Нефролепіс: особливості догляду в домашніх умовах

Папороті населяють затінені ділянки під деревами і ростуть в крихітних щілинах протягом мільйонів років. Вони прикрашають темні і непримітні місця своїми елегантними листям. Нефролепіс, безумовно, можна вважати одним з найбільш популярних і красивих видів домашніх папоротей. Фото передає шикарний зовнішній вигляд рослини. Догляд за папороттю в домашніх умовах не доставить багато клопоту, так як він прекрасно адаптувався до умов закритих приміщень.

Особливості та характеристика

Папороті створюють виключно тропічну атмосферу в кожній квартирі. Одним з найбільш популярних видів є нефролепис. Він відноситься до вічнозеленим папоротям, які виростають в тропічних регіонах планети, таких як Центральна Америка і Африка.

У природі папороть зустрічається на болотах, або у вигляді епіфітів на деревах. Його листя яскраво-зелені, мають складне перисті будова і довжину 0,6 – 1 м, зустрічаються навіть двометрові. Назва роду рослини походить від слів «nephros», що в перекладі з грецького означає «нирки» і «lepis» – «луска». Воно виникло через будову листя папороті, форма плівок, що прикривають суперечки схожа на риб’ячу луску.

лист папороті

Він здобув популярність як кімнатної квітки не тільки за ефектний зовнішній вигляд, але і за унікальну здатність очищати повітря в приміщенні. Додатковою перевагою від вирощування нефролеписа в домашніх умовах є його можливість вбивати хвороботворні мікроорганізми в повітрі, які виділяють люди. Цей факт підтверджує наявність горщиків з кімнатною рослиною в більшості лікувальних установ.

Порада! Найбільш виграшно нефролепис виглядає в підвісних кашпо, на фото видно, що таке використання рослини ідеально підкреслює його природну красу.

Різновиди

  1. Піднесений. Цей різновид нефролеписа більше інших поширена в якості домашньої квітки. Її найпростіше вирощувати в умовах закритого приміщення. Нефролепіс відрізняється високим коренем, який розташований перпендикулярно. Листя густа, пір’яста. Цей вид рослини практично не залежить від змін режиму вологості всередині приміщення. сорту кімнатних квітівпіднесений
  2. Бостонський. З назви стає зрозуміло, що різновид папороті була виведена в США в місті Бостон. За невеликий проміжок часу рослина отримала поширення в інших країнах. Селекціонери зуміли домогтися появи квітки з двічі, тричі і навіть четиреждиперістие листям.
  3. Серцелиста. Цей різновид нефролеписа завоювала увагу любителів кімнатних квіток. Він має яскраві відмінні ознаки, які виділяють його на тлі інших різновидів папороті. Це наявність здуття в області підземних пагонів у вигляді бульб, а також листя, що ростуть прямо вгору.
  4. Мечоподібний. Він був вперше вирощений в Центральній Америці. Цей вид нефролеписа має листя неймовірною довжини, які при правильному догляді можуть досягати 2 м.
  5. Грін-Леді. Даний папороть має пишні вайи, що вінчають кореневище. Поглянувши на фото рослини, стає зрозуміло, що цей вид вважається найкрасивішим представником сімейства нефролеписа абсолютно заслужено.

Догляд в домашніх умовах

Щоб нефролепис ріс і радував своїм здоровим зовнішнім виглядом, необхідно створити правильні умови для його вирощування, включаючи освітлення, кількість води для поливу, температуру повітря, а також склад грунту і добрив:

  • Освітлення. Нефролепіс потребує затемненому місці. Неприпустимо виставляти горщик з квіткою на віконний підвіконня або інші місця, відкриті для потрапляння прямих променів сонця. Папороть потребує розсіяному світлі, якщо така можливість відсутня, необхідно організувати штучне освітлення.

як вирощувати екзотичні рослини

  • Полив. Важливо постійно тримати кореневу систему нефролеписа вологою. У літню пору квітка рясно поливають і обприскують 2-3 рази на день. У зимовий час про полив варто забути.
  • Температура. Цілорічна оптимальна температура для повноцінного росту рослини повинна триматися на позначці в 20-22 °. При цьому, нефролепис здатний вижити навіть при значному зниженні температури, аж до 12 °.
  • Грунт. Нефролепіс потребує суглинистой, багатою органічної суміші. Щоб уникнути гниття коренів, необхідно створити дренаж. Коли грунт перенасичений вологою, рослина починає втрачати листя.
  • Добриво. Під час періоду активного росту рекомендується підгодовувати папороть рідинними або повільно розчинними гранулами.

Пересадка і розмноження

Навесні рекомендується пересаджувати квітка в свіжий грунт, навіть якщо папороть ще не переріс свій горщик і не потрібно збільшення простору для повноцінного розвитку. При наявності загальних ознак того, що рослина потребують пересадки, необхідно виконати її незалежно від пори року. До них відносяться переповненість і в’янення листя. Зволікання з пересадкою може привести нефролепис до загибелі.

пересадка папороті

Нефролепіс не доставляє клопоту при розмноженні. Для цього просто поділяють рослина на пагони під час пересадки навесні. Навіть дуже маленькі пагони будуть вкорінюватися, якщо подбати про достатню теплі і вологості. Папороті можуть також поширюватися спорами, але це значно складніше.

Увага! Перш ніж вибрати втечу для розмноження, переконайтеся, що у нього розвинені і здорові коріння.

Дотримуючись простих порад по догляду за нефролепісом в квартирних умовах, можна домогтися здоров’я і активного росту ефектного і корисного в побуті кімнатної квітки.

Папороть: відео