Ломан Браун – високопродуктивна порода курей для домашнього та промислового розведення

Кури – найбільш популярна домашня птиця, що розводиться в присадибних господарствах. Щоб отримувати в достатку яйця і м’ясо, птахівники вибирають кращі м’ясо-яєчні кроси. Лідером серед високопродуктивних гібридів курей визнаний Ломан браун. Ця порода цінується в промисловому і домашньому птахівництві за високу рентабельність і невибагливість до умов утримання.

Опис кросу

Ця м’ясо-яєчна гібридна порода курей створена німецькими генетиками, які працюють в компанії Ломанн Тирцухт. Для її створення були схрещені кури 4 порід і їх гібриди першого покоління – «Род-Айленд», «Плімутрок Уайт» та інші. Мета, поставлена ​​перед селекціонерами, полягала в створенні невимогливе до відходу кросу, що відрізняється стабільно високою продуктивністю.

Зовнішні ознаки породи:

  • різний окрас – рудувато-коричневий або білий з чорними вкрапленнями;
  • міцний торс і розвинені крила;
  • півень великий, вагою – до 3, 5 кг, несучки дрібніше – менше 2 кг.

Увага! Кури «Ломан браун» відрізняються рано наступаючої високою несучістю. Кожна несучка приносить 310-340 яєць в рік.

Здатними до несучості кури стають в 5,5 міс., А максимальної віддачі досягають на 160-180 день життя. Яйця середньо великі – до 65 г ваги, зі світло-коричневою шкаралупою. Після 80 тижнів кури різко знижують свою несучість, через що їх рекомендують в цьому віці пускати на м’ясо.

породи курей

Виділяючи переваги і недоліки породи, слід зазначити, що даний гібрид курей:

  • невибагливий до умов утримання і раціону;
  • легко адаптується до умов. При гарному догляді може вирощуватися в клітинах;
  • володіє спокійним характером;
  • не схильний до ожиріння;
  • розлучається тільки на птахофабриках, зберегти ознаки кросу при домашньому розведенні неможливо. В інкубаційних умовах висновок становить 80%;
  • молодняк стійкий до падежу – виживає, досягаючи статевої зрілості і несучості 96% особин;
  • не володіє інстинктом квочки.

Вимоги до умов утримання молодняку

Розведення кросу для отримання яєць і м’яса активно практикується в промислових і домашніх умовах. Оскільки розлучається він тільки штучним методом в інкубаторі, зміст цієї породи має свої особливості.

харчування курей

  1. Для розведення кросу використовуються тільки покупні на спеціальних птахофабриках курчата та інкубаційні яйця.
  2. Перші 2 тижні курчата Ломан браун повинні міститися в ізоляції від іншої птиці. Протягом цього періоду, для профілактики пташиного захворювань перші 5 днів їм дають «Енроксіл» або «Байтрілом», потім ще 6 днів «Травітамін» або «нутро».
  3. Щоб курча ріс міцним, його годують стартовим кормом, який поступово замінюють звичайним, додаючи кукурудзяну муку, зерно, коренеплоди і зелень.
  4. До 14 денного віку молодняку ​​в питво рекомендується додавати селен.
  5. До статевозрілого віку (4 міс.) На годування 1 особини потрібно 6,5 кг кормів.

Увага! Характерна особливість породи полягає в тому, що ще в добовому віці за окрасу оперення легко відрізнити птахів від курочок. Петушок – білий, курка – рудо-коричнева.

Догляд за дорослим птахом

Кури цієї породи можуть міститися в курниках, оснащених територією для вигулу або просторих клітках, обладнаних необхідним інвентарем. Приміщення, відведений для птиці, повинно бути сухим і теплим, не мати протягів. Оптимальна t ° змісту – + 18 ° C, важливість – 40-70%. Зниження в курнику температури до нуля і нижче викликає перерву в несучості. Щоб уникнути цього, приміщення обладнають опаленням, а також влаштовують курям товсту 15-20 см підстилку з тирси, соломи, торфу, забезпечують світлом до 18 годин в день.

Поїлки і годівниці підбираються, і встановлюється так, щоб кожна несучка мала доступ до них. Приміщення обладнується вентиляцією і вікнами. Гнізда для кладки яєць облаштовуються з розрахунку 1 гніздо на 5 несучок.

догляд за домашньою птицею

Якщо кури міститися в клітинах, з метою зниження агресивності і запобігання канібалізму, їм в 120 денному віці дебікіруется дзьоб. Така процедура непрямим чином підвищує продуктивність курей, за рахунок зниження втрат яєчної продукції.

Корми, які використовуються для годування курей цієї породи, повинні бути багаті білком і мінеральними речовинами. Порода добре реагує на годування кукурудзою, пшеницею, ячменем, просом. На несучість добре впливає введення в раціон кісткового борошна, крейди, гравію. Добовий обсяг сухих комбікормів для курей, що містяться в клітинах, становить 115 г, їх поділяють на 3 прийоми. Збільшення цього показника призводить до ожиріння курей. Заповнити потреба у вітамінах дозволить морква, гарбуз, зелень, капуста, ріпа й інші коренеплоди. У літню пору кури повинні отримувати переважно зелені корми.

Прекрасно підходячи для домашнього господарства, кури «Ломан браун» мають масу позитивних відгуків від початківців і досвідчених птахівників. Вони відзначають цілорічні стабільні показники продуктивності, раннє входження в стадію несучості, а також не вередливість птахів до кормів. Подібна характеристика дозволяє рекомендувати породу як високорентабельну і, незважаючи на обов’язкову необхідність закупівлі молодняка, як вигідну до розведення в домашніх умовах.

«Ломан браун»: відео