Черешня обдаровує нас ароматними і медово-солодкими плодами. На своїй ділянці можна вирощувати як ранньостиглі сорти, так і пізньостиглі, такі як «Регіна». Цей цінний сорт за відгуками багатьох садівників має ряд переваг і дає чудові врожаї, якщо забезпечити дереву сусідство з відповідними обпилювачами. Опис соковитих плодів і їх фото викликає апетит, а поласувати ними можна навіть в серпні.
Поява сорти і його характерні риси
Натхненні ідеєю створити черешню з більш пізнім плодоносінням, німецькі селекціонери з’єднали такі сорти як «Рубе» і «Шнейдера». Підсумком роботи виявилися задоволені, т. К. Народився чудовий сорт «Регіна» з чудовими якостями.
Дерево у виведеного сорту вийшло не сильно високим з округлими обрисами крони і середнім рівнем густоти. Перші квіточки, які згодом перетворяться на ароматні і великі ягоди, зацвітають уже на третій рік після пересадки молодого деревця на постійне місце.
Плоди черешні Регіна
Пагони у «Регіни» прямі, вони спрямовані вгору і досить швидко розвиваються. У перший рік життя саджанець вже може похвалитися пагонами завдовжки в 45-50 см. Суцвіття красуні «Регіни» такі ж, як і у інших сестер черешень – звичайна філіжанка з невеликими квітками.
Зібраний урожай радує темно-червоними плодами великого розміру. Зрілі черешні дивують своєю вагою – 10-11 г. М’якоть у «Регіни» дуже соковита, м’ясиста і теж темно-червоного відтінку.
Увага! На відміну від інших сортів, урожаєм «Регіна» обдаровує пізніше. Зрілі ягідки з’являються в середині літа.
Гідності й недоліки
Новоявлена красуня відзначилася не тільки винятковими властивостями дерева, а й відмінним медово-солодким смаком з легкою кислинкою. З цих причин молодий сорт стало широко вживаним терміном увагу садівників і не дарма, адже у нього маса переваг:
- великий урожай – кожен рік «Регіна» рясно плодоносить;
- збереження привабливого вигляду ягід навіть при тривалих перевезеннях. Разом з тим вони не втрачають якість при двотижневому зберіганні в холодильній камері;
- плоди дуже щільні – чи не розтріскаються і не піддаються гниттю під час сильних опадів;
- зручність збору плодів – не потрібно докладати зусиль, щоб відокремити ягоду від плодоніжки;
- зрілі плоди тривалий час не обсипаються (більше двох тижнів), що дозволяє спланувати час збору;
- «Регіна» мінімально схильна до до всіляких захворювань і шкідників;
У «Регіни» дуже багато плюсів, але у неї є істотний недолік – сорту властиво погане самозапилення, тому, слід недалеко від дерева висаджувати друзів-запилювачів. Вся складність полягає в тому, що в цей час не багато сортів цвіте. Кращі перехресні запилювачі: Карина, Сільвія, Хеделфінска, вишні Нефріс, Лотівка, а також Корал. Висаджувати їх слід не на велику відстань від «Регіни» або ж прищеплювати відповідний сорт до дерева, головне, щоб у них було одночасне цвітіння.
Увага! Прекрасну врожайність в перший рік плодоношення забезпечить регулярне укорочення пагонів на 2 або 3 корінці.
Важливі рекомендації для успішного вирощування
Довгоочікуваний урожай обов’язково порадує своєю кількістю, якщо подбати про запильниках «Регіни» і врахувати деякі умови:
- не давати дереву пересихати – потрібно подбати про рясному поливі з періодичністю один раз на місяць. Молодому деревцю досить 30 л води, а плодоносних – 55-60 л. У жарку і посушливе літо слід проводити процедуру частіше – щотижня або 2 рази в місяць (все залежить від кількості опадів);
Для черешні дуже важливим є правильний полив
- підгодовувати дерево. Якщо дереву більше 2-х років, то воно потребує азотних добривах. Розрахунок підгодівлі: 120 г добрива на 1 м2 пристовбурного кола;
- з 3-го року після посадки підгодовувати «Регіну», використовуючи перепрілий гній. Регулярність заходи – 1 раз в два роки. Розрахунок – 10 л підгодівлі під одне дерево;
- добре використовувати суперфосфат, але головне дотримуватися дозування – 150 г підгодівлі (добре застосовувати селітру) на 1 м2;
- на регулярній основі слід здійснювати обрізку – формувати крону і видаляти засохлі і надламаний гілки. Після процедури, зрізану область обов’язково обробляють мідним купоросом.
Увага! Поливати і вносити добрива рекомендується в лунку, яка робиться в пристовбурних кіл і на один метр відходить від стовбура.
При дотриманні перерахованих вище умов красуня «Регіна» обдарує чудовим і якісним урожаєм, яким можна буде ласувати до середини серпня, а в зимовий період допоможе згадати про літо баночка ароматного варення з солодких плодів.
Як отримати хороший урожай черешні в середній смузі: відео
Черешня сорту Регіна: фото