З метою підвищення якості та кількості вирощуваних овочів завзяті городники використовують різні методи. Наприклад, посадка такого звичного овоча, як картопля, виконана за тим самим перевіреної голландською технологією, дозволяє отримувати на дачній присадибній ділянці відмінний урожай. Детально про метод можна дізнатися після перегляду статті та відеоматеріалів.
Чим привабливі голландські технології
Голландія вже давно славиться впровадженням спеціальних методів вирощування овочів. Наприклад, з 1 га в деяких господарствах цієї країни фермери збирають до 450 ц добірних бульб картоплі. І все це завдяки особливій технології.
Методика спочатку була розроблена для масштабної культивації популярного овоча. Тобто, щоб конкретно її виконати потрібні великі площі і певна сільгосптехніка. Однак деякі елементи можна запросто виконувати будь-якому картоплярів-любителю на невеликому присадибній ділянці, отримуючи при цьому аналогічні виробничими масштабами результати.
картопляна грядка
Якщо говорити в загальному, то суть технології полягає у вирощуванні картоплі на гребенях з досить великим інтервалом між ними. Так коренева система забезпечується достатній аерації. Бульби наростають значно швидше, їх більше ніж зазвичай і вони крупніше.
Увага! Причиною розчарування в технології голландців по вирощуванню картоплі може виявитися недостатній розмір ділянки, виділеної під вирощування культури. Внаслідок цього грядки розташовуються дуже близько один до одного, що призводить до недотримання потрібних інтервалів і, відповідно, до зовсім інших результатів.
Умови технології
Щоб отримати велику кількість якісних бульб картоплі обов’язково дотримуватися наступних правил:
- Для посадки потрібно підбирати якісний посадковий матеріал.
- Перед вибором місця під картоплю обов’язково враховуються культури-попередники. Кращий варіант зернові і бобові. Найгірший – пасльонові.
- Грунт повинна бути добре удобреному. За складом чорнозем або суглинок.
- Обробка препаратами від шкідників повинна проводитися вчасно.
- Завчасна підготовка грунту восени і предпосадочная навесні повинна здійснюватися з дотриманням рекомендацій.
Які підходять сорти
Для технології краще використовувати сорти, над якими працювали голландські селекціонери.
- Імпала – підходить для вирощування в холодних областях. Скоростиглий сорт. На півдні можна отримувати по два врожаї за сезон.
- Пріор – представник рано дозрівають сортів.
- Ред Скарлетт – бульби наділені червоною шкіркою і білою м’якоттю. Дозріває рано.
- Клеопатра – один з ранніх сортів. З недоліків відзначається схильність поразки паршею.
- Мона Ліза – це картопля, що дозріває в середні терміни. Вважається одним з найбільш врожайних.
- Астерікс – середньопізній сорт. Відрізняється тривалим зберіганням бульб.
- Еба – бульби пофарбовані в жовтий колір. Середньопізній.
посадка картоплі
У північних регіонах краще висаджувати районовані сорти вітчизняної селекції. Вони добре себе зарекомендували при вирощуванні голландським методом.
- Загадка Пітера – один із сортів, давно користуються популярністю в північно-західній області Росії. У цієї картоплі рожеві бульби з такого ж кольору м’якоттю. Здатний давати великі урожаї.
- Невський – середньоранній, дуже врожайний сорт. Відрізняється тим, що його бульби слід зберігати при температурі близько 0 ° C. При більш високій починається проростання.
- Здабитак – представник пізніх сортів. У його бульбах великий відсоток крохмалю.
Порада. Щоб примхи погоди не вплинули на кількість врожаю краще висаджувати на ділянці ранні і пізні сорти.
Як підготувати грунт
Картопля не варто садити на одному і тому ж місці щороку. Для хорошого врожаю і меншу ймовірність захворювань потрібен сівозміну. З рослин-попередників найкраще підходять злаки або боби. Чудовий варіант – посіяти восени овес на ділянці, а наступної весни перекопати його.
Удобрювати землю потрібно в осінній період. Скопаний ділянку посипають перегноєм, гноєм або компостом. Крім органіки можна додати одне з азотовмісних мінеральних добрив.
Порада. На ділянках, розташованих на схилі, добрива краще вносити навесні. Так тала вода не змиє їх з городу.
Технологія голландського вирощування
- Ділянка перекопують і поділяють на довгі грядки, відстань між якими має бути не менше 75 см. Обов’язково видаляють всі бур’яни.
- На намічених відрізках проробляють по одній бороздке 6-8 см завглибшки.
- Пророслі бульби картоплі викладають в лунки з інтервалом 30 см.
підгортання грядок
- Поверх бульб (а не під них!) Засипають добрива у вигляді перегною і золи. Саме так рослина зможе максимально отримувати речовини, необхідні для нормального розвитку куща.
Порада. У борозенки з картоплею можна підсипати лушпиння цибулі. Це вбереже бульби від таких шкідників як слимаки і дротяники.
- Після проростання картоплі (приблизно через 2 тижні після посадки) приступають до першого підгортання. Паростки повинні бути повністю засипані землею. В результаті повинен вийти горбок заввишки 10 см.
- Після наступних двох тижнів знову нагортають землю на горбок. Цього разу його висота повинна вийти 25 см. Ширина теж повинна бути визначеною: нагорі 30 см, а внизу – 75 см.
- Подальший догляд включає в себе полив, знищення шкідників та бур’янів.
- Коли прийде час збирати врожай, бадилля потрібно скосити, а бульби залишити в землі ще на 10-15 днів для дозрівання.
При використанні вищеописаної технології вирощування картоплі обов’язково слід дотримуватися всіх пунктів. Тільки так можна виростити дивно великий урожай смачних бульб на своїй ділянці.