Цей сорт винограду повністю виправдовує свою назву – він дійсно зробив фурор серед виноградарів і виноробів, швидко завоював у них популярність. Великі кисті, величезні ягоди – вага однієї досягає 30 грамів, прекрасний смак вивели цей виноград в лідери столових сортів. Садівники і селекціонери називають його «сортом майбутнього». Опис винограду, особливості посадки і догляду, переваги і недоліки – сьогоднішня тема.
Виноград сорту Фурор крупним планом
Виноград «Фурор»
«Фурор» – аматорська селекція. Її вивів селекціонер-любитель В. Капелюшний, запилюючи сорт «Лора» пилком декількох сортів винограду. Чию конкретно пилок він використовував, так і залишилося невідомо. Результат перевершив очікування:
- Гібрид вийшов стійким до кліматичних особливостей різних регіонів. Його вирощують виноградарі на півдні і в середній смузі РФ.
- Ранній сорт дозріває протягом 110 днів, в перших числах серпня вже можна дегустувати виноград.
- Плодоносять кущі рясно і стабільно.
- Ягоди залишаються соковитими і солодкими, навіть їх довго не зривати.
Грона на кущі можуть зберігатися дуже довго
Опис винограду
Сорт «Фурор» багато в чому нагадує виноград «Лора» – у нього такі ж великі кущі, які добре розростаються, листя середнього розміру, але вони не цілісні, а з розрізом. Опис грон можна сформулювати як більше середнього розміру – довжина кисті досягає 25 сантиметрів, за формою вони схожі на циліндр. Ягоди посаджені нещільно один до одного. Структура кистей пухка, що виступає наслідком нещільного розташування виноградин.
Ягоди фурор в розрізі
Головною особливістю і конкурентною перевагою сорту є ягоди. Довжина однієї – близько 4 сантиметрів, ширина – майже 3 сантиметри.
Середня вага однієї ягоди – 30 грамів. Коли ви читаєте опис, складно уявити розмір плодів, але вони величезні, витягнуті. Коли виноград дозріває, ягоди темніють, стають майже чорними. На зовнішній поверхні помітний легкий блиск.
Стандартна гроно сорту Фурор
Смак і склад
На смак «Фурор» соковитий, дуже солодкий. М’якоть ніжна, м’ясиста. Відчувається стійкий аромат мускату. Цей сорт сподобається ласунам, тому що в ягодах в процесі визрівання добре накопичується цукор. До моменту збору врожаю кількість цукру в них досягає 23 відсотків. Рівень кислотності не перевищує 7 грамів на літр.
Виноград сорту «Фурор» їдять свіжим, рідше – переробляють на сік або вино.
Опис, складене дегустаторами, характеризує його як сорт, який подобається навіть тим споживачам, які зазвичай викидають шкірку ягід. У гібрида вона неплотная, не псує смак і не відчувається в роті, тому ягоди їдять з шкіркою.
Виноградний сік з сорту Фурор дуже темний
Врожайність
Виноград плодоносить активно і рясно, його врожайність настільки висока, що лози не витримують тяжкість грон. Проблема вирішується регулярним видаленням зайвих суцвіть, слабких і частково плодоносних пагонів. «Фурор» – ранній сорт, урожай дозріває на початку серпня. Ягоди не зіпсуються, якщо їх не зібрати відразу.
Вага середньої грона фурор
Кисті тривалий час зберігаються на кущах, не втрачаючи зовнішньої привабливості, форми і соковитості.
Переваги і недоліки сорти
- Опис кожного виду винограду включає його переваги і недоліки. У «Фурор» більше переваг:
- Виноград виступає найкращим серед темних сортів за смаком і товарного вигляду.
- Ягоди зберігають свій аромат протягом усього терміну зберігання.
- Кущі прості в розмноженні – вони сумісні практично з усіма сортами.
- Солодкі ягоди не розтріскуються від надлишку соку, їх не шкодять оси.
- Опис характеризує цей сорт як зимостійкий, температури до -25 градусів паросткам і ниркам не страшні.
- «Фурор» має сильний імунітет до сірої гнилі, борошнистої роси та інших грибків, що вражає виноград.
Гібрид універсальний, підходить для розведення в домашніх садах і культивування в промислових масштабах.
Захист від ос грон фурор
Садівники оцінюють головним недоліком гібридного сорту рясну врожайність. Для отримання великих якісних ягід у великій кількості виноградарям доводиться регулярно проріджувати зав’язі, видаляти непотрібні пагони, відкривати зав’язі сонячним променям. При критичних морозах виноград необхідно утеплювати, бо є ризик його вимерзання. Цей сорт вимагає ретельного догляду, що також є недоліком.
Де садити «Фурор»?
«Фурор» інтенсивно росте в теплих і сонячних зонах, для посадки кущів вибирайте добре освітлені безвітряні ділянки. Цей сорт особливо боїться холодних північних вітрів, селекціонери рекомендують висаджувати його в південній частині присадибної ділянки. До грунтів виноград також примхливий – любить чорнозем, у важкому грунті приживається і розростається слабо. Кращий час для висадки кущів – весна, тому що при осінній посадці незміцнілий кущ може загинути – ризик зростає при ранніх морозах. Висаджуючи «Фурор» восени, вибирайте сонячну погоду без заморозків. Відповідний часовий період – березень – квітень, але беріть до уваги кліматичні особливості свого регіону.
Живцювання – один із способів вирощування цього сорту винограду
Догляд за виноградом
Опис догляду включає кілька обов’язкових пунктів, від дотримання яких залежить збереження і якість плодів. При рясному плодоношенні лози не витримують навантаження і ламаються, тому зайві очі потрібно видаляти. Ідеальним співвідношенням виноградарі вважають 8 очок на лозі або 40 на одному виноградному кущі. В яму під кущ обов’язково закладається перегній або інше органічне добриво. Яму бажано готувати за три тижні до посадки винограду.
Коренева система здорових саджанців біла, перед висадкою в грунт її треба кілька годин потримати в воді, щоб вона наситилася вологою.
Оптимальний варіант – полив винограду в канавки
Волога необхідна кущах для збалансованого харчування, її дефіцит або надлишок негативно впливає на якість плодів. Після висадки виноградних кущів кожен з них потрібно полити 20 літрами води. Сорту «Фурор» навесні і восени необхідна підгодівля. Підгодовують його перегноєм та іншими органічними добривами.
Профілактика захворювань
У гібрида хороший імунітет до захворювань, але профілактика потрібна. Для цього кущі щорічно обприскують бордоською рідиною, колоїдної сіркою або іншими фунгіцидами. Обприскування проводиться в два етапи: до цвітіння винограду і в період формування суцвіть. Особливих заходів для захисту винограду не потрібно – вище описаний той мінімум, який забезпечить вам урожай якісних