Як виглядає еукоміс. Особливості вирощування квітки

як цвіте еукомісДекоративна квітуча культура під назвою еукоміс є досить рідкісним поєднанням двох якостей: екзотичності та пристосованості до прохолодного клімату. Посадка і догляд за цією рослиною досить прості, хоча і мають кілька важливих особливостей.

Опис і характеристики еукоміс

Еукоміс, він же евкоміс, Хохолкова лілія і ананасна пальма – це цибулинні трав’янистий багаторічник родом з африканських тропіків. Рослина має суцвіття незвичайної форми. На вигляд воно нагадує плід ананаса. Еукоміс відрізняється швидким розвитком і ростом. Ботанічні характеристики:

  • цибулини – великі блискучі, від них відгалужується потужне кореневище;
  • листя – вузькі, ремнеподобние або ланцетні, глянцеві. Об’єднані в густу прикореневу розетку висотою до 60 см;
  • кромка листа хвиляста, з тильного боку є коричневі цятки;
  • квітки – рясні, круглі;
  • окрас бутончиків – білий, блідо-зелений і відтінками пурпурного або коричневого;

цвітіння еукоміс

  • цветонос є пружною метрову стрілку, на маківці є пучок коротких листочків;
  • суцвіття – гроновидні, щільні, завдовжки близько 30 см;
  • оцвітина складається з 6 часткою, після цвітіння він не опадає.

Еукоміс любить тепло. Тільки при достатньому його кількості він відплатить повноцінно красивим хвилеподібним цвітінням. Цей період зазвичай доводиться на першу половину літа. Іноді – на серпень або більш пізній час. Рослина зберігає декоративність навіть після в’янення. Зазвичай для вирощування еукоміс вибирають відкритий грунт, але можна садити його і в горщику на підвіконні.

Види еукоміс

У природі існує 14 різновидів ананасної пальми. Вітчизняні квітникарі мають позитивний досвід культивації деяких з них:

  1. Двокольоровий або Биколор. Цей еукоміс – в числі найбільш затребуваних. Відрізняється контрастним поєднанням фарб в бутонах: салатовой і бордовою. Висота – до 60 см. Цвіте з липня. сорту еукомісдвокольоровий
  2. Чубатий. Його квіти можуть бути блідо-зеленими, пурпуровими, кремовими або рожевими. На листочках є бузкові вкраплення. Висота квітконоса – до 1 м. Вирощування еукоміс такого сорту можливо тільки на півдні.
  3. Точковий. На тильній стороні листя і квітконосах рослини є червоні або бурі цяточки. Цвіте дуже густо (близько сотні світло-зелених бутончиків в суцвітті). Висота – до 60 см. Вид також дуже популярний серед садівників.
  4. Осінній. Мініатюрна різновид еукоміс (до 30 см у висоту). Пелюстки кремові або білі. Цвіте з пізнього літа до перших заморозків. Різновид найбільш стійка до холодів. сорту еукомісосінній
  5. Хвилястий. Рослина невеликої висоти (до 45 см) з хвилястими листами і приквітками.

Технологія посадки еукоміс

Вирощування еукоміс під силу навіть недосвідченому квітникарю. У південних регіонах сіяти квіткові цибулини можна прямо в грунт, в травні. Дотримуйтеся інтервалу між рослинами в 15-20 см в ряду і не менше 30 см – між рядами. У більш прохолодних областях посадковий матеріал спочатку пророщують в горщиках.

Роботи починайте в березні:

  1. Підберіть глибокі горщики. Це важливо через структури кореневої системи еукоміс.
  2. Обробіть матеріал фунгіцидом для профілактики грибкових недуг.
  3. Трохи поглибте цибулини в родючий субстрат. Верхівка повинна залишитися над землею.
  4. Залиште тару в кімнаті. Потроху поливайте еукоміс по краю горщика, підтримуючи грунт в злегка зволоженому стані. Коли цибулина підросте, дозу води слід трохи збільшити.
  5. Пророслі цибулини перенесіть прямо в горщиках на вулицю. Залиште їх в теплому тихому місці.
  6. В кінці травня, коли грунт в саду остаточно прогріється, пересадите.

Порада. При укоріненні еукоміс акуратно поводьтеся з коренем. Витрусіть кущик з горщика разом із земляною грудкою.

В якості постійного місця рослині необхідне сонячне ділянку. Протяги небажані. Грунт повинен бути збагачений гумусом, за структурою – легкий і пухкий. Для гарної аерації варто додати до землі на місці висадки трохи річкового піску.

Особливості вирощування еукоміс

Незважаючи на тропічну родовід, Хохолкова лілія невибаглива в умовах прохолодного клімату Європи. Полив рослини підпорядковується простою схемою:

як посадити еукоміс

  • цибулини не проросла – води майже не потрібно;
  • фаза активного росту – збільшені обсяги води, регулярний полив;
  • після закінчення цвітіння дозування води скорочується;
  • пожовтіло листя – вода рослині більше не потрібна.

Порада. Процедуру поливу обов’язково завершуйте розпушуванням грунту навколо кущиків.

Еукоміс не можна удобрювати азотсодержащими сумішами. Вони знищать рослину. Краще використовувати мінеральні комплекси, бажано водорозчинні. Підгодовуйте квітник раз в 2 тижні в період бутонізації та цвітіння. У вересні або трохи пізніше, коли останні листя пожовкло і відмерли, подбайте про зимовому зберіганні цибулин.

У регіонах з м’яким кліматом вони можуть перезимувати прямо на ділянці, вкриті ялиновим гіллям, сухим листям або іншими матеріалами. У прохолодних регіонах восени цибулини потрібно викопати, вимити, обробити дезінфікуючим розчином і висушити. Після цього їх складають ганчір’яний або паперовий мішок і відправляють на зберігання в сухе, прохолодне і добре провітрюване місце. Наприклад, в овочевому відсіку холодильника. Альтернативний спосіб – прикопати цибулинки в горщиках з грунтом, поставити просто в кімнаті і потроху поливати.

розмноження еукоміс

Розмножити еукоміс можна дочірніми цибулинами, які відокремлюють від материнської рослини після його входження в період спокою. Місце відділення діток посипають товченим деревним вугіллям. Ще один спосіб розмноження – насіння. Їх висівають в родючий субстрат відразу після збору. Вперше такий еукоміс зацвіте через 3 роки.

Слабке місце культури – підгнивання цибулин. Кращою профілактикою стане правильне зберігання матеріалу в період спокою. В іншому тропічний гість невибагливий, добре приживається і здатний прикрасити будь-яку ділянку.

Цибулинна рослина еукоміс: відео