Зробити опудало – один з відмінних способів для рибалки увічнити свій трофей. Відмінно для цього підходять великі види риб. Наприклад, щука. Коли котлети або юшка з улову з’їдені, можна зайнятися виготовленням опудала з голови цього річкового санітара.
Опудало з щуки: що потрібно знати перед виготовленням
Будь-якому рибалці приємно похвалитися доказами свого успіху. Довго показувати саму рибину не вийде – вона зіпсується. Засмучуватися не потрібно: сміливо потрошити тулуб для їжі, а головну частину ненадовго відкладіть в сторону, щоб потім змайструвати опудало. Підготуйте її за допомогою гострого ножа:
- Відразу після затримання дуже обережно вийміть з пащі воблер. Важливо не пошкодити цілісності зубів – вони у щуки досить крихкі.
- Зябра можете видалити, але це необов’язково. Як вам подобається.
- Плавці зрізати не потрібно.
Порада. Доречно робити опудало з голови, якщо риба важить хоча б 5 кг. Інакше головешка буде неказисто маленькою. Друга умова – чи збираєтеся ви є спійману щуку. Вбивати тварину заради головної частини не варто.
Матеріали і інструменти для виготовлення опудала з голови риби:
- дерев’яні палички-розпірки (зубочистки, сірники, тріска);
- прищіпки, невеликі картонки;
- емальований або пластикова тара;
- сіль у великій кількості;
- стара зубна щітка;
- столярних набір інструментів;
- довгий саморіз;
- вологостійкий лак.
У випадку з щукою не потрібно проводити складний процес таксидермії, як, наприклад, при створенні опудал диких сухопутних тварин. Процедура більше нагадує засолювання. Важливо лише працювати зі свіжою рибою. Не відкладайте справу в довгий ящик. Будь-яка попередня заморозка погіршить зовнішній вигляд готового примірника.
Опудало з голови щуки: порядок робіт
Якщо у вас на руках вже є заготівля, відразу приступайте до створення вироби:
- Для початку придумайте форму для щучої пасти. Вставте розпірки у відповідності зі своєю ідеєю. Як правило, в опудало зображують хижого виразу морди. У момент нападу щука широко розкриває пащу і зябра.
- Надайте форму плавників. Їх краще затиснути за допомогою прищіпок і картону, оскільки в процесі обробки плавнички можуть висохнути і зменшитися в розмірах.
- Покладіть майбутнє опудало в підходить за розмірами ємність. Наприклад, в каструлю. Рясно засипте сіллю ротову порожнину, зябра, інші елементи. Не шкодуйте солоного піску – від якості засолювання залежить довговічність опудала.
- Накрийте тару кришкою і поставте в холодильник або на балкон (взимку).
Процес висушування триває близько 2-х тижнів. Щука виділятиме жирну слиз, яку періодично необхідно зчищати зубною щіткою під проточною водою. Після процедури рибу знову поміщають в каструлю і засипають чистою сіллю. На її готовність вкаже скорочення слизових виділень.
Увага! Важливо точно розрахувати момент припинення засолювання. Пересушування також погано відбитися на опудало: луска буде задиратися і обсипатися.
Відразу після висихання необхідно розкрити щучью морду лаком або просочити спеціальним захисним засобом для деревини. Завдання – зробити опудало стійким до впливу вологи. Тому чим якісніше лак, тим краще. Після цього залишиться правильно прикріпити щуку:
- зробіть декоративну дошку на свій смак;
- зафіксуйте опудало на дошці саморезом через міжхребцеву кістка;
- зябра і пащу можна підфарбувати для більшої виразності;
- якщо очі вийшли непривабливими, закріпіть на їх місці щось на зразок гудзиків.
Порада. Все завершальні роботи також потрібно проводити вкрай акуратно. Буде прикро зіпсувати виріб практично перед презентацією.
Поради по виготовленню чучела своїми руками
Щоб уникнути помилок, врахуйте наступні корисні поради перед початком і в процесі роботи:
опудало щуки
- Замість сухої солі можете використовувати концентрований сольовий розчин.
- Основна маса слизу виділяється не на поверхні морди, а в пащі, між іклами, і в районі зябер.
- Розпірки не обов’язково повинні бути дерев’яними. Можна застосувати будь-який непотрібний матеріал з балконних засіків. Головне, щоб він був досить міцний і не нашкодив зовнішнім виглядом опудала.
- Щоб розчепірити зяброві кришки, пріладьте тонкі смужки-кола з пластикової пляшки. Просто вставте матеріал між стулкою зябер і тулубом.
Детальніше про процедуру розповість відео. Будьте готові, що в перший час риба буде виділяти характерний запах. Якщо працювати в житловому приміщенні, то в ньому «повисне» специфічний аромат риболовлі. У холодильнику – аналогічно. Тому краще всього проводити такі роботи взимку в сараї, а сушити рибу – на вулиці під навісом. У міру висихання неприємне амбре випарується.