Методи розмноження лимонного дерева

Кожному цітрусоводу відомо, що лимони досить важко вирощувати в відрізняються від субтропічних кліматичних умовах. Це пов’язано з тим, що це дерево погано переносить холоду. Однак знаючи, як розмножити лимон карликового сорту, можна виростити його в квартирі або парнику.

кісточки лимона

Кісточки лимона підходять для пророщування і розмноження

При правильних умовах і догляді можна протягом всього року отримувати плоди цитрусового у себе вдома і розмножувати дерево, щоб отримувати більший урожай і радувати око цвітінням.

Насіннєве розмноження

Кімнатний лимон простіше виростити з насіння, ніж використовуючи живцювання, але характеристики материнської рослини не передадуть того, яке вирощується з насіння. Лимони з сіянців починають плодоносити тільки через 8-10 років після посадки.

Цей вид розмноження цитрусового має свої плюси. Рослина, вирощена з насіння, володіє такими якостями:

  • невибагливість;
  • хороші показники зростання рослини;
  • цитрусове менше уражається хворобами;
  • найкраща пристосованість до несприятливими для лимонів умов;
  • більш потужне дерево.

Щоб розмножити лимонне дерево цим способом, використовують кілька дозрілих здорових плодів, що належать до одного сорту. Насіння висівають насіння відразу після вилучення з плоду. Ємності для посадки рекомендується тримати напоготові до початку висадки.

Горщики або ящики для посадки заповнюють наступним чином:

  1. На дно кладуть дренаж.
  2. Зверху насипають суміш їх квіткового грунту і торфу, взятих в рівних кількостях.

Росток лимона

Росток лимона, вирощений з кісточки

Перед висадкою насіння проводять їх обробку стимуляторами росту, цітрусоводи використовують гумат натрію. Насіння, за допомогою яких розмножуються лимони, вимочуються в розчині цієї речовини протягом доби. Це допоможе прискорити процеси росту і формування коренів у саджанців, що проростають їх насіння.

Лимонні насіння поміщають в грунт на глибину 2 см, залишаючи відстань між насінням в 3 см. Якщо посадити насіння глибше, вони можуть загинути під вагою земляного кома, а при посадці на меншу глибину зростає ймовірність пересихання.

Важливо підтримувати рівень вологості грунту і температурний режим (ідеальні умови для лимона – близько 22 ° C).

Перші сходи з’являються через два тижні після висадки в грунт. Підрощувати їх необхідно під непрямими променями сонця. Для того, щоб відтворити правильний мікроклімат, цітрусоводи накривають сходи спеціальними ковпачками або банками зі скла. Провітрювання паростків проводиться один раз в день.

Коли на паростках з’являться кілька листочків, їх варто пересадити в керамічні горщики більшого обсягу, зберігаючи цілісність корінців. Тепер паростки розсідаються окремо один від одного. Діаметр горщика повинен досягати 10 см.

Останнім етапом насіннєвого розмноження лимонних дерев є пересадка саджанця в постійну ємність для вирощування та догляду, коли вони досягнуть 15-20 см у висоту.

паростки лимона

Паростки слід розсадити по окремих горщиках

Розмноження лимонного дерева живцями

Розмножуючи лимон в домашніх умовах за допомогою живцювання, важливо в першу чергу правильно зрізати живці. Для цього вибирають здеревілі гілки, які формують приріст минулого року. Вони зазвичай досягають діаметра 4-5 мм, а їх довжина не перевищує 10 см.

Цітрусоводи не рекомендують проводити живцювання і укорінення в осінній період, т. К. В цей час саджанці цитрусового дуже погано приживаються. Ідеальним часом для розмноження дерева таким методом є березень і квітень.

Зріз гілки для живцювання роблять косою, відразу замазуючи його садовим варом. Держак повинен мати 2-3 листка і 3-4 повністю сформованих вічка. Досвідчені цітрусоводи радять робити зріз для держака, зберігаючи відстань 3-4 мм між нижньою і верхньою нирками гілки.

Перед висадкою живців в грунт їх витримують в розчині гетероауксину. Для приготування розчину 1 г речовини додається в 10 л води. Живці, згруповані пучками по 10 штук, занурюються в приготований розчин на глибину 2 см і витримуються в ньому протягом 24 годин. Після замочування нижню частину черешків пудрять деревним вугіллям.

Як грунту для висадки лимонних живців цітрусоводи беруть суміш, в яку входять:

  • квітковий грунт;
  • перегній;
  • крупнозернистий пісок.

живці лимона

Лимон відмінно розмножується живцями

Складові змішуються між собою в рівних пропорціях. Перед початком посадки грунт ущільнюють. В ущільненому грунті за допомогою загостреної палиці необхідно зробити лунки, глибина яких становить 3 см. Розміщують живці в лунки на глибину другого вічка, обтиску грунт навколо сформованих лунок. Відразу після цього необхідно провести обприскування живців, використовуючи для цього теплу воду.

Після цього живці накривають за допомогою ковпака, зробленого зі скла. Його кожен день знімають по кілька разів на день для провітрювання саджанців, яке триває 10 хвилин. Також живці необхідно підсвічувати.

Поки рослина не може самостійно вбирати вологу з земляного кома, треба дізнатися, як укоренити рослина і допомогти йому не загинути. Обприскування листя і підтримування температурного режиму – умов укорінення. Для успішного формування коренів і розвитку саджанців температура повітря повинна складати 25 ° C. Укорінення живців триває півтора місяця, після можна пересадити кожен вкорінюються саджанець в ємності більшого розміру.

Для пересадки вибираються вироби з кераміки. У них укладається шар дренажу, що складається їх деревного вугілля і керамзиту. Поверх шару дренажу викладається шар річкового крупного піску. Товщина цього шару складає 1 см. Верхнім шаром в грунт для висадки лимонів насипають квіткову землю. Потрібно насипати 2 см поживного грунту. Живці витягають для пересадки разом з грудкою землі. Посадка проводиться на глибині 1 см. Після цього необхідно провести кілька підходів поливу, щоб волога просочила все шари грунту. Пересаджені в керамічні горщики лимони варто потримати 10 днів в місці з великою кількістю тіні, а після поступово наближати до джерела світла.