Особливості проектування будинків в стилі хай-тек

що таке стиль хай-текХай-тек в архітектурі – поки що нове і не до кінця зрозуміле напрямок. По крайней мере, в РФ. Тим часом проекти подібних жител поєднують в собі всі сучасні розробки і технології, вони функціональні і нетрадиційні. Поки що будинки в стилі хай-тек відноситься до розряду модних, проте є ймовірність, що в майбутньому вони міцно і надовго увійдуть до числа популярних.

Хай-тек: особливості та характеристики

Сучасному і прогресивному напрямку хай-тек насправді скоро виповниться півстоліття. У ньому є щось від наукової фантастики і поп-арту. Приклади подібних будівель представлені на фото. Така будова не обмежена в формі і дизайні, кольорах, ідеях. Все це ні в якому разі не суперечить основам хай-тека:

  • прагматизму;
  • функціональності;
  • практичності внутрішнього простору;
  • креативності.

Увага! Зазначені характеристики в повній мірі реалізуються як в проектуванні, так і безпосередньо в будівництві та інженерних рішеннях (комунікації, обладнання та ін.).

Незважаючи на різноманітність дизайнерських рішень, у будинків в стилі хай-тек є спільні риси:

  • прості форми (навіть в складних геометричних фігурах);
  • строгість і монолітність об’єкта;
  • прямі лінії;
  • максимальна спрямованість на зручність мешканців;
  • превалювання холодних сріблястого і сірого відтінків;
  • застосування інноваційних технологій;

проект котеджу хай-текСтиль відрізняється прямими і лаконічними формами

  • освітлення, яке допомагає візуально збільшити простір;
  • розташування сходів, вентиляційних та ліфтових каналів зовні (ефект вивернутого навиворіт будівлі);
  • оригінальне внутрішній простір;
  • незвичайне оформлення прибудинкової території.

Прикмети будинку в стилі хай-тек: тераси, вікна, плоский дах

Планування будівлі в дусі хай-тек – дуже творчий процес, який практично не споруджує рамок перед архітектором. В цьому випадку не потрібно дотримуватися класичних канонів, як з іншими напрямками. Правда, обов’язково слід врахувати особливості ландшафту, грунту і клімату, як при будівництві будь-якого іншого жилого приміщення. Але і це не дуже жорсткі обмеження для хай-тек. В результаті дизайнери експериментують і утілюють найсміливіші або навіть фантастичні ідеї.

Загальне враження таких будівель – витончені і акуратні форми:

  • покрівля – плоска (нерідко – скляна);
  • наявність великих панорамних вікон (безрамне скління);
  • міцні конструкції з металу (зазвичай алюмінію);
  • великі тераси;
  • використання дуже міцного пластику.

Порада. Деревина не завжди компонується з сучасними синтетичними будматеріалами, але цілком може стати в нагоді. Наприклад, при будівництві будинку в стилі хай-тек за містом або в лісовій місцевості з клеєного бруса.

Хай-тек: оформлення внутрішнього простору

Напрямок не намагається виділити декоративність об’єкта, хоча будівлі, витримані в дусі хай-тек, мають естетичну цінність. Внутрішньо оздоблення підпорядковується тим же принципам:

дах споруди хай-тек

  1. Якщо недостатньо світла від широких настінних вікон і скляної стелі, його заповнюють додатковим освітленням.
  2. Для відображення і розсіювання світла добре підходять глянцеві натяжні стелі, стіни з гіпсокартону. Вони допоможуть зробити простір усередині кімнати глибше і прозоріше, підкреслять деталі (прості лінії) і додадуть комфорт. У них якраз зручно вбудовувати точкові світильники.
  3. Житловий простір в дусі хай-тек можна розширити за допомогою вбудованої побутової техніки, плоских настінних обігрівачів, лаконічною меблів.
  4. В оформленні простору важливо дотримуватися світлих спокійних відтінків: білий, пісочний, бежевий, сірий металік.
  5. Натуральне дерево і камінь у внутрішньому дизайні використовують рідко. Бетонні або цегляні стіни можна залишити без обробки, а можна обштукатурити або пофарбувати.
  6. Шпалери в хай-тек допускаються, проте стежте за орнаментом: він може бути тільки мінімальним.
  7. Пол виконують в таких же спокійних тонах з кахлю, паркетної дошки, що не блискучого ламінату. Їх можна накрити килимами з високим ворсом.
  8. Двері перегородки в приміщенні краще виготовити в розсувному форматі, з металу. Декорувати їх не потрібно.

Порада. Разом з внутрішнім освітленням подбайте і про достаток зовнішнього.

Проекти будинків в стилі хай-тек: 1- та 2-поверхові, з гаражем і балконом

Заради задуму архітектор нерідко ігнорує практичність зовнішнього вигляду конструкції. Хоча в спорудженні невеликих будівель у вас, швидше за все, вийде поєднати і творчі напрацювання, і повноцінність конструкції.

облаштування заміського будинку

Як правило, хай-тек передбачає прямокутні форми будівель. У проектах одноповерхових приватних котеджів можна відійти від цього постулату і зробити панорамну терасу або велике вікно у вітальні. Це допоможе поліпшити природне освітлення всередині будівлі. Враховуючи не схильність напрямки хай-тек до великих площ, вам доведеться вмістити в один поверх всю корисну житлоплощу.

Увага! Правила розташування кімнат відсутні.

Двоповерхові житла, виконані в напрямку хай-тек, розширюють горизонти. На другому рівні, де зазвичай розташовують спальні кімнати, обов’язково спорудити лоджію. Якщо у вас запланований гараж, зробіть балкон прямо на його даху. Сходи нагору може бути не одна, а до кожної кімнаті окремо. Та й терас може бути кілька.

Хай-тек підходить не для всіх ділянок. Будівлі з нетривіальним дизайном і плоским дахом добре виглядають тільки на відкритому просторі. Вони не будуть виглядати органічно, якщо в парі метрах від фундаменту у вас пролягає паркан.

Огляд котеджу в стилі хай-тек: відео