Кращі сорти зимостійкою черешні

Перед тим як вибрати і посадити на ділянці нове садове дерево, слід врахувати погодні особливості регіону і властивості тих чи інших сортів культури. Дачникам, які проживають в Московській або Ярославської областях, буде цікава зимостійка черешня. Сорти, які відносяться до цього різновиду менш вимогливі до кліматичних умов і мають хороші показники врожайності.

ягоди черешні

Для вирощування в холодному кліматі виведені зимостійкі сорти черешні

Сюбароская народна

Черешня сорту Народна Сюбарова вважається ідеальним варіантом для вирощування в умовах Підмосков’я. Дерево цього різновиду високе, до 7 м. Крона широка, розлога. Гілки рослини настільки потужні, що здатні витримувати сильні снігопади і сильний вітер. Листя великі, темно-зеленого кольору, з матовою поверхнею. З дерева садівники збирають від 30 до 60 кг, в залежності від догляду. Врожайність цього зимостійкого сорти щороку характеризується постійністю. Вам не доведеться стикатися з ситуацією, що рослина перестало плодоносити.

Плодоношення різновиди для Підмосков’я спостерігається в кінці липня. Плоди характеризуються овальною формою, червоним кольором шкірки, вагою до 30 г. М’якуш соковитий, щільна, кремового відтінку. Смак приємний, солодкий, з легкою кислинкою. Використовується як в свіжому вигляді, так і в консервованому. Через відмінної зовнішнього вигляду і високої транспортабельності часто продукцію вирощують з метою подальшого продажу.

Аделіна

Зимостійкі сорти черешні здатні переносити сильні заморозки. Окремі різновиди плодоносять навіть після того, як взимку довго зберігалася температура в -30-45 ° C. До таких належить сорт Аделіна, який часто вирощується новачками в Ярославській області. Висота дерева цього виду близько 3 м. Крона овальної форми, які не розлога. Опис вказує на те, що цей зимостійкий сорт характеризується гарними рівними листям зеленого кольору. Листова пластина покрита щільним шаром воскового нальоту. Цвітіння двостатеве, тому рослина не потребує додаткових запильниках.

Слід виділити основні параметри плодів:

  • кругла, овальна форма;
  • шкірка червоного кольору;
  • вага однієї ягоди становить 20 г;
  • врожайність відмінна (40 кг з 1 дерева);
  • смак кисло-солодкий;
  • м’якоть кремова, соковита.

черешня Аделіна

Черешня Аделіна добре плодоносить після зимових морозів

Гронкавая

Висота дерева цього різновиду становить 3-3,5 м. Крона НЕ розлога, тому зав’язі не опадають. Це істотно збільшує показники врожайності. Опис вказує на те, що з дерева збирають не менше 60-75 кг продукції високої якості. Цю культуру часто можна зустріти в Кіровській області або на території Підмосков’я.

Рослина не потребує додаткових запильниках, т. К. Воно Самоплодность. При бажанні садівника, для підвищення врожайності можна поруч висадити Чермашню черешню.

Листова пластина середніх розмірів, темно-зеленого відтінку, покрита щільним шаром воскового нальоту. Плоди характеризуються приємним бордовим кольором, вони овальної форми. Вага окремої ягоди становить 16 м Шкірка щільна. М’якоть відрізняється підвищеною соковитістю, тому таку черешню дуже люблять діти. Ідеальний варіант для консервації на зиму.

Сорт Одринки

Зимостойкая черешня сорту Одринки – кращий варіант для Підмосков’я. Вона здатна витримувати низькі температури, аж до -40 ° C. Культура відноситься до пізніх сортів, тому збір врожаю проводиться в кінці вересня. Опис різновиди вказує на наявність наступних параметрів:

  • крона пірамідальна, широка, розлога;
  • дерево виростає до 5 м у висоту;
  • цвітіння переважно жіночого типу, в запильниках культура не потребує;
  • відзначається стійкість до коккомикозу, монилиозу і плодової гнилі;
  • плоди великі, вагою до 20 г;
  • форма ягоди кругла, шкірка бурого відтінку;
  • м’якоть соковита, щільна;
  • смак кисло-солодкий: рівень цукру до 7%, в складі також присутній 20 мг аскорбінової кислоти.

Стелла

Зимостойкая черешня сорту Стелла є найкращим варіантом для вирощування в Ярославській і Кіровської областях. Вона витримує температури до -30 ° C. Виведений різновид була на території Канади. На початку 2000-х її включили до Державного реєстру Російської Федерації.

  • Дерево середньоросле, висотою до 5 м.
  • Крона пірамідальної форми, розлога.
  • Дозрівання плодів відбувається в травні, збір врожаю здійснюють в кінці червня.
  • Листя характеризуються зеленим кольором, а пластина покрита щільним шаром воскового нальоту.

Плоди великі, вагою до 30 г. Колір шкірки червоний. Опис вказує на те, що продукція цього різновиду хрумтить при стисненні. М’якоть щільна, не дуже соковита. Продукцію можна застосовувати як для вживання в свіжому вигляді, так для приготування заготовок (компоти, варення, джеми і т. Д.). Урожайність висока: з дерева збирають до 80 кг добірної продукції, яка характеризується відмінною транспортабельністю.

Москворецкая

Вид Москворецкая був виведений в Росії. В кінці 2002 року його включили до Державного реєстру Російської Федерації. Кращий варіант для посадки на території Московської області. Вегетація становить всього 60 днів з моменту цвітіння, тому культуру відносять до ранніх сортів. Плодоносити дерево починає вже в середині липня. Може витримувати температури до -25 ° C. Характеристики дерева вказують на висоту в 4 м і широкопірамідальной крону. Слід зазначити, що кора має сіро-коричневий колір. Листова пластина середніх розмірів, темно-зеленого кольору. Цвітіння відбувається за допомогою жіночих квітів.

Москворецкая черешня потребує додаткових запильниках. Кращими варіантами стануть Тютчевка, Фатеж і Синявська.

Опис вказує на те, що культура не піддається впливу грибкових інфекцій. Відзначається висока стійкість до коккомикозу, монилиозу і антракнозу. Плоди характеризуються овальною формою, їх вага становить 5-7 м Колір шкірки яскраво-помаранчевий. Смак приємний, солодкий. М’якоть соковита, але не водяниста. Підходить не тільки для вживання в свіжому вигляді, але і для приготування різних десертів. Врожайність середня: за сезон з дерева можна зібрати до 30 кг продукції. Через щільності м’якоті, плоди можна транспортувати на великі відстані.

антракноз

Антракноз рідко вражає Москворецкая черешню

Висновок

Практично всі зимостійкі сорти були виведені в Росії. Це пов’язано з тим, що в цій країні переважає холодний клімат. Якщо вирощувати в цьому регіоні неморозостійких культури, то можна і не сподіватися на високі показники врожайності. При розведенні слід враховувати і правильний догляд. Якщо своєчасно поливати дерево, підгодовувати його добривами, можна підвищити опірність дерева до морозів і захворювань.