Альтанка – це легка крита споруда для саду або парку з предметами меблів: столами, стільцями, лавками, лежаками, і іншими необхідними і зручними речами, придатними для приємного відпочинку на свіжому повітрі. Це можуть бути повністю або частково закриті будиночки найрізноманітніших форм, виготовлені з будь-яких матеріалів: дощок, цегли або колод. Сьогодні ми розглянемо переваги та можливі недоліки альтанки, спорудженої з колод, повністю оциліндрованих. Пропонуємо подивитися фото з варіантами і проектами їх будівництва. Зруб альтанки можна підняти за все за один день, зробивши це своїми руками або за допомогою фахівців.
Виготовлення деталей для альтанки
Оциліндрований стовбур дерева – це повністю підготовлений на виробництві елемент зрубу дерев’яного будинку або альтанки. На деревообробних підприємствах виконуються кілька етапів цього циклу:
- Стовбури дерев (в основному хвойних порід) сортують за діаметром.
- Колоди, що пройшли сортування, пропускають через токарно-фрезерні верстати, де відбувається зрізка верхнього шару деревини (20 мм), шліфування поверхні, нарізка поздовжніх пазів.
- Готові стовбури розпилюють на деталі будинку або альтанки за розмірами, передбаченим у проекті, нарізаються «чаші».
- Кожну окрему деталь будови обробляють антисептиками, які служать надійним захистом від цвілі і грибка.
- Деталі упаковують і відправляють на склади або безпосередньо замовнику.
Замовник, це можете бути і ви, отримавши такі заготовки, протягом доби спокійно збере з цього конструктора чудовий зруб альтанки.
Увага! При покупці будівельного матеріалу з дерева звертайте увагу на вологість деревини, чим довше вона піддавалася сушінні на виробництві, тим менше часу займе усадка зрубу.
Чи вигідно купувати готові деталі альтанки з такого колоди? Ми говоримо – так: не потрібно самим обробляти стовбури дерев, значно скорочується час на зведення зрубу, ми говоримо – немає: це дорого. Що для вас в пріоритеті, вирішуйте самі.
Особливості облаштування фундаменту і даху
Дерев’яна споруда по вазі і особливостям проекту може бути полегшена або значної маси. При зведенні фундаменту необхідно це враховувати, чим важче буде споруда, тим надійніше повинен бути фундамент. Стрічкові або монолітні підстави цілком придатні для зведення таких альтанок, виключаємо стовпчасті фундаменти, вони служать для більш полегшених будівель. Площа альтанки теж грає важливу роль, для великих майданчиків споруджують монолітні фундаменти, для невеликих альтанок – стрічкові.
Що стосується покрівлі, то варіантів тут безліч, все залежить від обраного дизайну, це можуть бути даху з черепиці, соломи, руберойду, прозорого пластика. Вибір даху по формі визначається також на підставі дизайнерського рішення: квадратні, прямокутні, шестикутні, прямі, двосхилі, куполоподібні, вибір обмежується тільки вашою фантазією.
літня альтанка
Екстер’єр і інтер’єр альтанки оформляється по індивідуальних переваг власника, для дизайну альтанки з колод віддається перевага дерев’яних меблів і елементів прикрас з дерева:
- відкриті простінки доповнюють гратчастими перегородками або перголами для витких рослин;
- одну або дві стіни альтанок прикрашають скляною мозаїкою;
- на ковзанах даху встановлюють різьблені дерев’яні фігурки, зовнішню сторону стін доповнюють візерунками або мереживами з дерева;
- столи, стільці та лавки також дерев’яні з м’якими подушками для зручного сидіння;
- сучасний дизайн передбачає установку світильників для вечірнього відпочинку, в староруської стилі – це красиві гасові лампи, свічки – для романтики.
Порада. Якщо ви не впевнені в своїх естетичних уподобаннях, зверніться за допомогою до фахівців цієї справи. Виберете підходящий варіант з усіх запропонованих ними ідей, здійсніть його в життя самостійно, це не складно, спробуйте і переконайтеся в цьому.
Плюси і мінуси альтанки з оциліндрованих колод
Приємні миті відпочинку не повинні захмарюватися ні чим, що негативно позначається на настрої людини. Проводячи час в затишній альтанці за чашкою чаю або з книжкою в руках, ми повинні бути впевнені в надійності споруди. Альтанка з оциліндрованих колод відповідає багатьом вимогам:
- дерево – екологічно чистий натуральний матеріал, він безпечний для здоров’я людини;
- тут ми відчуваємо естетичну насолоду від споглядання гладких рівних бревнишек, від їх медового кольору, від незвичайного запаху свіжого дерева;
- ми відчуваємо задоволення від усвідомлення того, що це творіння – справа наших рук, від того, що заощадили чимало часу, використовуючи готові колоди;
- усвідомлюємо, що можемо побудувати з матеріалу, що залишився ще одну невелику беседочку, благо, що це доступно, просто і красиво.
Перебуваючи в ейфорії, не забувайте, що маленькі «але» є в кожній справі, тут також без них не обходиться, ось ці мінуси:
- всі дерев’яні будівлі дають усадку протягом 2-3 років;
- через природне висихання з’являються тріщини в колодах;
- якщо усадка відбувається нерівномірно, то в перегородках і стінах можуть виникнути щілини і зазори;
- через тривалого впливу несприятливих погодних умов у вигляді дощу і снігу, дерево піддається хворобам, потім його атакують шкідники.
Не варто засмучуватися, адже до того часу, коли це трапиться, пройде чимало років. Всі ці роки, ви будете тільки радіти, і насолоджуватися життям, відпочиваючи в альтанці з оциліндрованих колод, спілкуватися з друзями, попиваючи каву або чайок. Бажаємо вам і вашим близьким приємного відпочинку в новій дерев’яній альтанці.