Індичка сидить на гнізді 28 днів – достатній час, щоб продумати раціон майбутніх малюків. Годувати індиків доведеться в перший же день, тому потрібно заздалегідь подбати про все необхідне. З пропонованої статті ви дізнаєтеся, як організувати годування індичат, що їм давати в перші дні життя і як перевести на дорослі корми.
Потреби індичат перших днів життя
У пташенят, що вилупилися завжди є певний залишок харчування з жовткового мішка – цього вистачає на перші години життя. Однак уже в найближчу добу маленькому індиків потрібні:
- легкозасвоювані білки для нарощування мускулатури;
- жири для нормального побудови всіх клітин тіла;
- вітаміни для нормалізації обміну речовин;
- кальцій і фосфор для міцного скелета;
- вуглеводи для надходження енергії.
Грамотне і своєчасне годування індиків дасть можливість уникнути травних розладів, зниження імунітету, відставання в рості.
Увага! Шлунок, кишечник і печінку пташеня ще дуже ніжні, тому індичат годують тільки свіжоприготований кормом.
Які корми потрібно давати індичатам в перший місяць
У першу добу індикам пропонують зварене круто і перетерте яйце. Такий однокомпонентний корм дозволяє птахові адаптуватися до самостійного живлення і налаштувати систему травлення на надходження їжі ззовні.
Наступні десять днів для годування індичат готують вологі мішанки. Її основу складає дерть дрібного помелу. Це подрібнене на зернодробарка визріли зерно кукурудзи, ячменю, проса. Зерно дроблять цілком, разом з твердою оболонкою – воно більш охоче поїдається і краще перетравлюється, сприятливо впливаючи на перистальтику кишечника індика.
Дерть беруть з розрахунку 5-6 г на пташеня. До неї додають:
- подрібнену зелень мокриці, кульбаб, конюшини, пташиної гречишка – 10 г;
- кисле молоко з знятого молока – до 30 г;
- свіжий сир жирністю до 5% – 5-10 г;
- подрібнені пшеничні висівки – 3 г;
- відварне на воді без солі пшоно – 5 г;
- дрібно рубана морква – 3 г;
- відварне рубане яйце – 3 г;
- м’ясо-кісткове борошно – 1 м
Особливу увагу звертають на зелень. Це джерело вітамінів для швидко зростаючого організму індика і основний природний корм дикої птиці. Дуже корисно віджати сік з конюшини та кропиви і запропонувати пташенятам в якості пиття.
Починаючи з 10-го дня, поступово видаляють з меню індиків яйце і сир (дорого) і пшоно – позбавлене природних оболонок, воно не має харчової цінності. Їх замінюють відвареною картоплею – птиці віддають найдрібніші бульби, непридатні для чищення.
З 20-го дня до мішанки додають високопоживні дробленую пшеницю, а також товчений крейда або річкову черепашку – джерело кальцію. Масу всіх компонентів раціону збільшують: наприклад, двомісячний індик з’їдає в день до 100 г дерті і 150 г трави.
Увага! Щоб індики не забруднює воду, поставте годівниці і поїлки в різні кінці пташника.
Як правильно організувати годування індичат
Зовсім маленьких пташенят годують через кожні дві години – птахи мають найшвидшим обміном речовин серед всіх тварин. Кількість прийомів їжі знижують з 10-го дня. При організації годівлі індичат, як і іншої домашньої птиці, важливо дотримуватися таких правил. Корм повинен бути:
- Повноцінним. Не забувайте про білкових компонентах, вітамінної зелені, меленої мушлі.
- Рясним. Індики мають різний характер, і найбільш забіякуваті можуть відштовхувати сусідів від годівниці. Перевіряйте ситість пташеня за ступенем наповненості зоба. У разі необхідності догодовуйте окремо.
- Свіжим. Ніколи не залишайте недоїдений корм на наступний раз. Якщо шкода викидати, віддайте диким птахам.
- Чистим. Волога мішанка – живильне середовище для патогенної мікрофлори, особливо в теплі пташника. Її потрібно готувати з таким розрахунком, щоб через півгодини годівниця спорожніла, інакше закисший корм стане для індиків джерелом інфекції. Після цього посуд промивають гарячою водою і насухо витирають.
Для сухих сумішей набувають спеціальні бункерні годівниці, в які індики не зможуть забратися з лапами.
Переклад індиків на дорослі корми
Особливість годування дорослих індиків – переважання в меню твердої їжі у вигляді зернових сумішей. На такий раціон птицю переводять поступово: з 10-го дня ставлять окрему годівницю з дертю, до якої додають подрібнений горох, крейда і соняшниковий шрот. Спочатку пташенята клюють її з цікавості, а потім звикають.
До цілісного зерна індиків починають привчати у віці півтора місяців. Найбільш придатними культурами є ячмінь, овес, просо, в південних регіонах – сорго. Якщо є можливість використовувати кукурудзу, то її великі зерна все-таки потрібно доробити.
Увага! Дрібний гравій для травлення і кальцієві підгодівлі (крейда, черепашка) дорослим індикам насипають в окремі годівниці.
Оптимальне співвідношення всіх поживних елементів має готова суміш – комбікорм. Він складається з тих же компонентів, які птахівник змішує сам, але істотно заощаджує час. Спочатку індиків привчають до комбікорму для індичат, а з 4-х місяців переводять на комбікорм для дорослої птиці.
Правильне годування індичат – запорука їх здоров’я, активності і продуктивності. Не шкодуйте грошей на придбання якісних кормів і часу на їх приготування. Натомість ви отримаєте від індиків вдосталь дієтичного яйця і м’яса, рясне перо і нових малюків для збільшення поголів’я.