Каланхое лікарський і численні його різновиди: фото, назви, опис

каланхое і його різновидиКаланхое – рослина, яке досить часто зустрічається на підвіконнях. Про його красивоквітучих і наділених незвичайними листям різновидах з відповідними фото, назвами і докладним описом піде мова в статті.

Різноманітність видів рослини

Ботаніками описано близько 200 видів каланхое. Рослини зустрічаються в природі на Молуккських островах і на Мадагаскарі, в Австралії, в тропіках Америки і Азії. Представників багатьох з них вже давно вирощують в домашніх умовах.

Всі відомі каланхое зараховуються до невибаглива сімейства толстянкових, тому догляд за ними особливо не обтяжує. Ці рослини мають властивість швидко адаптуватися до умов навколишнього середовища. Вони добре переносять тривалу відсутність поливу, швидко ростуть і дуже просто розмножуються. Більшість вирощуваних в кімнаті видів каланхое здатні довго і рясно цвісти.

Представники лікувальних видів

Завдяки цілющим властивостям соку деякі види каланхое вже давно і досить успішно застосовуються в лікувальних цілях.

  • Каланхое перистий. Його щільний, м’ясистий стебло може досягати 1 м у висоту. Листя рослини овальні, глянцеві, з зубчастими краями. У домашніх умовах, в літню пору року, нерідко цвітіння. На високому (до 15 см) квітконосі розпускаються непоказні, блідо-фіолетові бутони. Лікувальні властивості рослини офіційно визнані. Листя і стебла використовуються в фармпромисловості.

каланхое і його різновидикаланхое перистий

  • Каланхое Дегремона. Відрізняється здатністю утворювати "дітки" між зубчиків на подовжених листі з гострими кінчиками. З верхнього боку вони сизо-зеленого кольору, а з нижньої покриті фіолетовими плямами. Його лікувальні властивості також офіційно визнані медициною.

каланхое і його різновидикаланхое Дегремона

Порада. Стебло каланхое Дегремона легко гнеться, тому при посадці рослини краще відразу встановлювати опору для підв’язки.

Декоративні види

До них відносяться природні різновиди, а також сорти і гібриди, що з’явилися завдяки роботі селекціонерів.

  • Каланхое Блоссфельда. Його вважають родоначальником більшості нині існуючих квітучих сортів. Був привезений до Європи з острова Мадагаскар на початку XX століття. Це невисока рослина з округлими листочками, хвилястими по краях. Суцвіття щільні, яскравих кольорів. Бутони з’являються в зимовий період. Залежно від сорту вони можуть бути білими, рожевими, жовтими, помаранчевими і червоними. Цвіте каланхое довго – місяць і більше.

Увага! Не можна переставляти каланхое під час цвітіння з місця на місце. Рослина може скинути бутони.

  • Бехарское каланхое. Має вигляд невеликого, розгалуженого чагарнику. Листя у формі трикутника, хвилясті по краю, покриті сизим нальотом. Цвіте непоказно, жовтуватими квітами в літні місяці.

каланхое і його різновидибехарское каланхое

  • Каланхое Тесса. Дуже цікавий різновид. Практично круглі, хвилясті по краю листочки, мають червоне облямівка. Чим молодше листочок, тим він червоно. Квітки в формі поникнули дзвоника. Їх забарвлення може бути рожева або персикова.
  • Каланхое карликовий. Пагони у рослини тонкі, що звисають вниз, тому часто використовується в ампельних композиціях. Квітки дрібні, лілові, з жовтими тичинками.
  • Каланхое повстяний або, як його ласкаво називають у побуті, «котячі вушка». Міцний стебло густо покритий товстим листям з яскравою окантовкою, уздовж якого розташовуються зубчики. І з низу, і з верху листя покриває наліт сірого кольору, що нагадує повсть.
  • Каланхое мармуровий. Це прибулець з Африканських гір, де він росте на висоті 2000 м. Чагарник висотою до 50 см. Наділений трикутними, з мармурової забарвленням листям і суцвіттями з білими бутонами. Потребує забезпечення прохолодного температурного режиму.

каланхое і його різновидикаланхое мармуровий

  • Каланхое трубкоцветний. Рослина отримало назву завдяки довгим, що має вигляд трубочок, листю. У період цвітіння покривається червоними квітами, завдяки чому виглядає дуже декоративно.
  • Каланхое розсічений або часточковий. За гарний розріз листя любителі називають його «оленячі ріжки». Листя зелені, м’ясисті, глянцеві, з глибокими розсіченнями. Квітки невеликого розміру, жовтого кольору, з коротким трубчастим віночком.

Як доглядати за рослиною в домашніх умовах

Щоб рослина добре росло, розвивалося і мало гарний вигляд, в домашніх умовах слід забезпечити йому деякі умови:

  • хороше освітлення;
  • помірний полив;
  • підгодівлі.

До висвітлення каланхое дуже вимогливі. При його недоліку стебло і листя витягуються, цвітіння припиняється.

Увага! Після придбання в магазині перші кілька днів потрібно прикривати рослина від прямих променів. Занадто яскраве сонце може обпалити листя.

Поливати каланхое потрібно в міру підсихання грунту. При надмірному зволоженні коріння можуть загнити. Влітку поливають частіше, взимку рідше. Підгодовувати рослини обов’язково під час цвітіння. Найкраще використовувати готові комплекси для кактусів і сукулентів.

каланхое і його різновидиКаланхое потребує хорошому освітленні

Розмножити каланхое досить просто. Для цього використовують черешки і листя. Так звані "живородні види" легко розмножуються виводковими нирками або "дітками". Ніякі стимулятори тут не потрібні. Частина рослини поміщається у вологе середовище до появи корінців. Найбільш вдалий час для розмноження – весна.

Каланхое належить до тих рослин, які не вимагають багато уваги. Квітка ідеально підходить для прикраси приміщень і може, при потребі, підправити здоров’я всієї родини.

Лікувальні властивості каланхое: відео