Яблуня Уральське наливне – осінній морозостійкий сорт, також добре переносить спеку. Виведений завдяки гібридизації червоної Ранетки і Папіровка в 1949 році в Челябінську. Дерево середньої висоти 7-8 м, відрізняється здатністю активно розростатися і давати нові пагони. При описі сорту яблуні варто відзначити високу врожайність, з дорослого дерева вдавалося зібрати близько 250 кг дрібних яблук вагою від 60 г до 100 г. Фотографії дерев посипаних яблуками, через які ледь проглядаються листя, і відгуки садівників підтверджують високу плодючість.
Опис і характеристика сорту
Округла крона дерев з часом стає дуже густий через велику кількість плодів, вимагає правильної регулярної обрізки, інакше під вагою яблук гілки починають обламуватися. Кора світлого сіро-зеленого кольору. Основні галузі ростуть практично під прямим кутом від стовбура яблуні, вже в перший рік формуючи велика кількість пагонів. Уральське наливне має середню силою зростання, відноситься до полукультуркам.
Навесні на цій яблуні швидше за все з’являються листочки. Квітки білі, мають ніжний рожевий відтінок. Яблука солодкі, присутній слабка кислинка, одномірні, форма округла, з довгою плодоніжкою. Глянцевий шкірка тонка, м’яка, проглядаються дрібні підшкірні крапочки. Плоди жовто-зеленого кольору, присутній легкий рум’янець на бочці. М’якоть яблук ніжна, соковита, середньої щільності і володіє неповторним ароматом. Період дозрівання доводиться на середину вересня. Зібраний урожай добре зберігається до двох місяців.
Стигле яблуко Уральське наливне
Залежно від способу переробки яблук їх рекомендується зривати:
- Немного не доспевшіе з твердої соковитою м’якоттю – для консервації соків, компотів;
- Зрілі, коли м’якоть стає ніжніше, смак солодший – гарні для вживання свіжими;
- Стиглі постояли плоди на період середини вересня-початок жовтня відмінно підійдуть для приготування різних джемів, варення. Перезрілі яблука довго не осипаються з дерев, але на них може утворюватися липкий наліт, через якого прилипають смітинки, пил.
Яблуні Уральського наливної рано починають плодоносити, вже в другій сезон після щеплення. Всього через три роки може спостерігатися розламування гілок під вагою яблук. Сорту властива неймовірна морозостійкість, навіть при падінні температури нижче -50 ° C спостерігалося незначне промерзання, а після швидке відновлення дерев.
Догляд за Уральським наливним досить простий. Необхідна своєчасна обрізка, щоб не допустити обламування гілок. Стійкість до парші середня, тому необхідні різні профілактичні та лікувальні заходи щодо запобігання та усунення захворювання:
- щорічна обрізка крони для достатнього освітлення, провітрювання при підвищеній вологості повітря;
- своєчасне прибирання торішніх опалих заражених листів;
- обприскування засобом «Агат – 25К», підготувати яке слід заздалегідь, провести обробку під час розпускання бруньок;
- зрошення «бордоською сумішшю», починаючи ще до розпускання бруньок, через кожні 2-3 тижні, 6-7 разів за сезон;
- застосування мінеральних добрив для обприскування є також позакореневого підживлення.
Посадка і догляд за молодим саджанцем
Для Уральського наливної ідеальним місцем буде добре освітлену ділянку, по можливості захищений від сильних вітрів, гілки від величезної кількості плодів можуть не витримати навантаження, почнуть тріскатися ще раніше.
Яблуня вимагає підгодівлі і обрізки
Особливих вимог до властивостей грунту немає, але не рекомендується садити в землю з підвищеною кислотністю, а також з близько розташованими грунтовими водами. Ямки під посадку глибиною близько 90 см, шириною відповідає обсягу коренів, готують заздалегідь, днів за 10. На дно висипають змішаний поверхневий грунт з перегноєм, суперфосфатом, аміачною селітрою. Коріння саджанця перед зануренням слід обережно розправити, щоб не пошкодити. Деревце поміщають в ямі, ретельно присипають землею, утрамбовують, рясно поливають. Необхідно встановити опорний кілочок і підв’язати до нього молоду яблуню, так вона буде більш стійкою при сильному вітрі.
Догляд за деревами Уральського наливної такий же, як і за іншими зімнестойкімі яблунями. Своєчасна обрізка навесні зайвих, пошкоджених, хворих гілок – запорука гарної врожайності і зведення до мінімуму можливості виникнення хвороб.
Порада. Не варто забувати про застосування садової вапна для побілки стовбурів в жовтні-листопаді, лютому-початку березня в сонячну погоду без дощів, обробці інсектицидами і фунгіцидами.
У перші роки після посадки саджанців вносять азотні, калійні, фосфорні добрива і часто поливають. Перед настанням холодів землю навколо стовбура яблуні мульчують, накривають тирсою, соломою або торфом. Можна також обернути прикореневу область якимось покривним матеріалом, щоб уберегти від морозів молоде деревце.
Сорт яблук Уральського наливної підійде для вирощування в будь-якому саду. Забезпечивши деревах нескладний догляд, своєчасну обрізку і підгодівлю, можна отримати досить багатий урожай у вигляді яблучного водоспаду на кожному дереві.
Яблуня Уральське наливне: відео
Сорт яблуні Уральське наливне: фото