Вишня Нічка – яскравий представник Дюков. Донецький селекціонер Л.І. Тараненко схрестив вишню Норд Стар і черешню Валерій Чкалов. Вийшло дерево, якому притаманні найкращі властивості материнських культур.
Основні характеристики
Опис гібрида Нічка об’єднує властивості і вишні, і черешні. Дюк має розгалужену структуру від черешні і форму крони від вишні. Дерево досягає триметрової висоти. Пагони вишні досить гладкі, прямостоячі. Кора має темно-коричневий відтінок.
- Нирки вишні сорту Нічка щільні і великі. Їх опис нагадує нирки черешні.
- Листя нічку пофарбовані в темно-зелений колір і мають глянцеву поверхню. Їх розмір трохи більше звичайних вишневих листочків.
- Квіти в формі блюдця з’являються на дереві в другій половині травня. Бутони Дюка нічку крупніше, ніж батьківські бутони.
Плоди
Плоди вишні зібрані в кисті. У кожній з них буває від 6 до 8 ягід. Колір плодів на стадії біологічної зрілості темно-бордовий.
Ягоди Дюка Нічка поєднують в собі десертний смак черешні і приємний аромат вишні. Характерна вишнева кислинка відсутня в плодах даного гібрида.
Дозрівають плоди нічку в кінці липня. Плодоносити рослина починає на третій рік.
Особливості сорту
Сорт вишні Нічка відрізняється деякими особливостями:
- зимостійкість: дерево досить добре зимує при температурах до -30 ° С;
- стійкість до коккомикозу;
- посухостійкість.
До недоліків сорту відносять самобесплодни нічку. Це спричиняє необхідність посадки в радіусі до 40 метрів додаткових запилювачів.
Їх роль можуть виконати деякі сорти вишень:
- Молодіжна;
- Норд Стар;
- Метеор;
- Любская.
Посадка гібрида
Садівники рекомендують висаджувати саджанці вишні Нічка ранньою весною. Якщо посадити дерево восени, то незміцніле рослина може загинути взимку.
Придбати саджанці можна восени. До весни такий посадковий матеріал можна зберігати в підвалі.
Вибір ділянки
Перед посадкою вишні Нічка вибирають ділянку. Він повинен відповідати кільком критеріям:
- хороша освітленість;
- захищеність від протягів;
- родюча земля;
- на ділянці не застоюється вода.
Вибір саджанців
До вибору саджанців слід підійти з особливою ретельністю.
- Юні дерева повинні бути з хорошою і здоровою кореневою системою.
- Коріння – вологими, яскраво-коричневого кольору, без явних пошкоджень. Саджанець з сухими корінцями може дуже довго приживатися.
- Колір стовбура повинен мати зелений колір. Якщо під корою оголюється стовбур коричневого кольору, то саджанець непридатний до посадки.
Підготовка ґрунту
Перед посадкою вишні Нічка грунт на обраному ділянці удобрюють. Цю процедуру проводять за два тижні до дати висадки рослин.
На грядку вносять органічні добрива. Можна використовувати гній, пташиний послід, перегній. Щоб знизити кислотність грунту, додають доломітове борошно і вапно-гідратного. Землю на ділянці перекопують.
Висадка саджанців
Для кожного саджанця викопують лунки. Розмір ям повинен бути в діаметрі не менш 60 см.
- Дно ями присипають сумішшю дерну, піску і перегною, узятих в рівних частинах. Потім насипають шар дерну. Лунку заповнюють на 2/3. Рясно поливають грунт.
- Саджанець ставлять в підготовлену посадкову яму. Коріння розправляють. Саджанець можна заглиблювати.
- Засипають поглиблення землею, після чого злегка утрамбовують. Навколо стовбура вишні роблять лунку і вливають в неї відро води. Воду використовують теплу і відстояну.
- Проводять обрізку саджанця. Залишають втечу довжиною 60 см, зріз обробляють садовим варом.
Схема посадки
При посадці вишні Нічка враховують те, що дерево в процесі розвитку стає досить високим. Лунки для саджанців розміщують на відстані не менше п’яти метрів один від одного.
Догляд за дюком
Догляд за вишнею Нічка полягає в:
- мульчировании;
- поливах;
- розпушуванні;
- Внесення добрив;
- Формуванні дерева.
Полив
Гібрид Нічка потребує рясних поливах в період формування кореневої системи. У спекотні і посушливі літні періоди на один саджанець при кожному поливі використовують не менше 15 літрів води.
