Коли і як розсаджувати виноград навесні

Виноград називають найкориснішою серед ягід. Його вирощують в кожному дворі, і як корисну культуру і як частина декору. З нього роблять вино, сік, компот і варення. Щоб отримати урожай, потрібно докласти трохи зусиль. Спочатку рослина потрібно правильно посадити, а потім доглядати правильно. Це звичайно відніме часу, але воно того варте. Якщо дотримуватися рекомендацій садівників-професіоналів щодо того як правильно висаджувати рослину і як повноцінно за ним доглядати, то отримаєте щедрий урожай.

виноградний кущ

Пересаджений виноград з плодами

Розмноження винограду по весні декількома способами

Є кілька способів, якими розмножують (розсаджують) лозу винограду навесні. Перший спосіб розмноження це висадка насіння, другий вегетативний, живцювання культури. Якщо висаджувати рослину насіннєвим способом, то виростить особливий за характеристиками сорт. А ось якщо це робити за допомогою живців, то вийде такий же кущ, від якого взято держак. Виноград популярна і смачна ягода. Сьогодні можна його зустріти на прилавки кожного супермаркету і магазину. Особливо коли приходить сезон дозрівання цих кущів, на ринку прилавки ломляться від винограду.

Час для розмноження цієї культури середина і кінець весни. Це дає можливість рослині прижитися і вже через кілька років дати перший урожай. Висаджувати живці потрібно саме навесні, коли встановиться стабільно тепла погода. Професіонали радять навесні розсаджувати культуру (відростками) живцями, готовими кущами.

Особливості поділу столового винограду по весні

Процес висадки їдальнею культури в період з квітня по травень займає певну кількість часу і сил. Щоб забезпечити розмноженим черешкам виживання і зростання потрібно дотримуватися правил висадки цієї рослини. Вам потрібно буде виконати такі дії, як:

  • вибрати місце посадки;
  • підготувати яму для висадки;
  • провести полив;
  • внести в грунт компост;
  • висадити (відростки) живці в грунт.

розмноження живцями

Підготовка живців і місця до посадки

Варто зауважити, що процес добрива грає не останню роль в процесі росту і розвитку цієї культури. Виноград позитивно реагує на природні добрива (перегній, компост). Рослина відрізняється теплолюбні, віддає перевагу рясні сонячні ванни тому його потрібно висадити на сонячній стороні. Тим більше що навесні дуже легко знайти таке місце, адже сонце вже підніметься досить високо.

Найскладнішим при висадці винограду є правильна підготовка ями. Вкрай важливо дотриматися умови достатньої глибини. Розміри ями повинен відповідати особливим параметрам: глибина від 50 до 60 сантиметрів, і як мінімум пів метра в діаметрі. Викуваний грунт потрібно буде поділити на дві рівні купки. Після чого на самий низ ями укладаємо дрібний щебінь, кам’янистий шар повинен бути висотою не менше 8-10 сантиметрів. Щебінь вирівняє дно ями і буде виконувати роль природного дренажу грунту. Дрібний камінь запобіжить також усадку землі з часом, і забезпечити коріння рослини доступ кисню. Після проведення цих дій потрібно прокласти трубу, по якій стане надходити вода. Коли труба для поливу прокладена і все підключено потрібно додати в грунт добриво.

Як правильно удобрювати грунт під виноград

Удобрювати грунт під цю культуру не складно, головне правильно вибрати речовина для підживлення рослини. Краще підійде перегній садових листя або компост. Укладання добрива проводиться наступним чином:

  • перегній (компост) перемішати з грунтом;
  • приготовлену суміш акуратно викласти в яму поверх кам’яного дренажу;
  • засипати суміш добрив распушенной землею.

Після того, як ви проведете ці дії, яма повинна бути 50 сантиметрів. Далі висаджуєте чубуки у відкритий грунт. Перші роки рослина харчується грунтом, а коли коріння підростуть, то культура почне отримувати корисні речовини підгодівлі, яку ви заклали.

коріння винограду

Пророслі чубуки винограду, готові до висадки в грунт

Під час посадки рослини присипайте коріння землею, але, ні в якому разі, не утрамбовують грунт. Адже в такому випадку ви пошкодите кореневу систему винограду, і він не прийметься. А якщо і приживеться, то пройде багато часу до того, як кущ почне плодоносити.

