Молдова – сорт саме запилюється винограду

Виноград Молдова був виведений ампелографічна інститутом Молдови, за що і отримав таку назву. Як батьківського рослини була взята пара «Гузалия кара» і «Віллар блан».

Виноград Молдова

Виноград Молдова

Особливості сорту. Переваги та недоліки виноградного сорту Молдова

Особливостей у даного виду багато, але якщо підійти відповідально, то вирости міцним рослина під силу навіть новачкові, підійде тим, хто тільки починає освоювати садівництво.

Біологічна опис

Кущі сорти винограду Молдова мають традиційну для морозостійких сортів форму листа. Розмір куща великий, а зростання в період вегетації обумовлює рослині пишну високу крону. На аркуші присутні складки і зморшки – це відмінна риса. Зворотна сторона листа має слабке опушення. Рослина може бути двостатевим або різностатевим, а дочірні пагони поділяються на жіноче і чоловіче рослина. Грона великі витягнутої форми. Середня вага пензля – 380 м Великі грона винограду досягають 1 кг. Опис сорту завжди можна знайти в ампелографічна довіднику.

Гроно винограду сорту Молдова

Гроно винограду сорту Молдова велика витягнутої форми

Деталізований опис грон винограду Молдова

Грона винограду Молдова середні. Маса їх починається від 350 грам до 1 кілограма, дуже рідко буває більше цієї ваги. Форма грон Цилиндроконические. Виноградини розташовані не занадто щільно один до одного. Ягоди великі вагою 6-7 грам. У висоту – 2,2 сантиметра, ширину – 1,9 сантиметра. Плоди витягнуті з темно-фіолетовою майже чорною шкірою. Вона тверда груба з восковим налетом.Учітивая цю особливість винограду, він довго зберігається і невибагливий в транспортуванні.

М’якоть винограду м’ясиста. Кількість насіння в плоді малое- 2-4. Плоди солодкі з достатнім вмістом цукру. При показниках кислотності соку винограду Молдова в 8-9 г / л, показники вмісту цукрів рівні 18-19%.

Зріє виноград не швидко, за рахунок цього накопичуються цукру. Виноград вживають свіжим і не тільки. З нього виходять відмінні компоти, вина, варення.

Позитивні сторони сорти винограду Молдова

Плюсів у сорту багато, найбільш яскраві:

  • Виноград простий в догляді, самозапилюватися.
  • Дозріває виноград пізно, але в достатній кількості, невибагливий в зберіганні і транспортуванні.
  • Ягоди винограду «Молдова» все придатні в столовому призначення.
  • Виноград «Молдова» рідко хворіє мілдью і сірою гниллю. Коріння винограду не пошкоджуються філоксерою, завдяки цьому його можна висаджувати на власних коренях.
  • Оси виноград не чіпають через пізнього дозрівання.
  • Морозостійкий виноград, може по Південному регіону зимувати без укриття. Деревина виноградного куща не дивується навіть при температурі -22-23ºС.
  • Виноградний кущ добре відновлюється після обрізки і пошкоджень.

Урожай винограду Молдова

Урожай винограду Молдова

Мінуси сорту

Мінусів у цього сорту не так вже й багато, опис часто зустрічаються представлено нижче:

  •  Сорт винограду Молдова схильний до хвороби оидиум, в простолюдді-борошниста роса. Щоб її уникнути, пару раз в сезон виноград обприскують.
  • Дозрілі грона досить довго можуть залишатися на гілках, але якщо їх не знімати, вони будуть погано зберігатися і виникнуть проблеми з їх перевезенням.
  • Для куща неприпустимі перевантаження і недовантаження. Це може відбитися на якості врожаю.

Правила вирощування. Як посадити і доглядати за ним

Щоб посадити і виростити виноград Молдова доведеться докласти чимало зусиль. Важливо не тільки посадити або прищепити живець, але і серйозно підійти до вибору грунту і місця. Від цього залежить врожайність і здоров’я цього винограду. Детальний опис методів розведення сорту можна знайти в ампелографічна джерелах. Тут же розглянемо основні з них.

Гроно винограду на кущі

Гроно винограду на кущі

Правила вирощування

Молдова теплолюбний, тому тим хто хоче виростити здорове і сильне рослина, що приносять багатий урожай, слід враховувати рекомендації описані нижче:

  • Грунт переважно повинна бути збагачена мінералами і удобрена.
  • Щоб збирати багатий урожай, кущ сорту слід садити на сонячній місцевості і уникати вітру з півночі.
  • Грунтові води слід обходити стороною, рослина їх не любить.
  • Сприятливий час року для висадки -весна, коли стовпчик термометра сягає +16 градусів, а грунту +11 градусів.

Методика висадки

Опис методик висадки винограду Молдова достатню кількість. Ось основні з них:

  • Даний сорт висаджується двома видами – цибухом з корінням або прищеплюється на старий кущ.
  • Перш ніж посадити в землю чубук, на ньому повинні з’явитися білі коріння. Для цього його треба залишити у воді на тривалий час. Зріз чубука здорового рослини переважно зелений, коріння не засохлі.
  • Щоб посадити чубук спочатку готують яму, удобрюють її. Потім опускають чубук і присипають землею.
  • Чубук обрізають внизу в формі клина на кілька міліметрів від нирки, якщо хочуть його прищепити. Для цього залишають його на 24 години в воді.
  • Чубук врізають в старий стовбур куща і щільно забинтовують тканиною.
  • Щоб виноград добре почав його потрібно рясно поливати і поставити напрямні для його зростання.

Щеплений чубук винограду

Щеплений чубук винограду Молдова

Методика догляду

Даний виноград дуже вимогливий у догляді. Йому потрібно своєчасна обрізка і формування куща. Своєчасний і рясний полив і добриво грунту. Короткий опис методики представлено нижче:

  • Рослина слід часто поливати, так як в опис сорту свідчить, що рослина любить вологу.
  • Навесні і восени грунт навколо кущів слід накривати темною плівкою або перегноєм. Це сприятливо позначається на збереження коренів і збільшує урожай.
  • Важливою особливістю по догляду за рослиною є його регулярна обрізка. Для того, щоб не перевантажувати кущ обрізку роблять навесні в період найбільшого зростання. Обрізку починають з самого верхнього втечі, поступово відраховуючи кількість очок. Оптимальним підходить купірування на 6 – 7 нирок.
  • Важливий фактор – це підживлення рослини і захист куща від шкідників. Для сорту Молдова добре підійдуть фосфатні добрива і компост. Щоб борошниста роса не подужає ваше рослина робите обприскування бордоською рідиною (розчин виготовляють з пропорції 1: 100 або читають додається опис).
  • Якщо рослина необхідно розмножити, то виконувати щорічну обрізку варто так, щоб молоді пагони можна було вегетувати.

Вивчивши всі особливості сорту Молдова, і місцевості на якій буде робити щеплення рослина, навіть мало досвідчений виноградар зможе виростити багатий урожай.