З незапам’ятних часів, люди вирощували виноград, і навіть не секрет чому. Адже це така смачна і корисна ягода. До того ж ця рослина так красиво прикрашає веранду на присадибній ділянці. Спочатку, не було такої великої кількості сортів, як сьогодні, але ця смачна ягода, так всім подобалася, що люди стали виводити все більше і більше видів. Крім цього, з кожним роком поліпшуються технологи з вирощування цієї культури. Можливо наші предки, були б страшенно здивовані, побачивши сучасні технології по вирощуванню цієї рослини. Колись, люди, навіть і не думали, що можна пересаджувати цілі кущі винограду, але сьогодні ми знаємо, що це реально. У цій статті ми б хотіли розповісти вам, як пересаджувати виноград влітку.
Виноград, готовий до пересадки
Причини пересадки винограду влітку
Здавалося б, які ж причини можуть бути у людини, щоб пересадити виноград? Ось росте собі кущ, чого його чіпати? Але як у садівників любителів так і в професіоналів дійсно можуть бути причини для цього. Наприклад, люди вирішили побудувати заміський ділянку, і до того моменту як будинок буде готовий, хотіли б мати плодоносний виноград. В такому випадку вони можуть виростити його в іншому місці, а коли прийде час просто пересадити на постійне місце проживання. Або буває так, що садівник коли висаджував культуру, ненавмисно вибрав погане місце для винограду, і його тепер затуляють дерева, перекриваючи сонячне світло. А також, садівник може поділитися своїми кущами з родичами.
Власне не важлива причина, по якій людина вирішила пересадити виноград, важливо те, що це можна зробити, без втрат врожайності куща. Бувають випадки коли кущі не приживаються, але це трапляється рідко, якщо пересаджувати виноград за всіма технологіями. Ця рослина саме по собі дуже гнучке і еластичне, воно має високу ступінь приживлюваності, тому не варто боятися цього процесу.
Перед тим як приступити до пересадки винограду, вам слід добре обміркувати нове місце її проживання. Дуже важливо правильно вибрати ділянку землі, щоб згодом вам не довелося повторювати процес пересадки. Не рекомендується пересаджувати дорослі рослини. Бажано щоб винограду було не більше шести років. У багаторічного дорослого винограду, велика коренева система, яка йде глибоко в землю, що ускладнює процес. Крім того, старий виноград може не прижитися на новому місці.
Хорошим місцем для посадки винограду, буде південна сторона городу. Буде чудово, якщо з півночі виноград буде захищати від холодного вітру огорожа, або високі дерева.
Бажано щоб винограду було не більше шести років
Кілька способів по пересадці винограду влітку
Існує кілька способів по пересадці винограду влітку. Ми розповімо вам два способи, а ви вибирайте найкращий для вас.
Перший спосіб
Перший спосіб досить трудомісткий і непростий, хоча з ним легко зберегти коріння винограду без пошкоджень.
Для цього вам знадобиться:
- тонкий лист металу, шириною 50 см (підійде виріб з цинку);
- дві лопати;
- дріт;
- помічник.
Металевий лист згортається, і закріплюється зверху і знизу дротом. У вас повинен вийде циліндр. Необхідно акуратно зняти верхній шар землю навколо куща, поки не побачите перші корінці. Далі, ставите цю колбу на кущ з виноградом, так щоб рослина виявилося точно по центру, не зачепіть розкопані коріння. Берете лопату, і починаєте капати траншею навколо металу з виворітного боку. У міру поглиблення вами в землю, циліндр буде знижуватися. Якщо ви вибрали для пересадки жаркий день, і грунт дуже суха, можна трохи змочити землю навколо вашої бочки. Вода пом’якшить землю, і вам не буде так важко копати.
Необхідність в пересадці винограду може виникнути на будь-якому винограднику
Продовжуйте копати на глибину десь 50 см, до того моменту як побачите коріння рослини. Тепер, акуратно починайте копати під рослиною. Будьте уважні і дійте повільно, щоб не пошкодити коріння.
Прокопавши під всій окружністю бочки, можна приступати до підняття рослини. Для цього вам знадобиться дві лопати і помічник. Встановіть обидві лопати з двох протилежних сторін так, щоб не утворили поручні. Потім ви і ваш помічник починаєте тиснути на лопату, тим самим піднімаючи циліндр на поверхню. Це буде нелегко, тому не поспішайте, щоб не зашкодить рослина. Діставши виноград з землі, поставте його, на своєчасно підготовлений піддон. Тепер, ви легко зможе перевезти ваш кущ в будь-яке місце.
На новому місці проживання вашого винограду, підготуйте потрібну вам яму. Нахиліть піддон над нею, і акуратно змістите всередину рослина, разом з бляшаним корпусом. Трохи присипте землею. Тепер можете розв’язати дроту на аркуші з металу, і акуратно дістати його. Засипте грунтом залишилися порожнечі.
За допомогою такого методу, пересаджувати виноград можна протягом всього літа. А головне, що цей спосіб підійде, навіть п’ятирічній рослині.
Другий спосіб
Для другого методу вам знадобиться:
- лопата;
- перегній;
- марганцівка;
- глина;
- добриво.
Для початку, необхідно підготувати яму в новому місці. Якщо грунт, на новому місці не надто родюча, то на дно ями слід покласти добриво. Потім покладіть кілограм 7 перегною.
Фото підготовки посадкової ями для куща винограду
Тепер можна приступити до викопування куща. Починай ті обкопувати виноград вкруговую, радіусом в 45 см. Будьте уважні, щоб не пошкодити коріння сусідніх кущів. Викопують кущ на глибині близько 50 см. На жаль, вам не вдасться витягти всі корені, так як у винограду вони можуть виростати в довжину до півтора метрів. Викопайте найбільш сильні коріння. Потім, акуратно, приберіть надлишки землі з них. Якщо у вас молодий виноград, і йому не більше трьох років, то викопувати його потрібно разом з грунтом. Такий захід потрібна для того, щоб не пошкодити незміцнілі коріння рослини.
Якщо нове місце для посадки винограду знаходиться на іншій ділянці, то вам слід подбати про те, щоб рослина не засохло. Для цього коріння рослини поміщають в глину з додаванням марганцівки.
Перед тим як занурювати виноград в нову яму його слід обрізати. Зазвичай залишають до трьох рукавів. Далі, кущ поміщають в яму, не забуваючи розправляти коріння, і засипають землею. Після висадки винограду на нове місце, його обов’язково потрібно добре полити.
Як правильно доглядати за пересадженим виноградом
Щоб пересаджений на нове місць кущ прижився, і продовжував давати хороший врожай, йому слід організувати хороший догляд. Для цього дуже важливо, щоб виноград отримував достатньо води і добрив. Під час посадки рослини, на дно ями кладуть щебінь, а разом з кущем в яму вкопують трубу діаметром 10 см. Вона повинна підноситься над поверхнею землі на 15-20 см. Зверху трубу прикривають каменем. Через неї вода буде надходити безпосередньо до коренів рослини. Також через цю трубу, можна вливати добрива.
Землю, на яку ви посадили винограду, необхідно вкрити мульчею. Для цього ви можете скористатися сіном. Мульча сприятиме збереженню вологи в грунті, і не дасть утворитися скоринці.
Якщо ви обрізали виноград під час пересадки, то восени цього робити не потрібно. Якщо ж ні, то обов’язково зробіть це.
При дотриманні всіх технологій з пересадки виноград, ваше рослина обов’язково приживеться на новому місці, і буде радувати вас відмінним урожаєм.