Абрикос Монастирський – один з найбільш морозостійких сортів, який дає високі врожаї, тому він ідеально підходить для вирощування в північній місцевості. Плоди цього дерева широко використовуються в напоях і блюдах, в сушеному вигляді.
Монастирський абрикос – морозостійкий сорт
Сортова характеристика
Це порівняно новий сорт, який був виведений шляхом вільного запилення в ботанічному саду імені Н.В. Ціціріна, де Л. Кромаренко почав дослідження, які привели до виведення нового сорту, що має велику зону районування, швидку адаптацію та унікальні характеристики:
- Сильноросле рослина, у висоту може досягати 4,5-5 м.
- Широка крона з раскідной гілками.
- Рясне цвітіння невеликими білими квіточками.
- Середній ступінь гіллястості пагонів.
- Смарагдове листя овальної форми з витягнутими краями.
- М’ясисті, великі плоди лимонно-жовтого забарвлення з невеликим червоним напиленням довгастої форми,
- Маса абрикоса від 30 до 40 м Іноді зустрічаються і більші.
- Насіннєва кісточка велика, без праці відділяється від фрукта.
- Плоди містять сахарозу, сухі речовини, тітруемих кислоти, калій.
- Самоплодовий сорт.
Особливості посадки
Завдяки своїм характеристикам цей сорт невибагливий, тому навіть у початківців садівників НЕ буде особливих труднощів з його посадкою.
Назва етапу
характеристика
Вибір ділянки Радять висаджувати нові дерева навесні. Оптимальний період – кінець квітня, т. К. В цей час низька ймовірність появи заморозків, земля вже прогрілася. Потрібно встигнути завершити всі процедури до початку набрякання бруньок.
Місце під посадку повинно бути добре освітленим, але і захищеним від сильних вітрів. Перебіг грунтових вод поблизу від висадки сприятливо впливає на ріст дерева. Вибір саджанців Саджанці зі сформованим, здоровим, що не пересушеним коренем без ознак гниття. Підготовка ділянки для дерева Для весняної посадки восени потрібно формувати яму. Щоб отримати хороший грунт, потрібно додати мінеральні (суперфосфат, калійна сіль) і органічні (коров’як, зола) добрива. Отримана суміш засипається в яму і залишається до наступного весни. Висадка і обробка З раніше підготовленої ями виймають грунтосуміш. Дно засипають дренажем з піску або гравію. Далі насипають землю, яка утворює горбок. Відстань між деревами має бути не менше 3,5-4 м, а між рядами 5,5-6 м. Акуратно розправляють коріння, саджанець опускаються яму і засипають землею, яку потрібно утрамбувати.
Навколо посадки формується канавка для поливу. Саджанець заливають двома відрами води. Землю можна удобрити мінеральними або органічними добривами, що сприятливо позначиться на подальшій акліматизації та розвитку рослини.
Посадка абрикоса вимагає спеціально підготовленої ями
Правила догляду
Регулярний полив (особливо важливо для південних регіонів), проведення профілактики і внесення добрив забезпечать плодоношення через 4-5 років.
Поради від садівників:
- Обрізка проводиться навесні, бажано в кінці березня. Виконується за допомогою садового секатора. Не бажано, щоб залишалися пеньки, свіжі зрізи змастити фарбою на масляній основі або садовим варом.
- Абрикос потребує хорошого поливі. Навіть після збору врожаю дерево необхідно зволожувати, але застій вологи негативно позначиться на дереві.
- Перед зимою стовбур білять спеціальним засобом, що складається з гною, води, мідного купоросу, гашеного вапна і золи. Це відмінний засіб для захисту від перепадів температури і тріщин. На зиму коріння вкривають шаром листя або покривним матеріалом, його можна купити в магазині.