Мирт звичайний: особливості догляду в домашніх умовах

мирт звичайний догляд в домашніх умовахТакий кімнатна квітка, як мирт звичайний, зустрічається в квартирах не надто часто. Але ця рослина гармонійно виглядає в будь-якому інтер’єрі. Виглядає воно дуже привабливо і незвично, в чому можна переконатися, якщо подивитися його фото. Однак у любителів домашнього квітникарства можуть виникнути деякі складності при вирощуванні мирта, так як йому потрібно створити певні умови зростання і забезпечити правильний догляд.

Опис рослини

Існують різні сорти і різновиди цієї рослини, але в кімнатному квітникарстві найвідомішим і популярним є мирт звичайний. У домашніх умовах він може вирости до 0,6 м, максимум – до 1 м.

Може вирощуватися в вигляді компактного деревця або декоративного куща. Листя у нього дрібні, шкірясті, блискучі і немов поліровані. Суцвіття одиночного типу. За забарвленням квітки можуть бути білими, кремовими, рожевими. Мають дуже приємним і досить сильним ароматом. При цвітінні утворюється безліч тичинок. Вони надають зовнішньому вигляду мирта ніжність і легкість. Якщо відбулося запилення, потім з’являються плоди.

Особливості вирощування мирта

Батьківщиною рослини є субтропіки з вологим кліматом. Подібні умови потрібно створити кімнатному мирту і вдома. Він добре росте на південних вікнах в квартирі, непогано почуває себе на західних і східних, а взимку можна тримати на північній стороні.

мирт звичайний догляд в домашніх умовахМирту потрібно створити вологий і теплий мікроклімат

Любить тепло і високу вологість. Крім рясного поливу, рослина потрібно обприскувати відстояною водою не менше 1 разу на день, можна і частіше – до 2-3 разів. Для створення підвищеної вологості сам горщик з квіткою поміщають в піддон з насипаним в нього вологим гравієм. Можна розташувати також поруч з ним ємності з водою.

Увага! Мирт негативно реагує і на короткочасне висихання грунту. Від пересихання він скидає листя і може навіть загинути.

Щоб ця рослина відчувало себе комфортно, його забезпечують, крім підвищеної вологості повітря, наступними умовами:

  • хорошим освітленням – при тьмяному світлі мирт починає чахнути і не цвіте, але від прямого сонця на південній стороні його краще притіняти, щоб уникнути потемніння і опіків листя;
  • свіжим повітрям – рослині необхідні провітрювання, не боїться воно навіть протягів. А в літній період квітка можна розмістити на балконі або висадити його разом з горщиком на заміській ділянці;
  • періодом спокою – взимку мирт повинен відпочити, його потрібно помістити в прохолоду з температурою близько 10 градусів. Поливають і обприскують його в цей час рідше, але без повного висихання грунту. У прохолодному місці період спокою триває десь 3 місяці, в теплі же він коротше і складає половину цього терміну.

Догляд за миртом

Рослині, як і будь-якому домашньому квітці, потрібна увага. Догляд за миртом, в цілому, не можна назвати надто складним. Він складається з:

  • поливів;
  • обприскувань листя;
  • підгодівлі;
  • формують обрізок.

мирт звичайний догляд в домашніх умовахМирт добре переносить формують обрізки

Полив в теплий період проводиться кілька разів за тиждень. Він повинен бути рясним, але без заливання квітки. Зайву воду відразу прибирають, щоб коріння не загнили. Взимку поливають рідше, якщо квітка міститься в прохолоді. Але коли рослина перебуває в теплій кімнаті, режим поливу звичайний.

Найчастіше любителі домашнього квітникарства не обрізають рослини, але мирту це необхідно. Без цієї процедури його крона набуває з часом непривабливий вигляд. Проводити обрізання краще рано навесні або після закінчення цвітіння.

Порада. Після весняної обрізки мирт може зовсім не зацвісти в цей рік. Тому тим, хто чекає від рослини пишного цвітіння, краще відкласти цю процедуру на осінню пору.

Мирт добре реагує на внесення підгодівлі. У теплий період його підгодовують близько 2-4 разів на місяць. Взимку мирт теж потребує підгодівлі хоча б раз на місяць. Навесні і влітку частіше використовують добрива, призначені для квітучих рослин, а в холодний період – для декоративно-листяних.

Пересадка квітки

Молоді рослини краще пересаджувати щорічно. Не рекомендується відразу висаджувати мирт в великий горщик з запасом, краще збільшувати розміри його поступово. Для приготування грунту беруть по 30% дернової і торф’яної землі, по 20% перегною і піску. Можна взяти для посадки рослини покупної грунт.

Обов’язкове використання дренажу. А для кращої приживлюваності коріння квітки можна обробити стимулятором. Після пересадки рясно поливають, поки вода не почне просочуватися з горщика. Її потім прибирають з піддону. Дорослим квітам щорічна пересадка вже не потрібна. В одному субстраті вони можуть рости до 3-4 років.

Порада. Щоб надмірно не травмувати коріння мирта при пересадці, краще використовувати спосіб перевалки рослини разом зі старим грудкою землі в підготовлений горщик більшого розміру.

Розмноження рослини

Багато хто віддає перевагу самостійно займаються розмноженням кімнатних квітів. Для розмноження мирта можна скористатися одним з двох способів:

  • насінням;
  • живцюванням.

мирт звичайний догляд в домашніх умовахживці мирта

Живцювання – популярний і простий спосіб отримати нову рослину. Можна проводити його в зимовий час, рано навесні або в середині літа. Беруть держак розміром в 6-8 см, але не з квітучої гілки, обробляють зріз в стимулятор, потім висаджують в грунт, прикриваючи зверху склом або прозорою плівкою. Для вкорінення потрібно близько 2-3 тижнів, після чого рослини можна буде висадити окремо.

Використовується і насіннєвий спосіб, однак він займає набагато більше часу. Тільки варто мати на увазі, що схожість насіння мирта зберігається лише близько року. Крім того, ознаки сорту при такому способі можуть загубитися, а цвісти мирт почне багато пізніше, ніж при живцюванні.

Мирт звичайний – це красиве і пахуче рослина, що створює в приміщенні особливий мікроклімат. Звичайно, є деякі нюанси в його вирощуванні, які можуть відлякати новачків в домашньому квітникарстві. Але догляд за миртом не так складний, як здається на перший погляд, щоб відмовлятися від такого дивного квітки.

Вирощування мирта: відео