Батьківщиною домашньої птиці цесарки є Африканський континент. Царську птицю обожнюють англійці, кубинці, французи, японці і африканці. Смак м’яса не схожий на куряче – це м’ясо ніжною дичини, яка цінується гурманами. Царська птах знайшла шанувальників серед наших співвітчизників. Розведення цесарок, як бізнес, вигідно чи ні, можна вирішити тільки після розгляду всіх позитивних і негативних моментів.
Цесарки стають популярними птахами для розведення
Розведення цесарок для бізнесу – плюси
Стало популярним розведення цесарок як бізнес, для чого необхідний бізнес-план. Це вигідно через те, що:
- Цесарки є власниками сильним імунітетом, який відрізняє їх від хворобливих курей та інших домашніх птахів. Немає небезпеки зараження захворюваннями, які зустрічаються у інших домашніх птахів.
- Легко пристосовуються до будь-якого клімату: цесарка не страшна спекотна погода або морози.
- Злагідні – НЕ задираються з іншими мешканцями ферми, але здатні захистити себе. Вони швидко прив’язуються до своєму житлу.
- Чи не вимогливі. Харчуються їжею, що їм дають, навіть вживають харчові відходи, швидко набирають вагу при мізерних кормах.
- М’ясо цих домашніх птахів екзотичне і має високу смакове якість.
- Яйця, які не викликають алергічних реакцій, що вважають за фахівцями корисніше, ніж перепелині.
- Попит існує і на оперення птахів.
- Знищують велику кількість комах, які шкодять господарству. Від них немає порятунку колорадським жукам, зате цесарки не шкодять городах, як кури – у них немає звички розгрібати грядки. Винятком є капуста – повз неї птах не пройде байдуже.
- Розведення цесарок поза конкуренцією на ринку.
- Висока ціна на м’ясо і яйця, простота реалізації, що вигідно фермерам.
- Стадні птиці з легкістю перегоняются з місця на місце, вони легко пасуться і вигулюються.
Влітку цесарки можуть самі добувати собі їжу на пасовище
Розведення цесарок для бізнесу – мінуси
Недоліками царських птахів, що створюють мінуси при їх розведенні, є:
- Гучні крики, що піднімаються птахами в разі загрози їх безпеки – при появі сторонніх людей, кішок, собак, щурів. У цьому є і свій плюс – цесарки виконують роль сигналізації.
- Не вибирають затишне місце для відкладання яєць.
- Чи не займаються висиджування яєць через свою лякливості.
- Уміння птахів літати, що змушує уважніше ставитися до побудови вигульних зон.
- Лякливість птахів робить їх не стійкими до стресових ситуацій. Для них стресом може бути навіть звичайний грім. Ця обставина несприятливо діє на несучість.
- Потрібно освітлення пташника для того, щоб вони мчали.
- Додаткові витрати, необхідні на транспортування продукції, підготовку м’ясних і обвалочний цехів, придбання холодильних установок, утилізацію відходів, що залишаються птахами.
Цесарки добре літають, тому можуть втекти
Цінні якості м’яса і яєць царських пташок
М’ясна цінність
М’ясо цесарки – одне з найбільш корисних і дієтичних, а також менш водянисті з усіх, які можна отримати від будь-якої домашньої птиці. Наявність жиру в ньому становить 1%, білок займає 26%, міститься багато вітамінів і мінеральних речовин. Цесарки відрізняються швидким приростом м’яса – кури, вирощені на домашніх натуральних харчах, не можуть похвалитися таким приростом.
Всього протягом трьох місяців вигулу вистачає цим пернатим набрати вагу понад кілограм. Максимальний забійний вага – 1,8-2 кілограми.
Цінність яєць
Яйця цих птахів є дієтичними і гіпоалергенними. У них міститься велика кількість цинку і вітамінів, серед яких найбільше вітаміну А. Яйця мають великий термін зберігання. Якщо при їх зберіганні дотримуватися температуру 0-10 градусів, яйця зберігають свої властивості протягом 5 місяців.
Яйця цесарок можна зберігати до 150 днів
Розведення цесарок
Царської пташці прекрасно живеться в будь-яких умовах.
- Містять їх в спеціальних загонах, що мають територію для вигулу.