Посадка винограду живцями навесні

Популярний у садівників спосіб посадки, це розмноження культури чубуками. Цей процес проводитися тільки з настанням стабільно теплої погоди, з приходом весни. Але потрібно з осені підготувати чубуки. Живці беруть з найродючіших кущів. Готують живці у вересні або жовтні. Саме в цей період відбувається обрізка винограду. Чубуки беруть з літніх пагонів, які мають невеликі розміри. Головне, правило: віддайте перевагу повноцінним відростках, тобто вибирайте пагони, які вже практично досягли зрілості і готові до цвітіння і готові плодоносити. Це дозволить у рази збільшити ймовірність приживлюваності рослини, і в рази підніме рівень врожайності майбутнього куща.

Якщо ви вибрали чубуки з винограду, який має невеликі гілки, то їх розміри повинні бути якомога меншими. Після того як ви відріже лозу, потрібно з неї прибрати листя, вусики і іншу зелень. Далі, залишаємо на держаку 3-4 нирки.

Після того, як ви визначилися з чубуками, їх потрібно поставити в воду на всю зиму, до весни. Підготовлені живці можна сміливо висаджувати в грунт і через 2 роки ви зможете, отримаєте перші плоди.

живці винограду

Підготовка живців винограду взимку

Зберігати обрізки (чубуки) бажано в холодному місці, в сухому приміщення. Це може бути як підвал, холодильник. Для того щоб вони зберігалися, їх потрібно замотати в плівку. Висаджувати живці потрібно навесні, до того, як в рослину почнеться процес руху соків. Коли прийшла пора висаджувати живці їх потрібно освіжити. Як же це зробити? Потрібно обрізати кінчик чубука. Після чого замочіть держак на 2 дня в воді. Щоб отримати якісні рослини, рекомендується спочатку здійснювати висадку в пластикові стаканчики. Це роблять у період кінця лютого, і перших днів березня.

Процес вирощування винограду кропіткий, але воно того варте. Виноград названий однією з найбільш універсальних ягід. У природі існує велика кількість самих різних столових сортів. Кожен з сортів має своє призначення. Є ті, які використовують безпосередньо для їжі, а є і такі, що застосовуються тільки для створення вина. Адже ті ягоди, які призначені для їжі, повинні бути транспортабельні. Як правило, їх доставляють в різні країни світу, а це не один день. Існують такі країни, де така ягода не росте.

Якщо ви вирішили посадити виноград, то обов’язково дотримуйтесь рекомендацій зазначені вище. Найголовнішим є, то, що виноград треба садити тільки навесні. Адже якщо ви посадите його восени, немає ніяких гарантій, що він приживеться. Клімат сьогодні мінливий, а щоб рослина прижилася йому необхідний час. Тому вивчіть добре все рекомендації, які стосуються посадки і догляду за виноградом навесні.

Рекомендації по посадці винограду навесні

Садити чубуки потрібно в весняний період. Якщо ви живці вкорінюються в пластикових стаканчиках, то відразу розсаджувати не варто. Рослині потрібно зміцнитися і тільки після цього можна чубуки висаджувати у відкритий грунт. Далі вам потрібно підібрати місце для майбутніх рослин. Важливо правильно розрахувати відстань одного саджанця до іншого. Адже кущі розростуться, і їм потрібно багато місця. Чубуки висаджують в грунт на відстань від 1 до 2,5 метрів. Все залежить від сорту винограду, для кожного своє відстань.

живці винограду

Посаджені в грунт живці винограду

Якщо ви купили саджанці в вихованця, то краще висаджувати живці в лежачому положення. Після чого потрібно буде перевести їх на власну кореневу систему. Підв’язувати виноград потрібно в горизонтальному положенні. Це дає рослині правильно розвиватися. Виноград культура теплолюбна і любить добриво, тому про це не варто забувати. Розсаджувати рослини навесні рекомендують все довідники садівництва. Особливо це важливо, якщо висаджувати культуру у відкритий грунт. Професіонали кажуть, що після зимівлі грунт багата на вітаміни і мінерали, що сприяє росту рослин. Внесення добрив підсилює дію природного підживлення рослин і дозволяє досягти результатів вирощування.

Якщо ви посадите рослину правильно і виконайте рекомендацій по догляду, то незабаром кущ принесе вам плоди і порадує урожайністю.