Дерева, які досягли віку плодоношення, не вимагають рясних поливів. Надлишок вологи призводить до розтріскування кори на деревах.
Поливати слід вишню під час цвітіння. Наступний полив здійснюється в період дозрівання плодів. А за 15-20 днів до збору врожаю поливи припиняють.
Мульчування
Щоб не допустити надлишку вологи, проводять мульчування. Після поливу пристовбурні кола вкривають мульчею. Її роль може виконувати торф, солома і повядшіе трава.
Такий метод стримує ріст бур’янів, допомагаючи поліпшити харчування гібрида.
Підживлення
Дюк Нічка не вимагає частого внесення добрив. Перші п’ять років дерево не варто підгодовувати.
Для першої підгодівлі використовують настій коров’яку. Щоб його приготувати, беруть ½ відра гною, заливають 20 літрами води, додають ½ кг попелу. Суміш настоюють протягом тижня. Потім проціджують.
В отриманий настій вносять по ½ відра під кожне деревце після поливу. Підживлення проводять двічі протягом дачного сезону:
- ранньою весною в період набрякання бруньок;
- в період рясного цвітіння.
Підготовка до зими
Для підготовки дерева до зими в пристовбурних кіл розсипають 200 г фосфоровмісних добрив і 80 г калійної солі.
Діаметр ділянки відповідає діаметру крони вишні. Грунт разом з добривами перекопують.
Обрізка дерева
Дюк Нічка досить швидко зростає. Це призводить до загущення крони. Садівники проводять обрізку вишні двічі на рік: навесні (до розпускання бруньок) і
перед настанням холодів. Повністю вирізають сухі, підмерзлі і поламані гілочки. Однорічні пагони вкорочують на одну третю частину.
Розпушування
Протягом садового періоду періодично проводять розпушування грунту в пристовбурних кіл. Ця процедура допомагає боротися з бур’янами, порослями і деякими комахами.
Хвороби
Вишня сорту Нічка має гарну стійкість до грибкових захворювань. Але при несприятливих умовах дерево може піддатися різним хворобам:
- кластероспоріозом
- камедетечение;
- парша
- Моніліальний опік.
Клястероспоріоз
Якщо на деревах з’явилася велика кількість листів з червоними плямами і малиновими облямівками, то дерево захворіло клястероспоріозом. При розвитку хвороби листя обсипається, ягоди не ростуть і деформуються.
Для боротьби із захворюванням використовують 5% розчин мідного купоросу. Обробку дерева проводять:
- до появи листя навесні;
- після того як опали все листя восени.
Камедетечение
Стовбур дерева покривається краплях смоли, яка швидко твердне при захворюванні камедетеченіем. У згустках смоли поселяються бактерії, діяльність яких призводить до всихання дерева.
- Боротьба із захворюванням полягає в наступному:
- Видаляють нарости, захоплюючи здорову кору навколо вогнищ хвороби;
- Зрізи обробляють 1% розчином мідного купоросу;
- Замазують садовим варом.
Парша
Парша проявляється плямами яскраво-жовтого кольору на аркушах Дюка. Після цього плями збільшуються, а листові пластини розтріскуються.
Як заходи по боротьбі із захворюваннями використовують розчин купрозан, приготований за інструкцією виробника. Таку обробку проводять не менше двох разів. Інтервал між обробками повинен бути не менше 20 днів.
Моніліальний опік
При такому опіку всі листи, зав’язі і молоді пагони засихають без видимих на те причин.
Рятують дерева, обробляючи вишні розчином Хорусу з розрахунку 2 г препарату на відро води.
Шкідники
На вишню Нічка нападають комахи-шкідники:
- білан;
- вишнева муха;
- тля;
- вишневий довгоносик.
Ці шкідники поселяються на листових пластинах, молодих пагонах і соковитих ягодах. Вони харчуються соком вишні. Листя скручуються, ягоди гниють і опадають.
Для боротьби з комахами дерева обробляють спеціальними інсектицидами:
- нітрафен;
- карбофос;
- децис;
- карате;
- Вір;
- Актеллик.
Всі препарати застосовують в дозах, які вказані в інструкціях виробника.
Висновок
Вишневий гібрид Нічка користується популярністю серед садівників. Ця культура досить невибаглива до умов зростання і в догляді. Вона володіє хорошими показниками урожайності. При дотриманні правил агротехніки дерево буде радувати своїми ароматними і соковитими плодами довгий час.