- Щоб пташки не полетіли, вигул роблять у вигляді вольєра, або підрізають їм крильця.
- Ніч вони проводять, як кури, піднявшись на високий сідало.
- Цесарок можна поміщати в сирі приміщення.
- Вони гуляють на вулиці навіть в морози, не вимагають підігріву пташника.
- Необхідно подбати про те, щоб у птахів завжди були в достатній кількості чиста питна вода і корм.
Якщо ферма займається птахівництвом, щоб продавати яйця, необхідно не забувати про те, що цесарки несуть яйця вже в семимісячному віці, приблизно в першій половині дня, не шукаючи затишне містечко – мчать прямо на підлогу.
Будучи стайной птахом, цесарки збиваються в зграйки, в яких з одним самцем знаходяться 5 самок. Самок виводиться менше, ніж самців. Цесарки є полохливими створіннями, тому їх пташенят можуть висиджувати кури-квочки. Якщо ферма має велике птахівництво, вигідно розводити царських пташок за допомогою інкубатора.
Несучість цих пернатих – півроку. Однією цесаркою за цей час мчить до 125 яєць. Після цього птах забивається на м’ясо. Самців забивають у віці 4-5 місяців.
Виведення цесарки бізнес безвідходний, що не вимагає великих матеріальних вкладень, але обов’язково потрібно скласти бізнес план.
Протягом року від однієї несучки виводиться до 50 пташенят.
Цесарка не висиджують свої яйця
Устаткування пташника
- Пташник повинен мати сідала в великій кількості. На одному сідалі може міститися не більше 6 птахів.
- Якщо підлоги в ньому земляні, застеліть їх тирсою, торфом, соломою, сіном або піском, товщиною близько 15 см.
Раціон цесарок
Якщо птиці гуляють на великій території, корм знадобиться тільки ввечері. Доцільно годувати птахів зерновими мешанками, давати їм сухі цільні зернові суміші, різний якісний комбікорм. Головне умови утримання – велика кількість чистої питної води, яка повинна змінюватися 3 рази за добу і мати кімнатну температуру. Корм пернаті знаходять собі самостійно – шукають різних жучків і черв’ячків, слимаків і жаб, травинки і зерно. Вони не відмовляються від бур’янів і їх насіння, бадилля рослин.
Якщо птахівництво займається розведенням цесарок в загонах, то забезпечує їх зеленими кормами – свіжоскошеної травою, а також птахи їдять жуків і черв’яків. Дорослим птахам забезпечується трьох разове харчування з дотриманням режиму. Можна давати їм трохи харчових відходів, каш, вареної картоплі, хлібних сухарів, м’ясних і рибних відходів, що не жирного сиру, а також забезпечити підживлення продуктами з високим вмістом кальцію. Це може бути: подрібнені черепашки, деревна зола, крихти крейди, трохи річкового піску. Немає меж фантазіям, які використовує птахівництво.
Цесарка на вільному вигулі здобуває собі черв’яків і жуків
Хто скуповує м’ясо і яйця
Вишукане м’ясо і гіпоалергенні яйця купують власники ресторанних мереж, супермаркетів, спеціалізованих магазинів. Можна продавати продукцію знайомим.
Продаж курчат
Будь-яка ферма буде щаслива мати серед своїх мешканців таких вигідних і цінних птахів.
Збут пір’я царської птиці
Пір’я цесарок відрізняються від курячих, качиних і гусячих своєю неймовірною красою, завдяки чому їх використовують для виготовлення різних прикрас – сережок, підвісок, амулетів. Пір’я красиві природні, легко фарбуються в будь-який колір. У салонах краси модно виконання стильного манікюру, з використанням красивих пір’я.
Використовує пір’я цесарки бізнес з виробництва пір’яних виробів – подушки, ковдри.
Висновки
Позитивні моменти перевищують негативні, тому варто скласти бізнес план і приступити до розведення прекрасних пташок, що є прибутковим, новим, конкурентоспроможним, що не витратним в матеріальному і фізичному плані, заняттям, яке неймовірно цікаво і окупиться через рік. План допоможе вам підрахувати всі витрати і прикинути, яких доходів слід очікувати.