Кімнатний квітка під назвою монстера: різновиди, правила догляду

горшкові рослиниНайгарніший квітка з ажурними листками і повітряними корінням під назвою монстера можна віднести до найпопулярнішим кімнатним ліанах. Використовують його не тільки для прикраси інтер’єру жител, а й для озеленення офісів, різних установ, адміністративних будівель. У статті можна ознайомитися з описом різновидів, подивитися їх фото, вивчити тонкощі утримання та догляду.

Квітка з жахливим назвою і його різновиди

«Рослина-монстр або чудовисько» – таку назву дали мореплавці високо підніматися тропічної ліані з величезними кавалками листям і дістають землю висячими корінням. У природних умовах, а це тропіки Індії і Південної Америки, вона досягає 50 м, а листові пластини мають діаметр близько 1 м. Будинку, якщо забезпечити хороший догляд за монстерою, за пару років можна отримати 5-6 метровий екземпляр.

Увага! Листя монстери не відразу мають ефектний вигляд. Чим старше пластина, тим більше на ній з’являється отворів і розрізів.

Зараз описано близько 50 видів ліани. Любителі воліють вирощувати такі з них:

  • Делікатесна монстера. Її плоди їстівні. Має великі, темно-зелені, сильно розрізані листові пластини з 5-6 отворами. Селекціонерами виведені ряболисті форми. Вони більш примхливі, ніж початковий вигляд.

види монстериделікатесна

  • Монстера Адансон. Листки цієї ліани яйцевидної форми, до 50 см в довжину. По всій їх поверхні розкидані невеликі отвори. Дуже добре пристосована до вирощування в приміщенні.

види ліанмонстера Адансон

  • Дірявий монстера. Пластини листя у цього виду також мають яйцеподібну форму. У довжину можуть досягати 1 м. Отвори, іноді сильно відрізняються за розмірами, розташовуються уздовж середньої прожилки протилежно один одному.

як посадити монстерудірявий

  • Монстера нерівнобічні. Свою назву отримала завдяки несиметричному овалу невеликих (20 см в довжину) листочків. Часто вирощується як ампельна рослина.

догляд за ліаноюмонстера нерівнобічні

  • Монстера сумнівна. Мініатюрна ліана, листочки якої в молодому віці мають сріблясті прожилки. З віком вони стають повністю зеленими з невеликою кількістю отворів.

сорту монстериМонстера сумнівна Увага! Рослина є природним барометром. Перед дощем на ньому з’являються крапельки вологи.

Догляд за монстерою при вирощуванні в приміщенні

Щоб ліана радувала своїм внещніх видом слід всього лише дотримуватися нехотрие правила утримання і догляду.

  1. Місце, де буде стояти ємність з рослиною повинно бути добре освітленим. У притенении, далеко від вікна, монстера погано росте, листові пластини залишаються маленькими, а звисають коріння стоншуються.
  2. Ліана не любить коли її турбують. Тому без особливої ​​потреби не варто рухати або повертати ємність з квіткою.
  3. Температура в приміщенні, де росте монстера, повинна підтримуватися в районі +20 .. + 25 ° C. Нижчі показники допустимі в зимовий час.
  4. Поливають рослину рясно і часто, при цьому не забуваючи при посадці влаштовувати хороший дренаж в горщику. Воду монстера воліє м’яку. У холодний період полив скорочують.
  5. У догляд за монстерою обов’язково входить обприскування листя водою і їх очищення від пилу вологою губкою. Ця процедура сприяє кращому повітрообміну і прискорює процес фотосинтезу.
  6. Підгодовують ліану спеціальною сумішшю для декоративно-листяних рослин.
  7. Доросла монстера потребує омолодження. Це роблять за допомогою обрізки верхівки ранньою весною. В результаті відростають бічні пагони. Зрізану частину можна укоренити і отримати ще одну ліану.

Увага! Рослина містить невеликий відсоток отруйних речовин, тому догляд за монстерою повинен проводитися з обережністю.

Шкідники і наслідки неправильного догляду

На порушення в догляді монстера завжди реагує зовнішніми змінами.

  • Повітряні корені тоншають і стають м’якими – причина криється в недостатньому поливі.
  • Листя стали блідими, поступово жовтіють і всихають – не вистачає поживних речовин. Монстера потребує підгодівлі.

режим поливу монстери

  • Пластини листя світлішають, стають практично прозорими – рослина страждає від хлорозу. Після правильної підгодівлі ХЕЛАТ заліза колір відновлюється.
  • Монстера припиняє зростання, не утворюються отвори і розрізи – горщик потрібно переставити в більш світле місце.
  • Пластини листа бліднуть, знизу на них можна помітити павутинки – поразка павутинним кліщем. Варто підвищити вологість у кімнаті і обробити ліану інсектицидом.
  • Краї листя стають коричневими і на дотик нагадують папір – навколишнє повітря дуже сухий.

Увага! Якщо дотримуватися правил догляду, то рослина не буде хворіти. Шкідники йому теж не страшні.

Монстера – високодекоративна рослина. Але тільки при відповідному догляді воно буде довго радувати оточуючих своїм шикарним виглядом.

Догляд за монстерою будинку: відео