Исмена: опис рослини, вирощування, догляд у відкритому грунті

квітка ИсменаИсмена – рослина з неземними, фантастичними квітками, що виливають ванільний аромат. Як посадити його на власній ділянці і забезпечити правильний догляд, щоб можна було щорічно милуватися незвичайними білосніжними бутонами, можна дізнатися зі статті.

Що за рослина – Исмена

У дикому вигляді ця екзотична рослина зустрічається на морських узбережжях Південної Америки і на Антильських островах. Імен у цибулинного кілька: мембранний квітка, лілія-павук, перуанський нарцис. Всі ці назви виникли через незвичайної форми білосніжних квіток.

Так як рослина теплолюбна, цілорічне вирощування Ісмени в прохолодних областях можливо тільки в контейнерах. Цей яскравий квітка стане безсумнівним прикрасою саду на підвіконні. У відкритий грунт перуанський нарцис можна висаджувати тільки в теплу пору.

Описати Ісмену можна так:

  1. Багаторічна цибулинна рослина з довгими, загостреними листками як і у всіх представників сімейства амарілісових.
  2. Наявність псевдостебля помітно навіть у молодих екземплярів.
  3. Цибулина зі світло коричневими лусочками має яйцеподібну форму. Її діаметр 10-12 см.
  4. У висоту Исмена досягає 80 см. як виглядає Исменацвітіння Ісмени
  5. Стрілки-квітконоси доростають до півметра. На кожній розпускається до 6 штук бутонів.
  6. Квітки у Ісмени спрямовані в сторони, тобто перпендикулярно центральному квітконосі.
  7. Оцвітина представляє собою зрослі за допомогою перетинок зеленуваті тичинки.
  8. По верхньому краю коронки густа бахрома.
  9. 6 штук довгих, закручених пелюсток оточують коронку як лапи павука.
  10. До всіх достоїнств Исмена має приємний аромат, що нагадує запах ванілі.

Увага! У прохолодних областях середньої смуги нашого континенту в кімнатах, садах і оранжереях найчастіше зустрічається гібрид під назвою Исмена Зігнута.

Оптимальні умови

При вирощуванні Ісмени потрібно дотримуватись певних умов. Тільки так рослина буде добре себе почувати і, відповідно, зможе порадувати рясним цвітінням. Висвітлюватися квітка повинен дуже добре. Якщо він виростає в кімнаті, найкраще горщик встановити на вікнах, що виходять на південь. При цьому обов’язково потрібно прикривати листя від прямих променів сонця нещільним матеріалом, наприклад марлею або москітною сіткою.

Коли світла не вистачає, листя Ісмени витягуються, бліднуть. Бутонів при цьому утворюється мало. Оптимальні температурні показники +20 … + 22 ° С. Квітка дуже не любить спеку і духоту. При ненормально високою для нього температурі зростання і розвиток зупиняються, що позначається на зовнішньому вигляді.

як вирощувати Ісмену

У період спокою Ісмени залишають в тих же горщиках і поміщають їх в приміщення з температурою +12 .. + 14 ° С. Вирощені в відкритому грунті цибулини також зберігають при подібних умовах. Весь період їх не поливають. Вологого повітря при вирощуванні Исмена не вимагає, а й містити рослину поблизу елементів опалювальної системи не рекомендується.

Порада. В саду висаджувати Ісмени найкраще на захищених від вітру місцях. Для цього чудово підійде підвітряного боку плодових і декоративних чагарників.

До складу грунту лілія-павук не вимоглива. Єдина умова – відмінна повітропроникність. На щільних ділянках цибулини загнивають.

Вирощування Ісмени в саду

Прогрівання цибулин перед висаджуванням у грунт робить позитивний вплив на формування квіток. З цією метою їх заносять зі сховища в тепле приміщення ще на початку весни. Найкраще це робити в кінці березня.

На початку травня можна висаджувати Ісмену на клумби в саду. Для цього копають лунки, глибина яких повинна перевищувати висоту цибулини на 2-3 см. Заливати їх водою не потрібно. Це роблять тільки в тому випадку, коли весна видалася дуже сухий.

Порада. Щоб уберегти цибулину від загнивання, дно посадкової ямки краще вистелити невеликим шаром піску.

Якщо є бажання домогтися більш раннього цвітіння, вирощування Ісмени можна починати з посадки в горщик. Робити це слід в другій половині березня. При посадці 1/3 частина цибулини повинна залишатися над землею. Одночасно з посадкою у відкритий грунт можна відокремлювати дочірні цибулинки. Їх висаджують для дорощування на окрему грядку, грунт на якій змішують з піском і перегноєм.

Увага! Свіжий гній під посадку цибулин Ісмени вносити не можна. Це може привести до їх перегріву і загибелі.

Як доглядати за перуанським нарцисом

У догляді за Ісмене немає нічого складного. Щоб квітка добре себе почував і радував пишним цвітом досить виконувати наступні роботи:

  • Полив. Тут важливо знайти золоту середину. При нестачі вологи листочки будуть в’янути, а при надлишку почнуть жовтіти. До того ж при намоканні цибулини швидко загнивають. Уникнути таких казусів допоможе облаштування при посадці хорошого дренажу.

цвітіння Ісмени

  • Обрізка. Квітконоси на великих цибулинах з’являються в червні. Ароматні квіти відкриваються по черзі, що забезпечує безперервне цвітіння Ісмени протягом пари тижнів. Відразу після в’янення бутонів квітконоси зрізують.
  • Підживлення. Перше добриво у вигляді перегною вносять при посадці цибулин. Потім кожні 3 тижні підгодовують квітка комплексом мінералів.
  • Викопування цибулин роблять у вересні. При цьому не потрібно чекати пожовтіння листя. Витягнуті з землі рослини цілком розкладають на сітку для тривалої просушки. Поступово обривають засохлі листя. Коріння не чіпають.
  • Після видалення всіх листя цибулини влаштовують на зберігання в сухе, прохолодне місце, наприклад підвал.
  • Наступної весни посадковий матеріал беруть із сховища і знову висаджують в сад.

Исмена – дуже цікавий і незвичайний на вигляд квітка. Посадивши цибулину, приклавши мінімум зусиль і витративши зовсім небагато часу, таку красу можна кожен сезон спостерігати у власному саду.

Исмена: відео