Особливості Київського раннього сорту абрикоса

В останні кілька років абрикос, який показує відмінні показники врожайності при теплому кліматі, став набирати популярність в північних регіонах країни. Раніше ніхто в Сибіру або Уралі не замислювався про те, щоб вирощувати ранні різновиди. За час селекції вивели понад 50 теплолюбних сортів. Одним з найпопулярніших теплолюбних різновидів є абрикос Київський ранній. Він починає плодоносити вже почала липня.

Абрикос Київський ранній

Абрикос Київський ранній – теплолюбний сорт

Походження різновиди

Розробками і удосконаленням теплолюбних сортів почав займатися Мічурін. Починаючи з 1914 року ранні сорти абрикоса виводив фахівець в області селекції Кащенко. Фахівці вдосконалили старі різновиди, і у них це вийшло. Київський ранній сорт підходить для вирощування в теплих регіонах, при певному догляді вирощування можливо в північних частинах країни.

Зовнішній вигляд

Характеристики зовнішнього вигляду дерева вказують на те, що воно досягає висоти 3 м. Крона характеризується кулястої формою. Активне зростання спостерігається тільки у молодих дерев. Як тільки абрикос починає плодоносити, зростання дерева припиняється.

Листя має форму серця. Довжина окремого листа досягає 10 см. По краю спостерігається наявність невеликих зубчиків. Відзначається темно-червоний черешок довжиною в 5 см. Цвітіння починається до того, як розпуститься листя. У початкових числах квітня можна спостерігати формування рожевих бутонів. Квіти мають діаметр 4 см, мають приємний аромат.

квіти абрикоса

Абрикос формує рожеві бутони

Опис плодів

Київський абрикос ранній характеризується наступними особливостями плода:

  • розмір середній;
  • форма кругла, зустрічаються деякі види, які мають витягнутої подовженою формою;
  • вага плода становить 100 г;
  • окрас приглушений, помаранчевий: на кожному плоді зустрічається невелике приглушене червона пляма, яка робить сам абрикос ще більш привабливим.

Шкірка м’яка, не дивлячись на свою щільність, на дотик оксамитова, з невеликою опушкою на поверхні. Колір м’якоті жовтий. Внутрішня кістка подовжена, з невеликим гострим носиком біля основи. Кісточка добре відходить від м’якоті.

На смак м’якоть солодка, приємна і соковита. Спостерігається невелика кількість кислоти в смаку. Підходить для свіжого вживання або консервації.

Переваги

  1. Відзначається високий показник врожайності (з 1 дерева можна зібрати близько 50 кг плодів).
  2. Дозрівання відбувається в кінці червня-початку липня.
  3. Приємний смак.
  4. Відмінні показники товарного вигляду.
  5. Стійкість до низьких температур.
  6. Стійкість до кладоспоріозу, паразитам і борошнистої роси.

кладоспоріоз

Кладоспоріоз рідко вражає абрикос Київський ранній

Посадка

При посадці звертайте увагу на рельєф.

  1. Грунтові води не повинні проникати в кореневу систему дерева, вибирається те місце, де глибина грунтових вод становить понад 3 м.
  2. Високий рівень освітленості.
  3. Кислотно-лужний баланс повинен бути нижче, ніж 6%.

У південних регіонах країни посадка проводиться в кінці осені до того, як наступають заморозки. У холодних районах важливо висаджувати саджанці на початку весни, коли бруньки на деревах ще не розпускалися, а грунт уже прогріта на глибину в 15 см. Вибір саджанців – це дуже важливий момент.

Слід віддавати перевагу тим саджанців, які мають вік 2 років. Висота їх повинна бути не менше 60 см. На корі не повинно спостерігатися тріщин або плям. Коренева система повинна бути розвинена і мати довжину від 30 см.

Викопуються лунки розміром 70х70х70 см. Дистанція між лунками становить не менше 5-6 м. Заздалегідь саджанець поміщають в воду, щоб він отримав потрібну кількість вологи, після цього його кладуть в лунку і засипають землею. Коренева шийка повинна бути видна.

Догляд

Звертають увагу на характер поливу. Він повинен бути рідкісним і незначними, через велику кількість вологи коренева система почне пріти. Полив слід проводити 1 раз в 7 днів невеликою кількістю води (близько 15 літрів на кущ). Рекомендується використовувати крапельний полив.

У міру підсихання грунту важливо провести її розпушування. Глибина прополки повинна бути не менше 10 см. Після цього потрібно покласти навколо саджанця невеликий шар мульчі, який складається з соломи і перегною. Це необхідно для того, щоб бур’яни не росли і волога не випаровувалася.

Молоді рослини рекомендується удобрювати мінеральними речовинами. Ідеально підійде азот в кількості 40 г на 1 м2. Також можна використовувати органічні речовини у вигляді пташиного посліду або перегною в кількості 300 г на 1 м2. Після закінчення періоду плодоношення на зимовий період рекомендують вносити фосфор і калій, роблячи з них розчин. У 10 л води розводять 20 г фосфору і калію.

Повинна проводитися обрізка дерева. Щороку верхні частини дерева слід обрізати на 30 см. Це робиться для того, щоб підвищити показники врожайності і запобігти появі захворювань.

Паразити і захворювання

Якщо виникає бура плямистість, то необхідно прибирати всі опале листя і обробляти рослину препаратом «Хом». Розчин готується в співвідношенні 50 г на 10 л води. При виникненні сірої гнилі слід проводити обробку препаратом «Хорус» (на 10 л води вноситься 5 г препарату).

Від Цитоспороз можна використовувати 2-процентний мідний купорос, яким обприскується кожну рослину. Також можна використовувати препарат «Хом», але тільки після формування всіх бутонів.

Від плодожерки допоможе «Бензофосфан» або «Матч 50». На дереві можна встановити спеціальні липкі пастки. У боротьбі з тлею доцільно використовувати «Кінмікс» або «Агровертін».

Висновок

Абрикосові дерева користуються популярністю не тільки через красу в період цвітіння, але і завдяки відмінному смаку плодів. Якщо ви будете виконувати всі вимоги з висадження і догляду, то зможете отримати урожай високої якості.