Обрізка сортів винограду восени

Обрізка винограду восени і навесні – це необхідна втручання в розвиток рослини, яке супроводжує збільшення врожайності. Якщо не проводити обрізку виноградних лоз навесні, можна отримати широкий кущ без ознак на урожай.

обрізка винограду

Формування куща винограду шляхом обрізки – найбільш творча і відповідальна робота на винограднику

Обрізка винограду бесштамбовиє способом

Осіння обрізка винограду дозволяє:

  • сформувати гарний кущ;
  • зробити рослина простим в догляді;
  • збільшити врожайність винограду;
  • зробити його більш витривалим перед хворобами і шкідниками.

За допомогою обрізання однорічного винограду навесні можна контролювати зростання однорічного ще не запущеного рослини, направляти його стовбури і впливати на величину врожайності. За допомогою поетапної сезонної обрізки можна і потрібно регулювати число необхідних пагонів, сучків і формування лози.

Щоб забезпечити весь посадковий матеріал світлом і повітрям, винограду віком близько четвертого року плодоношення можна формувати скелет. Здійснення цього заходу дозволяє зробити подальший догляд за чагарником простіше. Коли виконаний процес, треба тільки контролювати зростання лози і підтримувати її в початковому стані за допомогою чистки куща і підв’язування.

Восени або навесні обрізка спрямована на підготовку куща до майбутніх холодів на майбутній рік. Якщо Ви вкриваєте сорт винограду, то цей захід необхідний. Для неукривних сортів краще зберегти лозу, так як в такому вигляді він краще перенесе заморозки.

виноградний кущ

Один з найважливіших факторів – правильне формування куща винограду

Осіння обрізка, або чистка виноградних лоз, навесні поширена в північних регіонах країни. Чистка рослини здійснюється послідовно. Спочатку рослина оглядають на наявність не прибраного врожаю і в пошуках місць, які потребують видаленні. Оптимальний час для обрізки лози – середина осені, після завершення листопада і до початку заморозків.

Якщо умови посадки були дотримані і виноград посаджений правильно, вже на першому році життя він здатний дати близько чотирьох сильних пагонів. Іноді трапляється протилежне. Якщо рослина повільно розвивається, залиште чистку куща і регулювання зростання на більш благополучні часи. Формування лози в неблагополучному кущі полягає в підрізуванні на чотири основних втечі, така дія здійснюється в момент перенесення саджанця відкритий грунт.

Слаборослій куща винограду дають ще рік часу, щоб він зміг відростити нормальна кількість пагонів. Залежно від сили, яку має кущ, буде відбуватися зростання і розвиток лози, і зміниться інтенсивність даного процесу.

Сорти винограду різні, і обрізка залежить від виду вибраного сорту. При обрізанні слід враховувати, що лоза знаходиться близько рукава, а заміна зростає з кореня. Таке розташування незмінно і є головною опорою вашої обрізки. Кількість залишаються пагонів, плодових ділянок і грон залежить від очікуваного врожаю, а також від того, на які ягоди винограду Ви розраховуєте: дрібні або великі.

У перший рік життя виноградника йому залишають пару гілок, які обрізаються на рівні чотирьох пагонів. Ці ж плодові гілки ріжуть під третій втечу, далі видаляють всі відслужили свій термін гілки і ділянки. Приєднуючи до опори лозу і її чотири гілки, починають поступове формування лози, направляючи її пару гілок в різні боки.

Якщо у Вашому рослині зросла лише одна гілка, залиште їй чотири втечі, які стануть джерелом виникнення чотирьох молодих гілочок. Обрізуйте верхні. Формування відростків здійснюється у кожного рукава, лозу відрізають до зовнішньої частини на п’ять нирок вище зростаючої. Після чого сформовані лози підв’язують до опори.

бесштамбовиє спосіб

Обрізка винограду бесштамбовиє способом

Кожна ділянка рослини має свою функцію, тому обрізка – не такий простий процес, як може здатися. Одна ділянка формує крону і дає нові гілки, другий відповідає за майбутній урожай і т.д.

