будьте готові до того, що рослина скине листя.

Земля з городу

Земля з городу входить до складу грунту для лимона

Шкідники і хвороби

Будь сорт лимона не захищений від шкідників. Найпоширенішим є павутинний кліщ. Рекомендується регулярно оглядати чагарник на його наявність. Якщо раптом на листочках з’явилася тля, то стоїть біля нього поставити кімнатну герань. Згубними для попелиці є аромати часнику і цибулі. Щоб з їх допомогою позбутися шкідника, треба ці овочі натерти на тертці, а отриманою масою обробити всі гілки. Можна приготувати засіб для обприскування: подрібнені овочі настоюють протягом доби, після чого сумішшю обприскують всі листочки і гілки.

Ще одним хорошим засобом від павутинного кліща є відвар лушпиння цибулі. Цією сумішшю потрібно добре обробити тильну частину листа, т. К. Саме в цьому місці найчастіше локалізується шкідник.

Якщо народні методи не допомагають, то доведеться купити хімічні препарати. Для обробки цими засобами бажано винести чагарник на вулицю. Після обприскування занести його в приміщення можна через добу.

Якщо на лимоні з’явилася щитівка, значить чагарник був вражений сажистий грибком. Щоб його вилікувати, треба позбутися шкідника. Для цього слід регулярно провітрювати рослина і часто обробляти бордоською рідиною.

Якщо лимон почав активно виділяти смолу, то це говорить про гоммоз. Недуга виникає через шкідників або неправильного догляду. Лікування захворювання проходить в кілька етапів:

  • прибрати шкідника, якщо він є;
  • регулярно поливати й удобрювати;
  • всі уражені гілки видалити;
  • обприскати бордоською рідиною і протерти варом;
  • продезінфікувати за допомогою мідного купоросу.

Не варто випускати жоден з вище перерахованих етапів, інакше ви просто загубите чагарник і всі ваші старання будуть марними. Всі кошти, які дозволяють боротися з шкідниками і хворобами, варто постійно тримати про запас для надання першої допомоги: ніхто не може передбачити появу недуги.