Підготовка квітів-багаторічників до зими

багаторічні квітиПізньої осені, коли врожай зібраний і можна забути про справи городніх, настає час, щоб згадати про квіти. Підготовка до зими необхідна трав’янистих багаторічників, декоративним чагарникам. Грамотне укриття збереже рослини до їх весняного пробудження.

Підготовка укривних матеріалів

Сніговий покрив часто здувається вітром, особливо на відкритій місцевості. Єдиний порятунок в цьому випадку підготовка «снігозатримувачів». Повне танення в розпал сезону призведе до загибелі незахищених культур, а відлиги – до їх випрівання. В результаті морозів, після потепління на поверхні утворюється крижаний наст, від якого необхідно вчасно позбуватися.

Підручні матеріали для підготовки квітів:

  • ялиновий лапник, хмиз (для пристрою типу «курінь»);
  • неткані матеріали або натуральна мішковина;
  • дубове листя (довго зберігаються і не гниють);
  • деревна стружка (дрібні тирсу швидше наситяться вологою і промокнути).

як укрити квіти на зимуВикористання ялинового гілля

Небажана опале листя – в ній зимують личинки шкідників і розвиваються небезпечні бактерії. Солома приверне гризунів, які до весни розмножаться і окупують ділянку. Під мокрим органічним матеріалом в теплу сиру зиму рослини постраждають від цвілі.

Порада. Використовуйте солом’яні снопи або мати, краплі води будуть скочуватися не потрапляючи всередину.

Якщо ви зважилися вибрати солому при підготовці рослин, то знімати «ковдру» навесні необхідно раніше інших, так як земля буде недоступна сонячним променям. Шифер, дошки, дерев’яна тара хороші тим, що затримують сніг і служать каркасом під утеплювач. Уникайте матеріалів, в яких містяться смоли і хім. з’єднання: плити ЦСП, ДВП, руберойд.

Хвоя і торф закісляет грунт. Не варто їх застосовувати для підготовки квітів-кальцефілів: гвоздики, лев’ячого зіва, садової хризантеми, костриці. З хвоєю можна занести ряд хвороб: звертайте увагу на нальоти і колір голок. Торф підходить для підготовки грунту в тільки якості мульчі, через намоклий торф’яної пласт до рослинам не буде надходити волога і повітря.

Підготовка квітів: правила і прийоми

В середині жовтня садівники приступають до підготовки укриттів. Холоди можуть «нагрянути» в будь-який момент, а утеплення займає не один день. Занадто рання підготовка квітів до зими спричинить загнивання стебел, так як після перших морозів настає підвищення температури.

коли викопувати бульби квітів

Починають підготовку з видалення літніх і багаторічних культур зимуючих у відкритому грунті. В кінці вересня викопують георгіни, бульбоцибулини гладіолусів необхідно прибрати до кінця жовтня. Переносять в прохолодне приміщення кореневища калл, не залишають в саду гальтонію, Ацидантера, монтбрецию, бульбову бегонію. Після збирання настає черга підготовки рослин, що залишаються на зиму.

Увага! Обрізка полегшить процес укриття і мульчування, позбавить від непотрібних висохлих стебел.

Обрізку виконують після перших заморозків в суху погоду. До цього часу коріння будуть отримувати поживні речовини з верхньої частини. У рудбекии, ромену, астильби, аквилегии, примули залишають до 5 см. Це підходить всім невисоким рослинам, які потребують особливого укриття. Після в’янення стебел обрізають айстри і півонії. Порожній дельфініум на зрізі закупорюють садовим варом або пластиліном, щоб вода не проникала всередину. Від ірисів залишають 10 см. Паркові, що плетуться троянди восени можна не турбувати обрізанням, але умови суворих зим культури краще перенесуть з меншою верхньою частиною.

Увага! Для клематисів і троянд підготовка починається за 3-4 тижні до заморозків. Кучеряві клематиси і ті, які цвітуть на пагонах поточного року, стрижуть коротко. Зелені частини померзнуть і згниють за зиму.

Види і способи укриттів на зиму

Мелколуковічние рослини, що зацвітають навесні, відмінно зимують без підготовки: крокус, проліска, лилейник, проліски. Цибулинні голландської селекції досить накрити ялиновим гіллям. Хвоя охоронить рослини від поїдання гризунами.

Флокси на зиму не обрізають, а повністю засипають кущики садової землею, змішаної з перегноєм. За стирчить стеблах буде простіше відшукати квіти навесні. Хости, після відмирання верхньої частини, мульчують і вкривають ялиновим гіллям.

Форзиція, клематиси-ліани, пригинають до землі, утеплюючи нетканим матеріалом. Для троянд існують такі типи укриттів:

  1. Каркасний (основа для каркаса може бути металевий дріт, дерев’яні кілки, поверх каркаса – шар утеплювача). як захистити квіти від морозукаркасне укриття
  2. Огороджена насип (рослина накривають сіткою або мішком, всередину якого засипають сухий лист).
  3. Кокон (для штамбових троянд, повне укутування лутрасилом з фіксацією).

Увага! Все листя у троянд перед зимовою підготовкою обривають.

Основний матеріал не повинен ламати, гнути гілки: їх попередньо пов’язують, не сильно перетягуючи мотузкою. Неткані синтетичні матеріали добре підходять для підготовки рослин до зими на альпійських гірках. Накривають клумбу всю разом, щільно присипаючи краю землею. Скористатися можна покупними будиночками, спеціально для цих цілей.

Деякі з багаторічників, які не потребують укриттів: бадан, тюльпани, люпин, водозбір, рудбекія, астранція, сибірський ірис.

Квітник перед самою зимою (на фото і відео) повинен бути очищений від сміття, сухих рослинних залишків. Тільки грамотна підготовка багаторічників до зими дозволить побачити на наступний рік їх дружне цвітіння.

Як укрити багаторічні квіти на зиму: відео