Основною метою обрізки без штамба є створення чотирьох рукавів. Перший час догляд за виноградником спрямований на формування веерного зростання рукавів, щоб його було зручно вкривати.

Частка винограду для збільшення врожаю

Догляд за виноградником складний на всіх етапах, починаючи з обрізки і закінчуючи збором врожаю. Якщо робити обрізку винограду таким чином, щоб збір врожаю був простий, дану копітку роботу можна полегшити.

Щоб ростити кущ для отримання плодів, потрібно чистити його у віці чотирьох років, коли у нього є сформовані чотири рукави і звідти виросли гілки. Якщо на одній ділянці ростуть пара молодих гілок, то стару слід видалити. Зростаюча поблизу рукава гілка обрізається на рівні другого втечі. Зовнішні якості отриманого куща будуть схожі з трирічним рослиною. Коли кількість відросло гілок велике, слід залишати ті, які сильніші і ростуть у вдалому напрямку. Ріжте лозу сміливо, так Ви допомагаєте збільшити врожайність посадкового матеріалу.

Обрізка спрямована на те, щоб залишити на лозі сучки. Правильна обрізка гарантує постійну наявність врожаю. До осіннього періоду часу, маючи на меті отримання плодів, слід коротко обрізати заміщають сучки і залишати дають урожай гілки, робити це також треба навесні.

обрізка винограду

Осіння обрізка винограду проводиться з метою збільшення продуктивного віку куща

Регулярність – ключове слово в догляді за виноградом. Лозу потрібно постійно чистити, щоб та не ставала безладно густий. Хаотично розрослася лоза – це джерело хвороб і приманка для шкідників, до того ж це просто непрохідні джунглі, але не плодова рослина. Щоб уникнути цього, слід ретельно регулювати кущ винограду і чистити його щоосені і навесні, видаляючи відслужили гілки і сухі ділянки.

У процесі обрізки Ви можете виявити, що повна сил лоза росте зі слабкого ділянки. У цьому випадку видаліть все знаходиться зверху над нею, щоб дати сили їй рости і плодоносити. Краще залишити один сильний ділянку, видаливши всі слабкі і висохлі, ніж витрачати сили рослини на підживлення не потрібних зон.

Матеріал, відросло вище рівня сильної плодової гілки, видаляють разом з джерелом. Решта ділянок чистять аналогічно. Головне, не допустити помилок, якщо виходити з того, що все, що не дало сильну лозу, не має спрямування і потребує видалення.

Створення форми куща штамбові методом

Цей метод необхідний для формування крони рослини тих сортів, що не потребують укритті. Формування куща залежить від умов вирощування. Взагалі метод прийнятний для вирощування рослини в хороших умовах. При правильному догляді штамбові обрізка неукривних сортів винограду принесе користь. Залежно від умов клімату і врожайності ґрунту, можна робити кущ високим і густим або маленьким.

Формування куща винограду штамбові методом

Штамбова форма чагарників завойовує все більшу популярність

В першу осінню пору з моменту посадки або навесні кущ обрізають до трьох нирок. Інші відростки на кущі потребують видаленні. Цей період спрямований на розвиток кореневої системи і формування пагонів. Формування штамба здійснюється в залишеній парі пагонів. Запасний втечу необхідний на всякий випадок.

Здійснення обрізки здійснюється так, щоб поруч з кущем була опора, до якої буде здійснюватися підв’язка. Щоб сформувати ділянки, що дають плоди, потрібно прищеплювати виноград поруч з третім вузлом. Очищаючи рослина, потрібно залишати очі, щоб після заморозків збільшити шанс на збереження деяких ділянок.

Догляд за посадковим матеріалом повинен входити в певні терміни. Оптимальний термін для вирощування на будь-який рік після посадки – це осінь чи весна. Термін, коли потрібно обрізати виноград восени, починається щороку після завершення листопаду. Коли роблять це раніше, чистка може накликати негативний ефект.