Настоянка з бджолиного підмору: корисні властивості, приготування та використання

Бджоли настільки унікальні, що корисні для людини навіть після своєї загибелі. Крім знайомої всім продукції бджільництва, що вони виробляють при житті, цінуються їх мертві тіла, це – бджолиний підмор. Завдяки багатству свого складу він знайшов застосування в якості ефективного оздоровлюючого засоби практично у всіх галузях медицини. Особливо популярна настоянка, про властивості і приготування якої поговоримо детальніше.

Заготівля бджіл

Підмор можна збирати всі сезони, крім зими. Але ранньою весною бджоли виснажені і ослаблені, корисних речовин в них зовсім небагато, а калових мас в надлишку. Тому з такого підмору роблять лікувальні склади тільки для зовнішнього застосування.

А ось влітку і до осені бджоли, наївшись досхочу пилку і нектару, максимально корисні. У тільце загиблої бджоли в достатку знаходиться весь «асортимент» продукції, яку вони переробляють і виробляють: від пилку до маточного молочка, меду, перги та прополісу.

мертві бджоли

Увага! У лікувальних цілях збирають тільки свіжі трупики бджіл, у вуликах яких не проводилася обробка хімікатами. Заготовляють тільки сухих бджіл, без будь-яких сторонніх запахів, які не запліснявілі.

Як обробляють підмор?

  1. Комах необхідно просіяти через друшляк, щоб відокремити і викинути сміття.
  2. Просушити в духовці при температурі + 50⁰С.
  3. Засипати підмор в мішечки з тканини і зберігати в сухому, добре провітрюваному місці. Можна зберігати ще й в морозилці, але вже без повторного заморожування.

Заготовлене сировину можна використовувати в рецептах не тільки в сухому вигляді, а й після обсмажування на нерафінованій олії (на 2 ч.л. бджіл – 0,5 склянки олії), після такої обробки він стає смачніше. Також з підмору готують:

  • горілчану або спиртову настоянку;
  • мазі;
  • распар;
  • відвари.

Цілющі властивості

Лікувальний потенціал бджолиного підмору величезний, це давно визнала вже і офіційна медицина. Цілий комплекс цінних компонентів допомагає вирішити безліч серйозних проблем зі здоров’ям. Хтозна і меланін, гепарин і амінокислоти, отрута і жири бджіл – неможливо перерахувати всі корисні складові бджолиного організму.

бджолина настоянка

Хітин приписують воістину чудодійні властивості. Як лінійного полісахариду він надає зміцнювальний, очищає, знеболюючу, кровоспинну і противиразковий вплив.

Багато цінних якостей і у меланіну – він надає потужну підтримку імунітету, приводить в рівновагу обмінні процеси, використовується в якості противірусного і антибактеріального засобу, нормалізує функції кишечника. Гепарин необхідний для стабілізації тиску і поліпшення стану судин. Підмор – ефективний антиоксидант.

Подмор дуже корисний для жінок – їм лікують безпліддя і не тільки. Вживання настоянки благотворно відіб’ється і на жіночій фігурі: зайві кілограми підуть завдяки прискоренню метаболізму, виведенню токсинів і шлаків. Бджолина отрута, що знаходиться в підмор, не перетравлюється, і, всмоктуючись у кров, буде знищувати клітини ракової пухлини. Завдяки цій характерній рисі підмору він затребуваний в лікуванні кісти яєчників.

Краплі настойки добре допомагають боротися з різними судинними патологіями, з хворобами нирок, підтримувати і лікувати серцево-судинну систему, показані вони при слабоумстві у літніх людей. Настоянкою підмору лікують хвороби рук і ніг, міому і аденому простати.

Як приготувати настоянку

Готові настоянки можуть відрізнятися ступенем концентрації, але компонентів завжди два: підмор і спирт / горілка.

продукти бджільництва

  1. На склянку підмору потрібно півлітра спирту; наполягають цей склад 3 тижні, і процідивши через марлю, приймають 2 місяці по 1 ложці тричі на день; бажано одночасно з’їдати і ложку меду. Потім слід місячну перерву і новий курс.
  2. У профілактичних цілях: на 2 ст.л. підмору необхідно 200 мл спирту концентрації 60⁰. Наполягати в темному посудині 21 день, щодня збовтуючи склад. Можна подрібнити тіла бджіл в порошок, використовуючи кавомолку або блендер.

При підвищеному холестерин, аденомі, порушеннях роботи печінки можна приймати настоянку краплями, розділивши свій вік на 2. Якщо 40 років, значить, після їжі дають по 20 крапель, розведених в невеликому об’ємі води, двічі на день. Тривалість повного прийому 1 місяць, інтервали між ними 2-3 тижні.

Увага! Прийом бджолиного підмору можна починати тільки після зустрічі з лікарем, так як існують протипоказання: алергія на бджільницькі продукти, важкі форми хронічних хвороб, вагітність і деякі інші.

При лікуванні аденоми простати курс триває 2 місяці по 1 мл один раз на добу, ефективний цей рецепт і для простатиту, тільки курс збільшується до 3 місяців. Саме настойку використовують в серцево-судинної терапії, так як її прийом сприятливо впливає на стінки судин, зміцнюючи їх, покращує показники крові, «заважає» тромбоутворення. У цих випадках необхідний щоденний прийом по 1 мл настойки на горілці протягом 2-х місяців.

Завдяки тому, що в складі настоянки присутній спирт – ця форма має досить тривалі терміни зберігання – не менше 3 років в темному місці.

Бджолиний підмор – цінний дар матінки-природи людям. Він допоможе підтримати себе у формі, впоратися з різними недугами і наслідками перенесених захворювань. Але тільки попередньо потрібно переконатися, чи немає протипоказань до такого способу лікування, а також ні в якому разі не збільшувати рекомендовану дозу.

Настоянка і мазь з підмору: відео