Перець солодкий Толстячок відноситься до тих сортам, які йдуть нарівні навіть з недавно виведеними гібридами, оскільки він відрізняється великою кількістю достоїнств і здатний порадувати багатим урожаєм навіть недосвідченого городника. Але це можливо лише тоді, коли буде дотримуватися агротехніка вирощування цієї культури. Далі наведено докладний опис сорту: характеристика, особливості вирощування, врожайність, відгуки (фотоматеріали додаються).
Перець Толстячок: опис сорту
Перець Толстячок відноситься до середньостиглих сортів. Культура виростає росло (висотою до 0,5 м) з напіврозкидистий кущами. Листя у кущів зморшкуваті, мають насичений зелений колір.
Плоди перцю відрізняються прізмовідной формою і мають середній розмір: в довжину досягають близько 12 см. Варто відзначити досить великий діаметр плодів: він становить близько 7-8 см (що, до речі, виправдовує назву сорту). Шкірка у плодів досить щільна, гладка, а товщина стінок чимала – близько 8-10 мм. Вага одного плоду досягає 100-130 г, в окремих випадках – 200 г. Плоди перцю дуже смачні: солодкі, соковиті. Товстун можна вживати як в свіжому вигляді в якості основи для овочевих салатів, так і для консервації.
Насіння перцю Толстячок
Термін дозрівання плодів (від появи перших росточков до перших плодів в стані технічної зрілості) становить близько 105-115 днів. У стані технічної зрілості плоди мають зелений колір, в стані біологічної зрілості – яскраво-червоний. При належному догляді з одного квадрата можна досягти чималого врожаю – в середньому, близько 5 кг.
Городники відзначають, що сорт прекрасно поводиться майже на будь-якому грунті і нічим не поступається гібридним сортам, тому можна сміливо вирощувати його на своєму городній ділянці.
Особливості вирощування та догляду
Якщо ви плануєте висадити перець на грядці у відкритому грунті, то посів підготовлених насіння слід здійснювати в кінці березня, коли прийдуть теплі дні. Якщо ж вирощування культури буде здійснюватися в закритому грунті, посів насіння необхідно здійснити орієнтовно до середини лютого.
Перед посадкою насіння особливу увагу слід приділити вибору відповідної ділянки та грунту. Так, остання повинна відповідати наступним вимогам:
- бути легкою і досить пухкої;
- бути родючою;
- грунт повинен в достатній мірі пропускати повітря і воду;
- при посадці культури в важку грунт (суглинку, глинистий грунт і т.д.) ділянку обов’язково насичується органікою.
Перед посадкою насіння бажано знезаразити, потримавши в слабкому марганцевому розчині близько 20 хвилин, а потім ретельно висушити.
Порада. Молоді паростки перцю зазвичай погано переносять пікіровку, оскільки мають досить слабкі коріння, тому краще посів насіння здійснювати в окремі ємності з готовим субстратом і торфом (торф’яні горщики).
Насіння перцю не слід поглиблювати в грунт занадто глибоко (до 2,5 см), грунт при цьому повинна бути попередньо злегка змочена. На перших порах горщики з саджанцями краще накрити поліетиленом і залишити в теплому приміщенні до появи перших росточков.
Плоди перцю Толстячок
У період зростання розсади її потрібно періодично поливати невеликою кількістю води. Висадка в грунт повинна здійснюватися не раніше останніх чисел травня (краще на початку червня). Посадку здійснюємо, дотримуючись відстань між рослинами в межах 40 см, зберігаючи при цьому відстань між рядами близько 70 см.
Порада. Якщо ви є жителем холодного регіону, то посадку молодих паростків краще здійснювати в заздалегідь підготовлену високу гряду: таким чином, ви зможете зберегти в грядках тепло, таке необхідне ще слабким паростки.
Перець не вимагає особливого догляду: достатньо буде лише кількох простих маніпуляцій для отримання відмінного врожаю:
- Регулярний полив. Перець вимагає постійного, але помірного поливу. Вносити чергову порцію води слід лише тоді, коли верхній шар грунту на грядках трохи висохне.
- Помірні підгодівлі. З кількістю внесених добрив слід бути дуже обережним: за весь період росту перцю цілком достатньо буде трьох підгодівлі. Ідеальне добриво для перцю – суміш гною і води.
- Контроль за ростом пагонів. Обов’язково стежте за розвитком рослини, видаляючи своєчасно надто активно зростаючі бічні пагони.
Наш матеріал добігає кінця. Тепер ви знаєте про особливості вирощування перцю сорту Толстячок. Бажаємо успіху!
Вирощування болгарського перцю: відео
Перець Толстячок: фото