Осінні, пізно розкривають свої бутони квіти, завжди надають засинає саду яскравості. Звичайно ж, їх набагато менше ніж літників, але все ж досить для створення красивих композицій. Зі статті можна дізнатися назви найпопулярніших з них і подивитися фото.
Які осінні квіти підійдуть для прикраси саду
Квіти, які вважаються типовими осінніми, демонструють свою красу з вересня по листопад. Але при їх посадці обов’язково слід враховувати кліматичні особливості району. У південних областях поздноцветущие рослини зможуть повністю розкритися і тривало радувати око. У прохолодних районах ймовірність дочекатися від них цвітіння досить мала. Такі різновиди невибагливі до догляду і дуже стійкі до перепаду температур. Деякі з них відмінно, без всяких укриттів переносять заморозки і продовжують далі зростання і цвітіння. Крім вищеописаних примірників садівники намагаються прикрашати ділянки рослинами, початківцями цвісти в середині літа. Це всім відомі чорнобривці, левиний зів, шавлія. Під час переходу в осінній сезон вони здатні підтримувати безперервність цвітіння в саду.
Порада. Літні квіти, наприклад флокси, також можуть послужити прикрасою восени. Для цього потрібно продовжувати їх вегетацію своєчасно видаляючи зів’ялі бутони.
Багаторічні квіти для осіннього саду
Деякі багаторічні квіти добре себе почувають при короткому світловому дні. До таких відносяться:
- хризантеми. Вважаються найпопулярнішими рослинами, квітучими восени. Різноманітна забарвлення, висота і форма куща дозволяють створювати з них в саду прекрасні монокомпозицією. Ранні сорти хризантем починають цвітіння ще в кінці літа, а пізні відкривають бутони вже напередодні морозів. Таким чином, протягом всієї осені сад рясніє яскравими помпонами всіляких розмірів і форм. Хризантеми досить невибагливі квіти. Віддають перевагу легким грунту і органічні добрива. Деякі сорти відмінно зимують у відкритому грунті, а інші потрібно викопувати і переносити на зберігання в льох або підвал.
хризантеми
- багаторічні айстри. Ці осінні квіти багатьом відомі під назвою Сентябрина або Октябрини. Тут вибір також різноманітний, як і в випадку з хризантемами. Багаторічні айстри чудово поєднуються з іншими квітами на клумбах, з них можна висаджувати бордюри різної висоти, вони добре виділяються на задньому плані. Період цвітіння у них триває до морозів. В укритті на зиму квіти не потребують.
багаторічні айстри
- жоржини. Бульбові рослини, які в деяких країнах називають «квіти літа, що минає». При перших заморозках стовбур, листя і бутони темніють і гинуть. Бульби обов’язково викопують на зиму і переносять на зберігання в приміщення. Сортів жоржин в даний час налічується близько 15 тисяч, тому завжди є вибір на будь-який колір і смак. Рослини люблять рясний полив і багатий поживними речовинами грунт.
Жоржини Рада. Всі сорти жоржин наділені дуже крихкими стеблами, тому при посадці краще відразу подбати про опору.
- Крокосмія. Цей літник, іменується ще як монтбреции, починає цвісти в середині літа і закінчує у вересні. Квіти описують як кисть з воронковидними квітами жовтого або яскраво червоного кольору. Листя довгі, вертикально-зростаючі. Чудово виглядає в композиціях з яскравими квітами. У холодних районах на зиму краще викопувати з грунту.
Крокосмія
- кореопсіси. Їх описують як яскраво-жовті квіти, сильно нагадують ромашку. Вони здатні наповнити сад теплом і своєрідним затишком. Цвітіння починається в липні і закінчується з приходом заморозків. Низькорослі сорти можна висаджувати в вазони. Для збільшення часу цвітіння слід регулярно прибирати зів’ялі бутони.
кореопсіси
- Колхикум або пізньоцвіт. Цей крокус здатний привнести в сад ніжних весняних фарб. Його квіти чудово виглядають в альпінаріях, рокарії і Рутар. У догляді невибагливий.
Колхикум
Однорічні різновиди для осіннього саду
Якщо немає можливості вирощувати багаторічні осінні квіти, їх запросто можна замінити не менш яскравими і різноманітними однолітниками.
- айстри. Ці квіти розкриваються на початку вересня і вже до кінця місяця в’януть. Від багаторічних побратимів їх відрізняють великі суцвіття і різноманітність форм. Добре виглядають на клумбах в групових посадках як в одному кольорі, так і в міксах. У догляді невибагливі. У літню пору вимагають поливу і періодичного підживлення.
айстри
- чорнобривці або тагетеси. Квіти утворюють невеликі кущики. При груповій посадці здатні створювати щільний і дуже яскравий килим на клумбі. Залежно від будови суцвіть діляться на: гвоздікоцветние, хрізантемовідние, махрові, напівмахрові, прості. Колірна гамма від жовтого до помаранчевого. Особливого догляду не потребують. Бутони утворюються до морозів. Від холоду рослини швидко гинуть.
чорнобривці
- шавлія або сальвія. Найкраще в осінню пору виглядають різновиди з яскраво-червоними суцвіттями. Її яскраві високі стебла, немов свічки, горять на тлі осіннього пейзажу. Має дуже тривалий період вегетації, тому вирощувати її потрібно через розсаду.
шавлія
Порада. Те як будуть виглядати в осінньому саду однорічні квіти краще добре продумати навесні, під час їх посіву.
Осінні квіти розкриваються саме тоді, коли більшість рослин готується до відпочинку. В цю сумну, дощову пору один тільки погляд на них здатний наповнити теплими спогадами про літо, що пішло.