Як правильно зробити підгодівлю півоній для пишного цвітіння кущів

цвітіння півоніїРясне і своєчасне цвітіння садових півоній багато в чому залежить від вірної технології підживлення. Квіти зазвичай удобрюють навесні – для ефективного нарощування зелені, влітку – для правильної закладки бутонів, і восени, з розрахунком на майбутній сезон. Фахівці радять, що, коли і в якій кількості вносити під півонії.

Підживлення півоній при посадці

Півонії – пишні багаторічні рослини. Цвісти вони починають зазвичай на 3-й рік життя, але щедрість і краса цього видовища в значній мірі закладається ще в молодому віці, при посадці. Після того, як ви підібрали для квітів правильне місце на ділянці, слід зайнятися підготовкою грунту. Його можна збагатити розчином настояного коров'яку з домішкою мікроелементів:

  • змішайте свіжий гній з водою (співвідношення – 1 до 6);
  • залиште тару з сумішшю на сонці на пару тижнів;
  • після закінчення бродіння додайте суперфосфат (0,2 кг) і деревну золу (0,5 кг);
  • грунтовно перемішайте;
  • розбавте водою 1: 2;
  • просто налийте розчин на грунт і перемішайте з землею.

Якщо все було зроблено вірно, то до третього сезону подібних підгодівлі півонії не буде потрібно. Знадобляться тільки позакореневе. Вони допоможуть рослинам розвивати підземну частину. Процес можна умовно розділити на три етапи:

кущ півонії

  1. З появою перших паростків обприскати півонії розчином сечовини (5 г сухої речовини на 1 л).
  2. Через 2 тижні окропити тим же розчином, змішаним з розведеним у воді мінеральним комплексом добрив (1 табл. На 10 л).
  3. Ще через 2 тижні обробіть зелень розчином міндобрив (1 табл на 10 л).

Порада. Щоб домогтися найкращого ефекту, проводите процедури після заходу сонця, але до настання ночі.

Якщо ви пропустили обробку грунту перед посадкою, то в період першого року життя потрудіться додатково тричі підгодувати півонії:

  • в травні внесіть в грунт нітрофоску: 100 г на 1 кв. м;
  • через 2-3 тижні повторіть процедуру;
  • ще через 2-3 тижні удобрити грунт калій-фосфатними сумішами.

Особливості щорічної підгодівлі півоній

Після третього року життя рослини підживлюють за іншою схемою. Тепер півонії важливо не тільки зміцнювати стебло і нарощувати зелень, а й утворювати здорові і життєздатні бутони у великій кількості. Початковий запас мікроелементів у куща вичерпується, тому його потрібно поповнювати. Ефективним вважається 3-разовий догляд:

як удобрювати півоніяДобриво куща півонії

  1. Відразу після сходу снігу квітам потрібні сили для відновлення вегетації. Для цього без закладення в грунт розсипте навколо кожної культури азотно-калійну суміш. Норма – 10-15 г на кущ. Важливо, щоб речовини не потрапили на саму рослину.
  2. Вдруге півонії удобрюють на початку бутонізації, сумішшю з фосфору (20 г), калію (15 г) і азоту (10 г). Кількість вказано на кожен кущик. Мінеральний комплекс вноситься під закладення в грунт.
  3. Через 14 днів після процвітання перших бутонів потрібно підгодувати півонії в третій раз. Це важливо для гарної зимівлі і успішного цвітіння в майбутньому сезоні. Змішайте 15 г калію і 20 г фосфору.

Порада. Під час другої і третьої підгодівлі півоній вносити добрива можна як сухими, так і рідкими. Порошок краще розсипати перед поливом.

Рекомендації квітникарів з удобрення півоній

У будь-якій справі важливий баланс. Якщо по весні перегодувати півонії азотом, то в буйний ріст піде листя, а квітів зменшиться. Надлишок інших мікроелементів теж негативно позначиться на рослині. При розрахунку норм користуйтеся порадами досвідчених квітникарів:

  1. Мінеральні добрива будуть недієвими на бідних органікою піщаних грунтах. В такому випадку розділіть другу і третю підгодівлі на дві рівні частини і вносите їх з чітким інтервалом в 12-14 днів.
    догляд за півонією
  2. Кущі, що ростуть на бідному ґрунті, окремо підгодуйте бормагніевой сумішшю. Вносьте не більш як 5 г на квадрат 3-4 рази за сезон.
  3. Щоб добрива доставлялися за адресою, а не до оточуючих бур'янам, вносите їх в невеликі канавки, зроблені за півметра від куща.
  4. Ще півонії дуже люблять житній хліб. Покладіть буханку в холодну воду. Почекайте 8 ч. Потім розбавте отриману масу в 2-х відрах води. Розчин просто вилийте в квітник, не боячись переборщити. Оптимальний час – поява перших паростків. Хліб дасть імпульс для розвитку кореня і закладки бутонів.

Удобрювати півонії не складно. Важливо пам'ятати, що робити це потрібно лише навесні або в перші дні літа. Пізніші підгодівлі приведуть до пухкості структури стебел. Рослина стане вразливим для грибків і різних хвороб.

Як удобрювати півонія: відео