Як виростити огірки в мішках: посадка і догляд

Методика вирощування огірків в мішках виявилося новаторською і ефективною. Завдяки такому простому методу можна отримувати відмінний урожай овочів на відкритому грунті, в критих теплицях і навіть на балконі міської квартири. Які нюанси, рекомендації варто врахувати дачникам і городникам, які вирішили виростити огірки таким незвичайним способом?

Переваги методу

Огірок – вимоглива культура до рівня зволоженості і пухкості грунту. Вирощування огірків в мішках має забезпечити рослинам не менше 30 см поживного, добре нагодована грунту. Навіть в період сильної посухи грунт не повинен підсихати. Інакше пакети, які виготовлені з повітронепроникного матеріалу, створять ефект парника. І коріння огірка буквально згорять від перегріву.

З іншого боку, вирощування огірків в мішках дозволяє рівномірно і глибоко прогрівати грунт, завдяки чому рослини розвиваються стрімко і потужно. Завдяки цьому методу можна отримати урожай швидше, ніж при вирощуванні традиційним способом.

домашній город

Головні плюси:

  1. Висока врожайність.
  2. Економія місця на ділянці.
  3. Простота в догляді, не вимагає важкої фізичної праці.
  4. Легкість поливу, обробки, збору огірків.
  5. Дуже зручна транспортування, що дозволяє зберегти цілісність і чистоту плодів.
  6. Можливість приховати від прямих сонячних променів.
  7. Профілактика гнильних процесів.

Недоліки методу і помилки городників

Багато хто помилково вважає огірок солнцелюбівие рослиною і підбирають йому місце на грядці, які не притіняючи. Насправді огірок найкраще росте в достатку розсіяного світла, тобто в тіньових ділянках. Саме завдяки висадці в пакети можна розмістити огірки не на городі, а в затишних місцях – на терасі, веранді, балконі, під навісом гаража. Незважаючи на зручність вирощування, даний метод все ж має свої недоліки.

Мінуси вирощування огірків в мішках:

вирощування в мішках

  1. Потрібно постійно контролювати температурний режим грунту, щоб не сталося перегріву і загибелі коренів.
  2. Важко контролювати правильну вологість грунту.

Порада! Щодня перевіряйте вологість грунту в мішку. Якщо її буде недостатньо, то плоди будуть гіркими і млявими. Якщо надлишок, то коріння загинє, а рослина незабаром загине.

Процес покроково

Крок 1. Підготовка мішків. Для даного методу вирощування підійдуть щільні будівельні пакети з поліетилену, а також стандартні мішки для цукру. Пакет може бути і прозорим, і непрозорим, і кольоровим. Важливо підібрати оптимальний розмір. Найзручнішим буде пакет, розрахований на 120 л. У нього можна висадити 5-6 огірків.

Порада! При вирощуванні в південних зонах пакет краще взяти темний і непрозорий. Якщо вирощувати огірки в північних широтах – навпаки, прозорий.

крок 2. Підготовка землі. Огірки повинні розвиватися в живильному грунті, тому перед висадкою потрібно ретельно підготувати грунт. Створення грунтової суміші для огірка:

  • 20 кг перегною;
  • 2,5 відра землі;
  • 1 відро подрібненої соломи (або тирса);
  • 2 склянки золи;
  • 25 г суперфосфатів для огірків.

розсада огірків

Перш ніж наповнювати пакети грунтом, на дні потрібно зробити 10 отворів по 3 см. Це дозволить посилити циркуляцію повітря в грунті. Тепер потрібно взяти солому або тирсу, залити їх в окремій ємності окропом, почекати 5 хвилин. Распаренную солому першої викласти на дно пакетів. Змішайте землю, перегній і деревну золу. Грунтом потрібно заповнити третину мішка по висоті. У центрі застроміть дерев’яний кілок, який буде тримати пакети в рівновазі. Висота палиці – 2 м. По периметру мішка розтягніть і вставте в землю сітку. Або поставте маленькі кілочки і до них примотати волосінь. За сітці або волосіні будуть витися батоги огірка.

Порада! При кожному поливі земля буде висипатися з мішків. Тому рекомендується закатати бортики і утрамбувати по периметру землю.

Крок 3. Висадка огірка. Час висадки визначається регіоном. Якщо це південні території, то огірки висаджуються в мішки насінням. Для північних районів потрібна готова розсада огірків.

Висадка рослини

За технологією висадка рослин в мішки практично нічим не відрізняється від класичного методу – посадки у відкритий грунт або в теплиці.

  1. Виставити мішки з грунтом в зоні, де будуть рости огірки.
  2. Навколо мішків лопатою підсипати землі, трохи прикопати для більшої стійкості.
  3. Установка в мішку підпірки і сітки для плетіння огірка.
  4. Рясний полив.
    вирощування овочів
  5. Висадка насіння в грунт на глибину пальців. Або пересадка готової розсади.
  6. Якщо була закладка насіння, то землю зверху потрібно накрити плівкою. І зняти лише після появи перших сходів.

Порада! У момент висадки грунт заповнює пакет лише на третину. У міру зростання кущів потрібно підсипати грунт зверху.

Коли висаджувати огірок:

  1. Південні райони Росії – перша декада травня. Посадка насінням.
  2. Північні райони – третя декада травня. Висаджувати розсаду.

Якщо ви висаджуєте насіння, то за 24 години їх потрібно замочити водою в прозорому стакані. Насіння, які осіли на дні, є якісними і життєздатними. Решта потрібно викинути.

Увага! Висадка можлива лише в період, коли на вулиці вже чітко зафіксувалася температура повітря 15 ° C. Не повинно бути ризику нічних заморозків.

Рекомендації по догляду

Вирощування огірків в мішках відрізняється своїми нюансами. Яким повинен бути правильний догляд?

  1. Чергуйте органічні підгодівлі (послід, силос) з мінеральними добривами (перевага віддайте суперфосфату).
  2. Регулярний контроль зволоженості грунту. Поливайте не за графіком, а в міру висихання землі. Грунт завжди повинен бути в міру увлаженной.
    домашні огірки
  3. Проривається бур’яни.
  4. Обприскуйте огірок до першого цвітіння, щоб захистити його від захворювань і шкідників.
  5. У міру зростання підв’язуйте кущі огірка.
  6. Вчасно збирайте урожай, не допускаючи перезрівання плодів.

Увага! Якщо ви вирощуєте огірки в закритому приміщенні (веранда, балкон), то потрібно подбати про штучне запилення квітів. Оскільки комахи не будуть контактувати з огірками, вам потрібно за допомогою ватної палички перенести пилок з квіток однієї рослини на квітки іншого куща огірка.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете досить легко, без надмірного фізичного праці зібрати відмінний урожай огірків. При цьому заощадити цінний місце на своїй присадибній ділянці.

Огірки в звичайних мішках: відео