Яблуня «Цукеркове»: солодке частування на гілці в саду

яблуня ЦукерковеСорт яблуні «Цукеркове» – одне з кращих досягнень вітчизняної селекції в галузі садівництва. Це дерево дає плоди з дивним смаком, що повністю відображає його назва. Судячи з відгуків, це головне, але далеко не єдина його гідність. Красу «цукерковий» можна розглянути навіть на фото. Для того, щоб виростити хорошу яблуню, садівникові потрібно знати опис сорту, особливості його посадки, запилення, обрізки.

Переваги і недоліки сорти

Спробувавши яблука «Цукеркове» хоча б раз, забути їх смак просто неможливо.

Крім того, у сорту є ще ряд переваг:

  • стійкість до дуже низьких температур: цікаво, що після особливо морозної зими, дерево добре росте і дає багатий урожай;
  • висока врожайність: від 50 до 100 кг;
  • простий догляд;
  • висока стійкість до шкідників і інфекціям.

сорт яблуніПлоди цукерковий погано переносять транспортування

Але є у цього сорту і кілька невеликих мінусів, які потрібно враховувати:

  • велика і розлога крона не дає змоги садити дерева «цукерковий» поруч з іншими рослинами;
  • плоди складно транспортувати;
  • при звичайній температурі яблука цього сорту складно зберегти.

Увага! У холодильнику плоди «цукерковий» можуть пролежати не більше місяця, а без нього – всього пару тижнів. Така особливість характерна для всіх ранніх літніх сортів яблунь.

Опис сорту «Цукеркове»

Сорт «Цукеркове» вивели селекціонери ВНИИС ім. Мічуріна, схрестивши «Коробівка» і «Папіровка». Плоди рано дозрівають – садівники знімають урожай вже на початку серпня, а іноді ще в липні. Сорт добре себе показує як в європейській частині Росії, так і в Сибіру.

Дерева цього сорту швидко ростуть, але, досягнувши 4-5 м, що вважається середньою висотою для яблуні, зупиняють ріст. Крона «цукерковий» дуже потужна, округла або розлога. Тому її потрібно обов’язково обрізати. Гілки ростуть густо, мають пишне листя. Самі ж листя на деревах великі і темно-зелені.

Яблука на деревах цього сорту середньої ваги – 100 г, іноді вони досягають і 150 г. Основний колір плодів – жовтий, але боки їх можуть бути червоними, темно-рожевими або темно-помаранчевими. М’якоть яблук багата солодким соком і смачно пахне медом.

Перший урожай садівники отримують від «цукерковий» вже на 3-4 рік. До 5 році вже можна зібрати до 50 кг. До 10-річчя урожай може досягти 100 кг. Причому плодоносить яблуня стабільно – щороку.

Увага! Сьогодні селекціонери вивели схожий сорт «Цукеркове-2», у нього крона більш компактна, а плоди довше зберігаються.

Правила посадки і догляду за деревом

  1. Для цього сорту потрібно вибирати освітлене місце, подалі від інших дерев. Грунт повинен бути родючим і вологим, але далі від підземних вод. Можливо, навіть варто посадити дерево на піднесеності.
  2. Садити яблуню можна і восени, але краще зробити це навесні. Яму потрібно готувати за 6 місяців до посадки. Для цього грунт удобрюють перегноєм, торфом, азотом і селітрою.
  3. Цей сорт самобесплоден, тому неподалік на ділянці потрібно висадити інші сорти, які і будуть обпилювачами: «Золота китайка», «Грушівка московська», «Червоне раннє».
  4. Яблуня «Цукеркове» любить вологу, тому її потрібно регулярно поливати, особливо, якщо літо видалося дуже спекотним.
  5. Щоб забезпечити коріння дерева багатий доступ кисню, потрібно копати грунт навколо яблуні восени. В іншому випадку коріння рослини можуть гнити.
  6. Також восени коріння яблуні мульчують, а взимку – підгортають до стовбура сніг.
  7. Дерева потрібно удобрювати кілька разів на рік золою, перегноєм і суперфосфатом.
  8. Крону яблуні потрібно регулярно обрізати, формувати і проріджувати. Так дерево буде краще народити, а урожай буде простіше збирати. Також з дерева потрібно повністю знімати стару кору.

догляд за яблунею ЦукерковеДерево потребує щорічної обрізку

Збір і зберігання врожаю

Плоди на дереві висять досить високо і руками їх не дістати. Садівники при зборі врожаю найчастіше користуються плодос’емніка з телескопічною ручкою. Можна використовувати і високі сходи, але це небезпечний спосіб.

Зберігати яблука потрібно в прохолоді. Весь урожай в холодильнику, звичайно, навряд чи поміститься. Краще скласти їх в погребі. Але і там максимальний термін їх зберігання – не більше 2 місяців. Тому їх потрібно постаратися переробити в варення, джем, компот і т. П. А ось перевозити ці яблука на далекі відстані практично неможливо.

Яблука «Цукеркове» – головний інгредієнт одного з найсмачніших десертів – конфитюра. Причому плоди настільки солодкі, що в блюдо не потрібно навіть додавати цукор. І свіжими ці красиві яблука будуть прикрасою будь-якого столу. Головне, щоб були сили зібрати і обробити багатий урожай.

Сорт яблуні Цукеркове: відео

Яблуня Цукеркове: фото

яблуня Цукеркове

яблуня Цукеркове яблуня Цукеркове

яблуня Цукеркове

яблуня Цукеркове яблуня Цукеркове

яблуня Цукеркове