Опис винограду Денисовский

Виноград сорту Денисовский – технічний вид, призначений для виготовлення вина; особливою популярністю користується на Північному Кавказі. Відноситься до ранньостиглий сортам, час дозрівання становить приблизно 110 днів; невибагливий в утриманні та догляді. Отримано в результаті селекційних робіт зі схрещування Північного сорти винограду з мускатної квітковим пилком.

Виноград Денисовский

Виноград Денисовский – не крупніше, але смачний

Зовнішній вигляд лози і плодів

Виноград не призначений для прикраси столу, опис відносить його до культурам, які йдуть в переробку, а не на продаж.

Лоза і пагони

Опис лози: бурі кущі винограду сильнорослі, з потужною розвинутою системою коренів. Стійкі до поразки грибком. При обрізанні залишають приблизно 35 очок на один кущ. Листова пластина злегка опушена по нижньому краю, і розсічена.

Червонуваті пагони мають середню родючість, близько 65-75%. У період осіннього підрізання лози залишають довжину на 6-7 очок.

При посадці 3 куща на 1,5 м2 грунту виноград буде мати середню врожайність, приблизно 4 кг ягід з одного куща.

Кущ на третій рік

Кущ на третій рік після посадки

Ягоди і грона

Опис грона сорти Денисовский: має цилиндрически-конічної форми середнього обсягу з масою приблизно 210 м Допустима наявність «крил» у грона. Середнього розміру ягода вагою в 2 – 3 гр має глибокий синій колір з білим нальотом. Смак ягідної м’якоті солодкий з яскравим мускатним відтінком. Цукристість винограду дорівнює 20-22% з кислотністю 8 г / л.

Особливості догляду

Непрезентабельне опис зовнішнього вигляду компенсується його характеристиками.

лист Денисовского

Лист винограду Денисовский

Денисовский виноград невимогливий в вирощуванні:

  • сорт має стійкість до сильних морозів, і витримує зниження температури до 27 ° C;
  • ягоди швидко накопичують цукор;
  • легко транспортується;
  • смак ягоди позбавлений різкості;
  • не вимагає особливих умов для вирощування.

При посадці винограду слід пам’ятати, що він чутливий до солончаковим і болотистих грунтів, тому його уникають поміщати в подібні умови.

В іншому при посадці і зростанні, він не доставить серйозних клопотів. При одиночній посадці копають яму глибиною в 60 см, і з такими ж розмірами країв. При посадці кількох лоз прокопують траншею глибиною в 60 см, і встановлюють шпалери. Місцем розміщення вибирають сонячний ділянку.

колір Денисовского

Колір винограду Денисовский

На зиму виноград необхідно вкривати.

Заходи профілактики поширених захворювань

Денисовский, як і будь-який інший сорт, яка потребує додаткового захисту від шкідників:

  1. Лозу потрібно вкривати сіткою від птахів.
  2. Денисовский сорт заявлений як мало битий осами, але практика доводить назад, тому важливо подбати про збереження ягід від комах.
  3. Від бактеріального раку немає ефективних засобів захисту, тому слід дотримуватись заходів профілактики. Для цього своєчасно викорчовувати і видаляють хворі частини, а також у міру можливостей оберігають лозу від подряпин і пошкоджень.

    відлякування птахів

    Відлякування птахів опудалом

  4. Цей сорт винограду стійкий до оїдіуму (борошнистої роси), але якщо зараження відбулося – допоможуть фунгіциди або зрошення сіркою. Процедуру проводять в ранкові та вечірні години, але до настання денного спека або нічного холоду.
  5. Володіючи середнім рівнем стійкості до мілдью (несправжньої борошнистої роси), сорт Денисовский стає відмінним стартом для новачків. Якщо поразка все ж сталося, то буде потрібно обробка кущів хімічними препаратами.
  6. Сорт характеризується середньою стійкістю до сірої гнилі. Опис цього захворювання попереджає про його значне поширення і складності в боротьбі, так як гниль вражає не тільки ягоди, а й саму лозу. Ягоди з хворого рослини стають непридатними для зберігання і транспортування, але ефективних заходів лікування, крім високої температури повітря, немає.

    Сік з винограду

    З Денисовского виходить відмінний сік

Сорт призначається для виготовлення сухих, десертних і ігристих вин. Також, його використовують в приготуванні компотів, джемів і варення.