Величезний трав’янистий кущ, що нагадує маленьке деревце, кулясті квіти ніжно-рожевого відтінку з чарівною формою пелюсток – це справжня прикраса будь-якого саду, Клеома. Її легко виростити, використовуючи насіння, або через розсаду, попередньо обравши забарвлення пелюсток по фото. Сучасна селекція пропонує унікальний квітка не тільки з рожевими, а й з ліловими, фіолетовими і білими пелюстками. Секрети посадки і догляду відкриваються тут! Достатньо ознайомитися з інформацією – і «бризки шампанського» будуть радувати стабільним і тривалим цвітінням!
Описи квітки: інформація для тих, хто не знайомий з Клеомен
Клеома зустрічається там, де жарко. Батьківщиною її вважається Південна Америка, але квітка можна зустріти в Бразилії, в Мексиці, в багатьох інших країнах, де він надає собою не тільки невеликий кущ висотою до 1,8 м, а й повзе траву з великими квітками.
Квітка має потужний прямостоячий стебло з численними пасинками-відростками з боків. Верхні з них прикрашають великі квіти, пелюстки яких парні, розташовані по колу, прикрашені нитками-волосками. Листя мають колючки з внутрішньої сторони, розташовані по черзі на стеблі, забарвлення – від світло-зеленого до кольору насиченою зелені.
Селекціонери всього світу працюють з 2-ма видами клеоми: Клеомен Хасслер (Cleome Hassleriana), колючим Клеомена. З першої виведений сорт «Бризки шампанського», висота куща якого – до 120 см. Сорт відрізняється тривалим терміном цвітіння (з початку червня до середини жовтня), суцвіттями, що досягають 10-12 см в діаметрі і численністю квіток на одному пагоні.
Клеома колючий
А ось за допомогою клеоми колючим (Cleome Spinosa) були виведені такі сорти, що відрізняються забарвленням пелюсток:
- Спаркер Лавандер і Вайолет Квін, перший з яких має пелюстки бузковою, другий – насичено-фіолетового забарвлення;
- Голден Спарклер – рослина з жовтими квітками;
- Пінк, Роуз Квін, Розакенігін – сорти з різними відтінками рожевого;
- Вишнева королева – квітки у відтінку бордо;
- Снігова красуня, яка порадує білосніжними пелюстками!
Увага! Вибравши сорти максимальної висоти, ви отримаєте квітка для букета (на зріз, тобто з довгою ніжкою). Він буде оригінальним і неповторним на будь-якому святі чи сімейному святі!
Посів насіння: особливості
Для того щоб отримати ранньоквітучих клеому з оглядкою на тривалий період вегетації, можна зайнятися посівом насіння у відкритий грунт після того, як мине загроза заморозків, можна виростити розсаду квітки або висіяти насіння під зиму, в жовтні-листопаді.
Однак вирощування розсади – найбільш поширений спосіб, яким користуються майже всі квітникарі-аматори. Він дасть можливість висадити в грунт загартовані і здорові рослини в тій кількості, в якому задумано. І не хвилюватися про складність проростання, проріджуванні і інших аспектах в разі, якщо Клеома висіяно прямо в грунт.
насіння клеоми
Для отримання розсади необхідно:
- придбати якісне насіння або заготовити їх самостійно. Для цього досить пізно восени зібрати насіння з куща, підсушити і зберігати в прохолодному приміщенні до весни;
- правильно вибрати час. Для того щоб Клеома зацвіла в саду якомога раніше, її варто висіяти на розсаду 15-20 лютого;
- підготувати насіння. Їх необхідно замочити на 12 годин у теплому розчині (2 краплі препарату «Епін» на 1 ст води), вийняти, просушити;
- підготувати ємність з грунтом. Підійде садова земля, компост, пісок і торф у пропорції 3: 1: 1: 2 або живильний субстрат з магазину;
- висіяти насіння в борозенки, які легко зробити дранкою або олівцем. Відстань між ними – 2-3 см. Це полегшить посів та подальше проріджування сходів. Після висіву насіння борозенки слідують засипати грунтом, ущільнити і полити. Оптимальна температура для сходів – 20-22 ° C;
- після появи перших паростків їм необхідно забезпечити досвечивание (не менше 10 годин на день). Полив – помірний, перший раз – розчином марганцівки або емочка для запобігання хворобам;
- коли паростки досягнуть 5-7 см і матимуть 2-3 справжніх листочки, їх можна буде распикировать.
сходи клеоми
Перебуваючи в окремих «квартирках», рослини отримають максимум поживних речовин і елементів, отже, легко перенесуть пересадку. Через 10-14 днів після пікіровки рослини можна підживлення комплексним мінеральним добривом (Рост-концентрат, Плантафол).
Висаджувати у відкритий грунт рослини можна, починаючи з кінця квітня. Загроза заморозків піде, земля досить прогріється – паростки швидко приживуться і підуть у ріст.
Посадка клеоми у відкритий грунт і догляд за рослиною
Клеома – це розкіш, яскраві фарби, пахощі і невибагливість до умов зростання. Багато починаючі квіткарі в це не вірять, дивлячись на ніжні і акуратні пелюстки квітки. Але це факт! Однак для того щоб цвітіння було тривалим і рясним, варто дотримуватися деяких правил, втім, як з будь-яким іншим квіткою в вашому саду.
Для того щоб висадити клеому у відкритий грунт, досить:
- вибрати сонячне місце. Рослина обожнює сонце, в півтіні воно витягується і не радує рясним цвітінням;
- підготувати грядку, перекопавши і внісши мінеральні добрива за 1-2 тижні до посадки;
- висадити клеому на відстані не менше ніж 50-70 см одна від одної в рядку. Це дозволить рослинам добре провітрюватися і не обзаводитися шкідниками. Якщо плануєте групову посадку – дотримуйтесь відстані!
Цікаво! Яскраво і незвично виглядає Клеома на дачній ділянці у вигляді живоплоту. Її квітки притягають, колючки – відштовхують, в цьому – подвійність квітки.
У рясного поливу Клеома потребує тільки в посушливий період, а от харчування їй не завадить. Це може бути не тільки кореневе підживлення, але і підгодівля по листу. Оптимальний варіант – чергування підгодівлі.
Клеома в саду: сполучуваність з іншими рослинами
Ландшафтні дизайнери використовують квітка для оформлення територій. При цьому Клеома органічно і повноцінно виглядає як самостійне рослина, що утворить групу на певній ділянці, так і в якості додаткового.
Клеома в саду
Оригінальна ідея – підібрати в якості «напарника» до Клеомена квітка з контрастним відтінком пелюсток, це може бути як однорічник, так і багаторічна рослина. Тюльпани, садові троянди, петунії складуть Клеомен компанію, висаджені перед квіткою, в першому ряду.
Вона може стати заднім фоном для крупномірів, таких як ялиця або блакитна ялина. Креативно – помістити вічнозелена рослина в коло з Клеом, окресливши своєрідним ореолом. Одним словом, з неї можливий будь-який каприз, обмеження якого – ваша фантазія.
І ось так просто і без особливого клопоту ви отримуєте на ділянці якщо не королеву, то принцесу. Ту, догляд за якої мінімальний, а ось органічна краса затьмарює багато квітів в саду!