Посадка вишні Новела

Садівники вважають за краще вирощувати вишневі дерева не тільки за приємний смак ягід, а й за барвисті квіти в середині весни, а вишня Новела привертає увагу великим числом достоїнств в своєму описі. Вона не тільки характеризується насиченим смаком ягід, але і морозостійкістю і універсальністю використання.

вишня новела

Особливості різновиди

Незвичайний сорт Новела – це гібридна культура. Вона була отримана після того, як в Орлі схрестили різновид Відродження з черемхою. На початку 2000-х років сорт включили до Державного реєстру Російської Федерації. Вона ідеально підходить для посадки в центральних областях країни, за рахунок того, що в цьому регіоні найродючіші грунту (чорнозем і суглинні грунту).

За рахунок суворих кліматичних умов Росії на її території потрібно вирощувати такі сорти, які б характеризувалися стійкістю до посухи та морозів. До таких різновидів відноситься сорт Новела.

Опис вказує на те, що це плодове дерево здатне витримувати температуру від -30 ° С до +40 ° С. У сорту вишні Новела є все характеристики самоплодності, тому поруч з ним не доведеться висаджувати інші плодові дерева, які будуть збільшувати показники зав’язей і врожайності. При бажанні ви можете посадити поруч сорт черешні Ревна, який позитивно позначиться на стані кущів і посилить всі достоїнства розглянутого різновиду.

вишня новела

Ця культура характеризується середніми термінами дозрівання. Цвісти вона починає на початку квітня, а збір врожаю припадає на кінець червня. Активне плодоношення настає на 2 рік після посадки.

Зовнішні характеристики дерева

Максимальна висота дерева – 3 м. Це істотно полегшує догляд за ним і збір дозрілої продукції. Крона овальної форми, середньої густини. Вона захищає плоди від надлишку сонячних променів, які призводять до перезрівання ягід. Пагони середнього розміру. Їх довжина становить 30 см. Кора характеризується насиченим сірим відтінком, що істотно відрізняє Новелу від інших видів плодових дерев. Особливістю кори є те, що вона не розтріскується і не відшаровується.

Опис сорту вишні Новела вказує на наявність таких особливостей листа:

  • листова пластина великого розміру, її довжина становить 7 см;
  • поверхню листа глянсова, з щільним шаром воскового нальоту, тому листя часто ламаються під вагою ягід;
  • колір листової пластини темно-зелений, на ній є невеликі світлі смуги, які створюють незвичайний контраст.

Суцвіття представлені у великій кількості. Вони складаються з 5-8 дрібних білих квіток. Запах таких суцвіть приємний, мускатний. Навесні ваш сад буде купувати не тільки красивий вигляд, але і приємний аромат.

Опис плода

Плоди відрізняються наступними параметрами:

  • середня вага ягоди становить 7 г;
  • форма кругла, є горизонтальна черевна смуга, яка ледь помітна;
  • ягоди покриті восковим нальотом, що захищає їх від розтріскування;
  • колір плода – бордовий, при рясному сонце може здатися, що він практично чорний.

вишня новела

М’якоть плодів цього сорту соковита, волокниста, кремового відтінку. Смак насичений. Як тільки ягоди достигнуть, в них починає переважати кислота. Згодом вони набувають солодкий смак. Ягоди вишні Новела підходять як для вживання в свіжому вигляді, так і для зимових заготовок. З них готують смачні десерти і освіжаючі компоти.

Вирощування і посадка

Цей різновид потребує якісних і родючих ґрунтах. Для більшого врожаю садівник повинен щорічно всипати на ділянку перегній або компост. На кожен 1 кв. м. має припадати по 10 кг добрива.

Садити краще на піднесених відкритих ділянках, куди потрапляє велика кількість сонячного світла. Найкраще висаджувати з південного боку, т. К. Такі місця найтепліші і освітлені.

Оптимальна відстань грунтових вод від землі – 2,5 м. Ґрунти повинні бути не тільки родючими, але і повітропроникними. Це дозволить коріння вбирати в себе потрібну кількість повітря, що буде позитивно позначатися на загальному стані дерева.

Посадочні ями прийнято готувати з осені. Для початку перекопують всю ділянку, видаляючи з нього сторонні предмети (камені, скла і коріння інших шкідливих рослин). Після цього вносять добрива, а через місяць викопують лунку з розмірами 80 × 80 см. Щоб поліпшити плодоношення, проводять вапнування грунту. Ця процедура проводиться тільки в тому випадку, якщо земля насичена великою кількістю кислоти (більше 5%).

Особливості правильної посадки

Для початку потрібно вибрати правильний посадковий матеріал. Він повинен бути віком до 2-х років. Такі зразки більш стійкі до хвороб і негативного клімату. Оптимальна висота саджанця – 1 м. Коріння повинні бути розвиненими, але без ознак перенесених хвороб. Найкраще купувати такі саджанці в розплідниках, де їх утримують в правильних умовах.

Навесні, коли прийде час посадки, потрібно внести в посадкову яму 2 кг перегною. Через 2 дні всередину лунки поміщають сам саджанець і присипають землею. Прикоренева шийка повинна виявитися над землею (на висоті 5-7 см). Вона буде забезпечувати повітрообмін. Коли лунка буде засипана, рослину поливають 20 л теплої води.

Догляд за культурою

Доглядати за вишнею Новела не так вже й складно, як може здатися. Вона потребує традиційного догляді, як і більшість інших сортів:

  1. Підживлення здійснюється лише на наступний рік після посадки або в разі гострої необхідності. Якщо зав’язі погано формуються, потрібно внести під корінь 20 л розчину нітрату калію (40 г на 10 л води). При нерівномірному дозріванні плодів вливають під кожен кущ по 15 л розчину аміачної селітри (40 г на 5 л води). Для підготовки дерева до зими під корінь вносять 20 л суперфосфатного розчину (60 г на 4 л води) і мульчують землю, застосовуючи солому і перегній.
  2. Полив здійснюється з інтервалом в 20 днів. Щоразу під кущ вливають по 20 л теплої води. Через 3-5 днів, коли грунт підсохне, розпушують верхній шар землі (на глибину в 6 см) і видаляють всі бур’яни.
  3. Обрізають тільки сухі і хворі гілки. Відкриті рани, що утворилися після, обробляють садовим варом.

вишня новела

Паразити і хвороби

Сорт вишні Новела стійкий до коккомикозу, але він часто уражається борошнистою росою і оливковою плямистістю. Врятувати рослину від борошнистої роси допоможе бордосская рідина (20 г на 5 л води). У боротьбі проти оливкової плямистості доцільно використовувати розчин колоїдної солі (40 г на 5 л води).

З шкідників відзначається тля і довгоносик. Позбавляються від попелиці за допомогою препарату «оксихом» (60 г на 6 л води). Проти довгоносика застосовується настойка томатної гички (2 кг бадилля настоюють протягом доби в 5 л теплої води). Обробка від хвороб і паразитів повинна проводитися з інтервалом в 15 днів. В якості профілактики потрібні обприскування мідним купоросом (50 г на 5 л води).

Висновок

Вишня Новела – новий сорт на ринку, він вже встиг отримати визнання у більшості європейських садівників. Це пов’язано з тим, що цей різновид має велику кількість переваг, які не залишать байдужим нікого.