Особливості будинків в стилі лофт, дизайнерські рішення для проектів

стиль лофтЛофт – в своєму роді унікальний архітектурний і дизайнерський стиль. Його появі супроводжувало збіг обставин, який змусило фахівців переобладнати фабричні і заводські приміщення в житлову площу. Лофт знаходиться на тонкій грані між габаритами колишніх цехів або складів і затишній функціональної зоною. Сьогодні напрямок популярно не тільки в перебудові, але і в зведенні житла з нуля. Будинок в стилі лофт – це просторе і дуже світле приміщення з сучасним інтер’єром. Проект такої будови має ряд особливостей, які роблять його несхожим на інші.

Особливості напрямки лофт

На зорі своєї появи, в середині минулого століття, лофт закріпив за собою статус оригінального і кілька авангардного напрямку. Згодом він став зараховуватися до елітних. Раніше житла в стилі лофт ( «горище» по-англійськи) займали верхні рівні величезних виробничих приміщень. Пізніше вони спустилися вниз. Первісною ідеєю було використовувати корисну площу для творчих майстерень, студій, ресторанів. Потім в такому інтер’єрі почали облаштовувати житлові зони.

Порада. Лофт – «родич» мінімалізму. Чим більше простоти і лаконічності в дизайні, тим краще.

Особливості стилю:

  1. Суворі горизонтальні і вертикальні лінії.
  2. Чіткі геометричні форми.
  3. Плоский дах.
  4. Простота зовнішньої обробки стін.
  5. Застосування сучасних матеріалів.
  6. Просторі приміщення, кімнати без зайвих перегородок, високі стелі.
  7. Великі прямокутні вікна без тюлю і штор.
  8. Велика кількість вуличного світла в кімнатах. риси будинку лофтФасад будинку в індустріальному стилі
  9. Превалювання білого у внутрішньому оформленні.
  10. Зовнішня кольорова кольорів не помітна.
  11. Для дизайну внутрішніх приміщень характерне використання неприкритих конструктивних елементів (повітроводи, стіна з грубого цегли, металеві сходи, труби та ін.) Від колишнього призначення будівлі.

Увага! Перебіг Soft Loft має на увазі не перебудову існуючих площ, а проектування та зведення нових конструкцій, як на фото. Відповідно, частина концептуальних прийме класичного лофт (від фабричного минулого) в такому випадку лише імітується.

Проекти будинків в стилі лофт: з чого будувати і чим обробляти

Перед складанням креслень і проектуванням будинку важливо ознайомитися з функціональним навантаженням всіх його архітектурних елементів. Лофт має на увазі отримання максимальної користі від займаної площі. У приватних будинках для справи використовують навіть дах – як зони відпочинку. Тому класична покрівля дизайнерського напрямку лофт – горизонтальна або з незначним кутом нахилу до південної сторони.

Стіни будують з бетону і металу, роблячи віконні рами широкими і піднімаються майже до стелі. Для будівництва використовують також цегла, камінь. Зовнішнє оздоблення стін і даху, як правило, виконується в неяскравих коричневих або сірих тонах. Наприклад, можна пофарбувати стіну поверх штукатурки або озброїтися будь-яким іншим сучасним матеріалом: пластиком, композитними, дзеркальними і будь-якими іншими панелями, склом. Іноді застосовують незабарвлену деревину, оброблену від гниття спеціальним розчином.

Від фабричного минулого лофт дісталася груба обробка. Фахівці не радять сильно на неї витрачатися. Простота і демократичність в декоруванні – коник стилю. Важливо тільки, щоб в комплексі стіни виглядали однотонними.

Увага! Ще одна особливість будинків в стилі лофт – освітлення фасаду в темний час доби.

Проектування внутрішніх приміщень

Важливо розуміти, якого приблизно розміру буде будинок в стилі лофт. Від цього залежить кількість кімнат і їх функціональне навантаження. У мінімалістською стилістиці можна облаштувати і елітний габаритний приватний будинок (150-200 кв. М), і невеликий котедж (до 100 кв. М), і навіть частина звичайного заміського житла.

як виглядає будинок лофт

 

Вітальня, спальні, кухня – ті кімнати, які в дусі лофт повинні бути добре освітленими і просторими. Будь-яку нестачу розмірів частково компенсують оформленням в світлих тонах. Стіни повинні бути непомітними і допомагати акцентувати увагу на яскравих деталях дизайну інтер’єру. Одну з них часто роблять відмінною від інших:

  • у вигляді оголеної кладки;
  • оформленої металевої штукатуркою:
  • обробленої натуральним каменем;
  • виділену за допомогою фотошпалер, великої картини в рамці або зображення будь-якого іншого типу.

В цей же час 3 інші стіни повинні зберігати єдину текстуру і покриття. У габаритних кімнатах без фізичних перегородок так виділяють функціональні зони. Також візуально зонувати велике приміщення допоможе меблі: диван, крісла, стіл, барна стійка та ін.

Увага! Меблі дизайнери рекомендують підбирати в дусі лофт: просту, функціональну і з сучасним дизайном. Найкраще в класичний стильової антураж вписується меблі кольору металік.

Для статі підготуйте найпростіші матеріали: обрізну дошку, лінолеум, плитку непомітного відтінку без строкатих візерунків або брашірованний паркет. Стеля потрібно робити не менше 3 м у висоту. На манер складських приміщень його часто оформляють як скошений з балковим розподілом. Колір – відтінки сірого, незалежно від загальної гами інтер’єру.

обробка лофт

Архітектурно-дизайнерський напрямок лофт вважає демократичним. При складанні проекту залишається багато місця для ваших ідей.

Будинок в стилі лофт: відео