Пальми є однодольні деревні рослини, мають стовбур без гілок, їх батьківщина – тропічні і субтропічні райони. Пальми виконують декоративну функцію, різні її частини використовують в якості продуктів харчування, будівельного матеріалу, сировини для виробництва всіляких речей. Питання як виростити пальму, вирішується просто, якщо слідувати певним вимогам і забезпечувати рослині належний догляд.
Сабаль – пальма для вирощування в домашніх умовах
Якими бувають рослини
У сімействі пальмових близько 200 пологів і 3000 видів, які відрізняються один від одного зовнішнім виглядом і розмірами. Частина з них може рости тільки в природних умовах, частина пальм мешкає в міських квартирах. Є пальми, які комфортно почувають себе на вулиці навіть взимку, їх успішно вирощують на заміських ділянках. Найтовстіша ствол у юбеі, він становить близько 1 м, у ліан як такого стовбура немає, тільки повзучі листя. У природних умовах висота пальми може досягати 12 метрів. Листя у рослин бувають двох видів: віялові і перисті.
Серед пальмових виділяють:
- кокосову пальму;
- фінікову пальму;
- рапес;
- ховея;
- ливистона;
- хамедорея;
- сабаль.
Як виростити пальму з насіння
Це найбільш поширений спосіб розмноження рослини. Можна успішно виростити пальму з насіння, якщо дотримуватися певні умови:
- Взяти сухі якісне насіння, куплені в спеціалізованому магазині або зірвані прямо з дерева, перевірити, щоб всі насіння були дозрілими.
- Для очищення насіння на добу замочити в теплій воді, яку необхідно постійно міняти.
- Розкрити товсту шкірку, щоб до ембріону міг надходити повітря.
- Для проростання замочити насіння на добу, перед посадкою можна обробити насіння фунгіцидом.
- Підготувати посуд для посіву.
- Підготувати суміш для посіву з дерну, перегною, піску, садової землі.
- Одне насіння правильно розміщувати в одній ємності, на дні якої повинна бути діра і дренаж. Накрити плівкою для створення парникового ефекту. Глибина знаходження насіння в землі і температура в приміщенні залежать від виду пальми.
- Паросткам потрібно забезпечити оптимальну вологість, доступ свіжого повітря і сонячного світла.
- Коли паростки витягнуться до 2 см, їх можна пересаджувати і проводити необхідний догляд.
Якісне насіння пальм добре проростають
Як виростити пальму діленням куща
Цим способом розмножуються хамедорея, хамеропс, каріота. Головна умова -куст рослини повинен бути зеленим. Кращий час для цієї операції – травень. Від дерева потрібно обережно, щоб не пошкодити, обрізати відросток довжиною не менше 25 см.
Відросток помістити в спеціальну грунтову суміш для пальм або землю такого ж складу, яка використовується для розмноження насінням. Над ємністю з паростком, що знаходиться в темному місці, можна зробити парник.
Зростаючу пальму потрібно регулярно поливати. Квітка з’явиться приблизно через місяць, а через три місяці його можна пересаджувати в інший горщик, не забуваючи належним чином доглядати за ним.
Сприятливі умови для рослини
Догляд залежить від виду. Слід пам’ятати, що Пальма-рослина з тропіків. Догляд за домашніми рослинами відрізняється від догляду за рослинами на присадибній ділянці. Нижче мова піде про пальмах, вирощуваних будинку.
Підходяще місце
Приміщення повинно бути просторим, щоб вмістити розрослося дерево. Краще, коли вікна виходять на південну сторону, особливо для молодих рослин. Горщик не повинен стояти в кутку в холодному місці або на холодному підвіконні. Рослина має бути захищене від протягів.
Правильна ємність
Горщики потрібно міняти раз в 2-3 року, збільшуючи його розмір на 1 \\ 3. При виборі горщика потрібно враховувати особливості матеріалу, з якого він зроблений, це може бути кераміка або пластик. Діаметр ємності не повинен перевищувати її висоту, забарвлення ємності повинна бути світлою, щоб уникнути можливого перегріву в жарку пору. Горщик повинен мати піддон.
Грунт
Грунт в горщику потрібно розпушувати, щоб вона могла безперешкодного пропускати вологу, в іншому випадку рослина може загинути. При пересадці пальми потрібно зберегти земляний кому, можлива тільки зміна верхнього шару грунту. Кислотність землі мінятися не повинна.
Освітлення
Рослині потрібен розсіяне світло, протягом 2/3 дня вона повинна бути в зоні світла. У літній сезон рослина потрібно захищати від впливу прямих сонячних променів, а взимку допустимо виставляти його на підвіконня. Це правило особливо стосується молодих квіток.
Вологість
Пальме протипоказаний сухе повітря, для зволоження повітря використовується кілька методів:
- обприскування рослини з пульверизатора;
- протирання листя вологою ганчіркою;
- установка в кімнаті зволожувача повітря;
- розміщення ємності з водою поблизу горщика.
Як поливати
Полив рослина краще м’якою водою кімнатної температури: відстояною або дощовою. Поливати слід з урахуванням виду рослини, температури, пори року. Чим холодніше в приміщенні, тим рідше потрібно поливати.
Влітку можливий щоденний полив. Дерево само може регулювати рівень вологи за допомогою дренажного отвору.
Пересадка
Молодий квітка (до трьох років) пересаджують щороку, після трьох років-раз в 2 роки. Пересадкою потрібно займатися навесні, перед цим необхідно обрізати сухі і жовте листя. Після пересадки протягом двох тижнів рослина слід поливати з обережністю.
Пересадка молодого рослини здійснюється щорічно
Підживлення
Навіть правильний догляд не завжди може надати рослині квітучий вигляд, необхідна додаткова підгодівля. Коли воно активно росте, можна давати йому органічні добрива, в інший час – мінеральні (раз в два тижні). Взимку можна обійтися без добрив.