Плановий ремонт або зміна інтер’єру під впливом настрою завжди тягнуть за собою безліч робіт. Основна увага, як правило, приділяється оздобленню поверхонь і розстановці меблевих виробів. І рідко хто замислюється про значення такого важливого елемента, як міжкімнатні двері. Але ж вони здатні змінити дизайн і стати продовженням стилю квартири. Ті ж, хто цей момент розуміє, часто не знають, які краще вибрати. Для вирішення подібного питання, в першу чергу рекомендується прочитати відгуки та поради, а потім на сайті dvernoycentr.dp.ua обрати найкращий варіант міжкімнатних дверей.
Чим слід керуватися під час купівлі
Це цілком очевидні істини, які, тим не менш, слід перерахувати:
- Параметри. Перш ніж виходити на ринок і вивчати пропозиції, необхідно дізнатися точні розміри отвору. Якщо його ширина становить трохи менше 1м, то можна зупинитися на стандартних одностулкових дверях. Якщо ж цей показник перевищує 1м, то варто задуматися про двостулкові (або розсувні) двері. Утім, отвір також можна зменшити;
- Вартість. Тут необхідно визначитися з власним бюджетом, щоб мати можливість здійснити одномоментну покупку. Мається на увазі такий похід у магазин, коли власник квартири бере всі двері відразу. Цей варіант має значно привабливіший вигляд, ніж якби власник купував їх одну за одною, за деякий час. Оскільки товар завжди може закінчитися, а подальше придбання міжкімнатних створів у іншого виробника зіпсує стиль загального дизайну.
- Якість. Серйозний виробник готовий оплатити добровільний сертифікат якості на свою продукцію, а також пред’явити технічний паспорт виробу. Вивчення цих документів дасть змогу знайти відповіді на більшість запитань.
Увага! Вибираючи двері, не забувайте, що готовий до експлуатації виріб містить у собі короб, лиштви, добори. Ціна ж, як правило, вказується лише за одне полотно.
Який матеріал лежить в основі міжкімнатних дверей найчастіше
- МДФ з покриттям зі шпону. Масове виробництво мдф-виробів охоплює низький ціновий сегмент на ринку, оскільки матеріалом служить деревина не найвидатнішої якості, чий неестетичний вигляд в обов’язковому порядку доводиться приховувати під шпоном. Їхнім головним недоліком є досить високий ризик розшарування деревного матеріалу або відшарування зовнішнього покриття. Якщо ж під час виробництва міжкімнатних дверей застосовувалася технологія вакуумного пресування деревини, то панелі МДФ матимуть практичні властивості та не піддаватимуться деформації. Облицювання можливе як штучним, так і натуральним шпоном. Бюджетний варіант передбачає оздоблення у вигляді ламінування дверей.
- Мазонітові. Позбавлені недоліку попереднього виду міжкімнатних дверей, оскільки їхня вага є відносно невеликою завдяки стільниковій структурі. Мазонітові вироби вважаються бюджетним варіантом з недовгим (до 10 років) терміном служби. Це пояснюється тим, що в якості рами використовується ДСП, а полотна — плита жорсткого картону. Міцність верхнього шару, пофарбованого або заґрунтованого, залишає бажати кращого, зате дає поле для творчості: їх можна декорувати в будь-який колір, на свій розсуд. Також можливо покрити шпоном. Експлуатаційні властивості матеріалу на досить низькому рівні, оскільки присутні слабка шумоізоляція, сильна гігроскопічність і можливість займання.
- З масиву. Ці вироби належать до високого цінового сегменту, оскільки використовується довговічна натуральна деревина. Гарантійний термін служби буде ще більшим, якщо як матеріал використовувалися цінні породи дерева. Виробник повинен завжди надавати на такі міжкімнатні двері свій сертифікат якості. Екологічність і чудові експлуатаційні властивості компенсують деякі недоліки, до яких належать висока гігроскопічність, схильність до відколів і горючість матеріалу.
Дещо більш економічним варіантом виступають міжкімнатні двері з, так званого, клеєного масиву. Відмінність з попереднім видом у тому, що там використовувалося цілісне полотно, тут же кілька окремих елементів. За єдиного недоліку, пов’язаного з нерівномірністю малюнка, у них поліпшені показники гігроскопічності, що дозволяє розміщувати вироби навіть у ванній. Якщо, звичайно, вони не були виготовлені з м’якої сосни. Дорогі дубові аналоги прослужать набагато довше.
Основні моменти, на які варто звернути увагу
Виходячи зі своїх можливостей, власнику квартири напевно хочеться знайти оптимальний варіант, що поєднує хороші експлуатаційні якості з елегантним зовнішнім виглядом. Ціна, в даному випадку, іноді буває оманлива, а за красивим декором ховаються міжкімнатні двері — виродок. Тому не слід ігнорувати такі важливі моменти, як:
- Довговічність. Тут лідерство закономірно утримують двері з цільного масиву благородних порід дерев.
- Звукоізоляція. Від якості цього показника буде безпосередньо залежати рівень комфорту в будинку. Його значення регулюється відповідними СНиПами, яких повинен дотримуватися виробник. Також, важливе значення мають повітропроникність і теплоізоляція.
- Безпека. Зокрема, якщо купуються міжкімнатні двері зі вставками скла, то краще віддати перевагу товстим зразкам загартованого і безосколкового матеріалу. Також потрібно звернути пильну увагу на міцність кріплення на спеціальні мастики. До цього ж пункту можна віднести наявність фітосанітарного сертифіката, оскільки використання неякісних, екологічно шкідливих клейових складів і смол може негативно позначитися на здоров’ї.
Порада. Зверніть увагу на твердість дерева, оскільки цінність породи може полягати в інших якостях.
Отже, на чому ж зупинитися
Під час вибору міжкімнатних дверей слід враховувати безліч різноманітних чинників, чи то фізичні параметри, чи то дизайн зовнішнього вигляду. Також варто придивитися до якості фурнітури і типу скла, оцінити можливість встановлення ущільнювача. Красиве полотно аж ніяк не є гарантією надійної і довговічної служби, оскільки може мати масу недоліків. Якщо ж із виробом усе гаразд, то варто подбати про правильне його встановлення в отвори. Для цього рекомендується вивчити відгуки про фірму-виробника і відео в інтернеті. Важливим моментом також є призначення приміщення: це може бути ванна зі своїми нюансами вологості або комерційний офіс, з абсолютно іншими вимогами до матеріалу. Тільки після вивчення всіх необхідних характеристик простору буде можливо визначитися зі стартовою вартістю. Грамотний підхід гарантує успіх домовласникові.