Як самостійно зробити мангал з дахом: покрокова інструкція та схеми

Мангал – завжди затребуване спорудження на дачній ділянці або у дворі заміського будинку. Для більшого комфорту, практичності він повинен мати дах. Спорудити мангал можна своїми руками, покроково виконуючи чіткі інструкції. Полегшити роботу допоможуть готові схеми конструкцій, фото і відеоуроки.

Визначтеся з матеріалом

Класичний варіант мангала дуже простий за своєю конструкцією. Найнадійніший варіант дачного мангала – це модель з заліза або сталі. Металева конструкція завжди більш практична і надійна в порівнянні зі стаціонарним мангалом з цегли. Важливо, щоб для металевого піддону використовувався міцний лист. Чим товщі сталевий або залізний лист, тим довше прослужить ваш мангал з дахом. Переваги моделі з металу:

  1. Дуже проста у виготовленні. Вам навіть не знадобиться допомога – такий мангал може зробити самостійно одна людина.
  2. Здатність до мобільності. У теплі сезони року конструкція може перебувати на вулиці, а на зиму металевий мангал з дахом ховається в приміщення. Наприклад, в гараж.
    мангал з металу
  3. Термостійкість і пожежна безпека. Залізо або сталь – найнадійніші і безпечні матеріали.
  4. Недорого. Для облаштування мангала ви обійдетеся мінімумом матеріалу, інструментів і підручних засобів.
  5. Зовнішній вигляд не псують дощ, сніг, сонце, град.

Визначтеся з моделлю

Залежно від особливостей конструкції покрівлі ви можете зробити мангал з дахом стаціонарний або мобільний – його можна буде переносити. Також можливі різноманітні додаткові елементи в конструкції, які додадуть і нового функціоналу.

Типи конструкцій:

  1. Переносний металевий мангал з дахом. У цьому випадку вибирається компактний розмір, а покрівля передбачається знімною. Щоб легка конструкція не злетіла в поривах вітру, її ніжки потрібно встановити на довгі металеві куточки і прикрутити за допомогою болтів.
  2. Конструкція на коліщатках. Такий мангал з дахом нагадує візок. Дві ніжки у нього на металевих куточках-опорах, а інші дві – у вигляді коліс. Конструкцію легко можна пересувати на нові ділянки.
  3. Мангал з купольної або високим дахом. Якщо ваш дизайн передбачає громіздку покрівлю, то в неї в обов’язковому порядку встановлюється витяжна трубка. Це важливо! Дим не буде клубочитися під покрівлею, а зможе витягуватися через трубу.
    барбекю в саду
  4. Стаціонарний варіант. Це конструкція громіздкого і не підлягає переведенню мангала. Його можна використовувати протягом усього року. Такі мангали вбудовуються в вуличні альтанки. Тут передбачені столик, посадочні місця і ніша для складування дров.

Порада! Споруда мангала в альтанці – трудомістке заняття. Простіше зробити переносний мангал, який буде встановлюватися під невеликим навісом з дахом.

Необхідні інструменти та матеріали:

  • Зварювальний апарат.
  • Каска, окуляри іжаростійкі будівельні рукавички (для захисту).
  • Дриль.
  • Рулетка.
  • Болгарка.
  • Будівельний рівень.
  • 4 куточка з металу.
  • Металеві листи товщиною в 5 мм.
  • 2 або 4 профтруби 40 на 40 мм.
  • Черепиця або шифер – купити за бажанням (для декорування покрівлі).

Порада! Якщо ви вирішили не залишати дах конструкції металевої, то листи можна декорувати черепицею. Наприклад, під колір покрівлі вашого будинку. Не використовуйте полікарбонат! Цей матеріал пожежонебезпечний.

Покрокова інструкція виготовлення жаровні

  1. Виготовлення завжди потрібно починати з заготовки жаровні. Найвдаліші розміри відсіку для дров: по довжині – від 40 до 50 см, по ширині – 25 см. Оптимальна висота жаровні – 20 см. Це стандартна розмітка, яка дозволяє добре тримати жар всередині жаровні, але при цьому шашлики або гриль НЕ згоряють. Якщо ви збільшуєте розміри відсіку, то робіть це чітко пропорційно.
    великий мангал у дворі
  2. За допомогою рулетки відзначте на сталевих листах потрібні величини. Зберіть жаровню правильної прямокутної форми і зваріть з допомогою зварювального апарату.
  3. Тепер виконайте дрилем точні отвори по довгій стороні жаровні на висоті 2 см. Дірочки повинні бути симетричними один одному. Відстань між отворами – 7 см. Діаметр таких отворів – 18-20 мм. Це діри для вентиляції. Дрова будуть тліти, але при цьому давати жар.

Покрокова інструкція виготовлення каркаса і даху

  1. Приступите до складання каркаса. Вам потрібні 4 профільні труби з металу. Вони відповідають кількості стійок. Якщо вам здається такою мангал незручним і він обмежує ваші рухи, то вертикально можна приварити не 4, а 2 труби. Але для більшої надійності внизу їх потрібно буде ще зміцнити горизонтальними перегородками. На невеликій відстані один від одного приваріть 2-3 металеві рейки в проміжку від землі до заснування жаровні.
  2. Тепер ніжки профільних труб потрібно зміцнити металевими кутами. Це додасть стійкості.
  3. Коли зварювальні роботи по каркасу завершені, виготовте дах. Під нею робиться підставу у вигляді металевих прутів. Вони привариваются горизонтально або по діагоналях, щоб надійно зміцнити дах. Максимально спрощений варіант – це дах без купола. Вам достатньо просто приварити рівний металевий козирок.

Порада! Робіть ковану покрівлю з невеликими схилами, злегка нахилену назад. Дощова вода буде стікати тільки в одному напрямку, не заважаючи приготування шашликів.

Вище описана схема дозволить швидко і легко зробити простий варіант мангала для дачі. Якщо ж у вас є навички кування, то можете додатково прикрасити дах і каркас крученими металевими елементами. Під жаровнею, над рівнем землі, можна передбачити і кілька металевих перекладин, на які буде зручно складати дрова. Також маленькі, але важливі деталі – це гачки по периметру жаровні або каркас для фіксації прихваток, сітки для гриля, столових приладів.

як зробити мангал

Дана конструкція не тільки не вимагає від вас особливого уміння, а й дуже легка в догляді. Такий мангал можна легко переносити, розбирати чи впроваджувати нові елементи.

Мангал своїми руками: відео